Aradence DC (172)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alinutza, nu am vazut mesajul, ca nu am fost logata.
Echipa lui Tudor s-a calificat in primele 16 echipe( din 73)
Alinutza V-am uitat acum pe clasament ca eram curioasa ce au facut fetele de la valbon. Felicitari orcum! Mai avem un baitel din gasca la Brasov( tot la Valbon) dar Mihaela nu zice nimic...
Laura, welcome!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Pana scrie Laura repede mesajele ca sa scape de moderare, va spun eu cateva cuvinte despre ea:

Laura este o fire vesela si optimista, cu toate ca a trecut si ea prin incercari foarte grele in trecut. Are un baietel frumos si foarte cuminte, Andrei, de 5 anisori.
Eu am incurajat-o sa intre la noi pe forum pentru ca este exact gasca unde, cred eu, s-ar incadra de minune, prietenele de care are nevoie.
O stiu pe Laura de cativa ani. Ne-am pus cu copiii intr-o zi torida de vara (erau Zilele Aradului) la o masa unde se picta pe ceramica. Ne-am revazut prin Real de cateva ori, apoi din nou anul acesta la Targul de Paste.
Cam atat am avut eu de spus, restul o las pe ea.

Am terminat a doua rochita croita si cusuta la masina cu manutele mele, sunt foarte mandra. Voi pune poze saptamana viitoare, dupa ce trece evenimentul pt care au fost create.

Abia astept intalnirea de maine seara!
Noapte buna!


Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzica

Alinutza, nu am vazut mesajul, ca nu am fost logata.
Echipa lui Tudor s-a calificat in primele 16 echipe( din 73)
Alinutza V-am uitat acum pe clasament ca eram curioasa ce au facut fetele de la valbon. Felicitari orcum! Mai avem un baitel din gasca la Brasov( tot la Valbon) dar Mihaela nu zice nimic...
Laura, welcome!


Am vazut ca echipa lui Tudor s-a calificat...felicitari!!!
Abia astept sa vina acasa micuta mea..e pt prima data cand pleaca atatea zile intr-un loc necunoscut departe de mamica...ea draga de ea e cea mai micuta din echipa acolo...dar e foarte incantata..pana acum a spus ca a fost foarte frumos si i-a placut mult..Bafta in continuare!! Voi urmari maine rezultatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Gabitzica...au afisat pe site-ul federatiei meciurile de maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Abia la 23 am sosit acasa plecata de la ora 6 azi dimineata.
Pe scurt: n-am rezolvat nimic.
Doctorita mea era in concediu (in discutiile de pe mail nu mi-a zis asta,ca ea are un tip tanar,inlocuitor) .Asa ca am hotarat sa o sunam pe dr. din Szeged pe cont propriu, cu intentia sa ajungem azi la ea musai.La mobil nu raspundea,la nr. din spital,primeam tot alte numere si iar altele si sa sunam peste o ora etc,asa ca in loc sa ne intoarcem prin Oradea,prin Ro,am ales traseul prin Ungaria,doar doar intre timp o prindem.Intr-un final raspunde la mobil una care zice ca-i sora-sa si ca dr. nu mai e acolo,cu ea,ca ne da adresa ei de mail sau sa ii lasam ei mesaj etc. Atunci ma pun si o sun in Ro pe o tipa unguroaica,ce imi traduce oficial hartiile,ca stiam ca si ea e pacienta doctoritei respective.Sa imi dea nr ei de mobil - mi-l da si ... e acelasi nr. Ea zice ca pe nr. asta a vorbit cu ea si a fost la control acum o luna.Atunci se pune sa sune ea sa vada ce si cum.De fapt doctorita si-a schimbat locul de munca,ala o fi fost tel. de serv. cred,iar . nou nu-l ni-l da, asa ca dupa ce ii explica ce si cum ne face programare la un alt dr. care cica e coleg cu asta si e seful clinicii de oncologie - asta la 20,30 ora noastra.Bun si asa.Intre timp mai sunam la spital cand ajungem in oras,poate o prindem pe ea,dar plecase.N-avem ce face si stam la consultatie,dar degeaba.Tipul ne-a zis ca nu mai au locuri.Studiul asta e cel mai recent in Europa,la ei a inceput de trei saptamani abia si au doar 7 pacienti Care evident erau pe "liste de asteptare" ,mai ales ca in Ungaria n-a fost subventionat ipi nici macar cat la noi (cele 30 locuri pe termen scurt ) Ne-a zis ca in Ungaria mai au in Budapesta si mi-a dat mail-ul si un telefon.O sa incercam maine,dar nu prea am mari sperante sa mai fie vreun loc; mai degraba la studiile din tarile vestice unde ipi a fost deja aprobat si e subventionat,sau macar celalalt medicament si unde pacientii au mai multe optiuni.
Insa a pomenit ceva cum ca ar avea si pacienti din Ro cu asigurare si ne-a picat fisa ca poate as putea obtine ipi intr-o tara din UE unde e aprobat,asta cu celebrul formular 112 ! Fiindca ala e pentru medicamente care exista in tara,dar la care nu ai acces .Si la noi a existat.Daca stiti ceva de asta ,de cum se procedeaza sa imi ziceti.
Mai vorbim live maine seara sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cios.laura spune:

Multumesc de invitatie o sa incerc sa ajung

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cios.laura spune:

o sa incerc dar sunt incepatoare si imi va fi mai greu pt inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cios.laura spune:

Cristina multumesc de vorbele frumoase ,esti o draguta ca intodeauna te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cios.laura spune:

cu ce sa incep..............sunt atatea de spus dar incep cu minunea si bucuria din sufletul meu ,micutul meu ANDREI ,baietelul meu care are 4 ani jumate o minunatie de la Dumnezeu de care sunt foarte fericita ,despre mine nici nu stiu am 33 ani ,sunt o fire vesela ,optimista ,dar si foarte agitata,sunt casatorita de 12 ani ,am trecut in viata prin multe neplaceri dar cu firea mea optimista am trecut cu bine prin toate chiar daca nu era bine de fiecare data ma incurajam singura si tot era bine..................acum 5 ani si ceva am fost diagnosticata si eu de o boala urata dar am trecut peste ,am fost operata la cluj LA ONCOLOGIE de dr.RANCEA caruia pot sa ii multumesc ,ma operat la san dar am trecut cu bine peste toate ,nu as vrea sa ma intristez de cate ar mai fi de povestit ........va mai spun pe parcurs ,am mai trecut prin 5 operatii la 16 ani in urma unui accident unde era sa imi pierd piciorul,tineretea a fost de vina.
Ma bucur ca sunt in forum cu voi
o zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cios.laura spune:

Imi doresc sa pot ajunge azi sa va cunosc

Mergi la inceput