Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

buna dim la amiaza...

si noi ne-am simtit minunat...prietena noastra se va alatura si ea acestui grup..asa a promis..ia placut si ei...

am descarcat si noi pozele,...numai zambete si veselie pe fetelor copiilor nostrii
mam distrat aseara...sotul meu a crezut ca acel costumas e ptr dra noastra..''vai dar e mic costumasul..e de bebe mic..si nui vine..''..pana la urma am imbracat un bebe....

Laura ai fost la inaltime si acum...bravo tie ptr tot efortul depus...miar fi placut sa avem si acum cate o insigna ptr a cunoaste fetele mai bine..(asa cum a fost anul trecut-noi am pastrato)
ce de bunatati au fost..vreau si eu reteteta la acele pateuri cu branza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Incerc sa urc niste poze in albumul comun, dar tre sa fug si dupa copii sa ii iau de la engleza. Va multumesc pentru tot!!! Imi cer scuze ca am uitat de 3 premii care erau in lista. cu unul din ele s-a rezolvat, dar au ramas DVd-urile care am zis ca le fac eu si un set de cani de ceai date de eumada. Sa-mi spuneti cum sa fac cu ele.

pogonici, hainutele sunt pt imbracat bebelusi de jucarie

Le-am facut impreuna o bucurie mare lui Gheorghita si Cristi. Sigur isi vor aminti si vor povesti multe zile de acum inainte despre petrecerea de ieri. Va multumesc!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Poze: http://community.webshots.com/album/582903783EfDeCT Revin cu comentarii si descrieri la poze.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_patra spune:

Buna ziua,
Fetelor a fost supeeeer, ca intotdeauna Laura a fost la inaltime. Fiimea a fost super incantata de petrecerea ei, mai ca nu vroia sa plece.
Va pup si we placut.

Ramona de maimutel Diana (20.07.2009)
maimu diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

am adaugat si eu putinele poze facute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

da LAURA stiam ca sunt ptr bebe..dar sotul meu saracul sa fasticit cand a vazut cadoul...hi hihi


am vazut ca tu esti gospodina de pateuriii...

dami si mie reteta..au fost ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

da LAURA stiam ca sunt ptr bebe..dar sotul meu saracul sa fasticit cand a vazut cadoul...hi hihi


am vazut ca tu esti gospodina de pateuriii...

dami si mie reteta..au fost ...

cea mai fericita mami de printesa
http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png
http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png



Se ia un aluat congelat (aluat foetaj sau aluat frantuzesc, merge cu oricare), se dezgheata, se taie patratele (dreptunghiuri, triunghiuri, dupa inspiratie ), se pune branza, se lipesc marginile sa nu iasa branza si se baga la cuptor intr-o tava, pe hartie de copt. Branza eu am facut-o amestecand telemea sarata de vaca cu branza dulce de vaca, zahar vanilat, esenta de rom, coaja rasa de lamaie, zahar, un ou (acum am pus 2 pt ca am facut multa compozitie) si 2-3 linguri de gris, sa fie mai 'legata' compozitia, sa nu curga - se inmoaie amestecul de la zahar si ou.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Buna, fetelor
A fost minunat ieri, Thea s-a distrat super si nu mai voia sa plece acasa.
Laura25 multumim mult pentru organizarea petrecerii
Mi-a parut bine ca am venit, dar chiar ca ar fi fost faina ideea cu ecusoanele cu ID-urile si numele noastre, ca sa ne fie mai usor sa ne cunoastem.
Am vazut pozele, sunt frumoase si multe...mi-e f ciuda ca mi-am uitat aparatul acasa!
Laura, i-a placut fetei tale tutu-ul? L-am facut cu mult drag si e primul cu doua lungimi diferite de material. Poate pui o poza si cu ea imbracata in tutu, mi-ar placea sa o vad!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Laura, daaa! I-a placut foarte tare. S-a imbracat aseara inainte de culcare (era in tutu si bluza de pijama asa ca nu i-am facut poza, dar promit ca facem poza si punem sa vezi. Este foarte, foarte frumos. Multumim mult!!!

Anul trecut am avut insigne cu rata DC si loc de scris numele. La petrecerea de 1 iunie 2013 facem ecusoane mari de prins in piept sa ne vedem de la distanta



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Laura, ce ma bucur! Imi creste inima de fiecare data cand o mamica imi zice cat de incantata e fetita de un tutu al meu
Am pus-o pe Thea si a probat fustita ieri dimineata (o terminasem la 1 noaptea) si i-am facut poze cum ai spus: in pijama si cu fustita pe deasupra Bineinteles ca vrea si ea una asa "ca nu aaaam!"
Ma mai uit la poze sa vad daca a mai incarcat vreo fata poze noi.
Cei de la Lolipop chiar ca au fost deosebiti, stiu ca sunt destul de scumpe personajele alea, super ca nu ne-au luat bani!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput