Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

si pt ca racelile par a fi duse sa zic si una calda, praslea se ridica in fundulet si are un dintisor

saptamana usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Raluci felicitari pentru micutul iepuras!

Stanucel bafta la bac, ca stiu ca il dai si tu odata cu fiul tau. Ce tare e Ade cum se distreaza ea cu muncitorii!

Gabi felicitari Evei si good luck lui Dragos!

Floricik de cate ori am fost la ferma, niciodata nu a fost nimeni la perna aia. Dar noi am fost in timpul saptamanii cand angajatii erau ocupati cu grupurile de gradinite. Asa ca am sarit si eu pana m-am saturat.


Vroiam sa va multumesc tuturor pentru voturile la poze. Am catigat la concursul Klorane. Un cadou de 1 iunie pentru Cezarica.


Azi am fost surprinsa sa vad ca am castigat premiul "My Most Beautiful Classroom". Mi-a fost aleasa clasa mea si inca 2 din vreo 30 de clase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!
Raluci te rog mai zi si pt cascatii ca mine reteta ca sa nu mai cada parul. Cand am citit-o eram fericita ca nu-mi cadea parul...si la maxim o saptamana a inceput...
Danku felicitari pt concursuri.
Stanucel bafta baiatului la bac.
Gata fug la treaba ca acus incepe scandalul pe 2 voci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare fete.

Eu am venit de dimineata de la Ema si am deocamdata bateriile incarcate. Asa frumos a fost in week-end...ne-a alergat Ema tot orasul Ne-a spus povesti, poezii si am colorat de numa'
Chiar vroiam sa va scriu (nu stiu daca am mai facut-o) ca cei de la Editura Roossa(sunt rusi) au niste carti pentru copii foarte frumoase si chiar ieftine. Doar ca nu le comercializeaza in librarii , merg asa prin sedii de firma, parcuri etc De la ei am cumparat carti de povesti f frumoase si apreciate de Ema iar vineri i-am cumparat o carte de colorat foarte mare...cred ca e A2 si e tare faina.

Dankutza felicitari pt castigarea concursului. Dar eu te votasem la cel cu pozele de iarna...acolo nu s-au anuntat castigatorii?

Ancutz , bine ai revenit. Ce bine ca Sabina a fost de gasca cat mami e fost plecata.

Raluci, felicitari pt dintoc.

Licu pe unde esti ?? Ce fac strumfii?

Chiar nu stie nimeni nimic de Smaranditza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Dankutza felicitari pt castigarea concursului. Dar eu te votasem la cel cu pozele de iarna...acolo nu s-au anuntat castigatorii?



Ba s-au anuntat dar nu am castigat nimic. Am fost departe rau de podium.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

strumfy reteta cqre a mers a fost:
-masaj cu ulei de argan inainte de baie cu 30 minute
-aplicat apoi un amestec de 30 pic de tinctura usturoi, 30 pic de tinctura aredei iute diluate cu jumate de pahar de apa, si mai stai cu asta 15 min in cap, apoi spalare normala
-si eu am mai luat de la wella un ser pe care l-am aplicat 45 zile in fiecare zi, dar sunt convinsa ca ceea ce a facut treaba buna au fost uleiul si tincturile


floricik si eu ma intreb de smara, am vazut ca a lasat comentariu la ultimele poze postate de many, speram sa fie bine

zi frumoasa

LUmi_calin La Multi Ani sa ne traiesti sa fii sanatoasa, mai asteptam sa vii pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Azi am fost surprinsa sa vad ca am castigat premiul "My Most Beautiful Classroom". Mi-a fost aleasa clasa mea si inca 2 din vreo 30 de clase.


Uite pentru concursul asta uitasem sa te felicit. Deci, FELICITARI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

cafeluta cu scortisora, serviti va rog .

Cristina_boc La Multi Ani sanatosi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La multi ani, Lumi-calin!

La multi ani, Cristina!


Prezent, adica absent, intru de la rar la ft rar la calculator...Si atunci mai bag cate un serial, cu de astea ma ocup.
Si greva foamei maxima maxima la ambii cupii, de imi vine sa imi iau campii, Dragos la 9luni jumate nu mananca decat iaurt cu banana/branzica, de rest greva totala, tatzi si iar tatzi.. Si cand mai incepe si Amalia cu moftureala, stau si cu ea juma de ora si ma rog sa manance, sta cu mancarea in gura ca un hamster si staaaa...de incep cu rugaminti/cearta/santaj ca nu mai vede desene/dulciuri.. Si asa imi toc nervii si rabdarea zilnic. Nici chef de nimic nu am cand stau sa le gatesc si arunc zilnic mancare la gunoi.

Dankutza, felicitari, esti tare!

Strumfy, cum se inteleg surioarele?

Raluci, ce mai zice caramida ta lucitoare, ca la noi e deja ft cald, vreme de plaja



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lumi-calin!

Cristina!


uf, si eu rar, treaba multa si caldura mare.

Am reusit in weekend si m-am vazut cu Raluci care are 2 baieti super mega ultra faini , si cu Dozz si Ana, Ana care vorbeste in niste fraze de-ti sta mintea si cu Coquelicot si Matei cu care n-am prea apucat sa socializez ca baietii aveau planuri diferite de joaca.
In rest facem liste pentru vacanta in care plecam la sfarsitul saptamanii urmatoare, abia astept sa fug din rutina de acasa si alergatura de la birou.

Licurici si Iulian e cam in greva de cand cu caldura asta mare, dar il las in pace ca o sti corpul lui mai bine ce are de facut.

Raluci ia o la schimb

Dankutza felicitari pentru concurs

Stanucel bafta multa baiatului!

Dienutze bafta sa gasesti repede de munca si sa fie program uman

Gabitza cum merge treaba? N-am apucat sa aflu nimic de gradinita ELMG... scuze.

Lylyana cum a fost la botez? Ai inceput recuperarea? spor si sanatate

Ancutza si Floricik ce joburi faine aveti, ca va puteti desprinde de birou si sa vedeti locuri misto.

Si eu as vrea sa stiu de Smarandita, sper ca nu are vesti proaste cu diagnosticul lui Timi.... Smaraaaaaa

Shtephy, Ramonika, Lumi, Ionela si restul...? [;-/]


pt toata lumea




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput