Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Da daca o lasi in chilotei sa faca pe ea si pe urma ii spui sa stea asa murdara nu o pacalesti?


Nu neaparat, daca stie sa-si dea jos hainele nu rezolvi nimic asas
Cel putin la mine cu Dragos nu merge. El isi da jos imediat chilotelul ud jos, nu il suporta. E distractie maxima cand tine neaparat sa-si dea singur jos chilotelul cu kk....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna ziua mamici,

Am intrat putin sa va pupic pe toate, fara exceptie si sa mai aflu ce fac picii..

Felicitari Dankutzei si lui Douradoudou, sa aveti sarcina usoara si bebelusi sanatosi!

Ramo, , sper ca faci totusi o ecografie inainte, tin pumnii sa fii bine!

Matei este de luni la munte cu mama si matusa mea, este innebunit ca are copii cu care sa se joace la pensiune.
Acum 2 zile vb cu sotul ca mutarea la curte, langa Bucuresti, chiar dc nu va fi permanenta, a fost cea mai buna optiune pentru puiul nostru. Toata ziua umbla descult pe iarba, pietris, asfalt, nici nu conteaza.. alearga prin vecini dupa animale, in piscina, aduna toti copii de pe strada si sar in salteluta...si minunat este faptul ca nu trebuie sa urc si sa cobor 8 etaje ca sa iesim afara, dimineata cum se trezeste apare pe terasa casei strigand "dimineata mamiii!!"

Daca puteti sa ma ajutati cu info privind locatia unde mai pot incarca poze...

Va pupic, back to work!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Da daca o lasi in chilotei sa faca pe ea si pe urma ii spui sa stea asa murdara nu o pacalesti?


Nu neaparat, daca stie sa-si dea jos hainele nu rezolvi nimic asas
Cel putin la mine cu Dragos nu merge. El isi da jos imediat chilotelul ud jos, nu il suporta. E distractie maxima cand tine neaparat sa-si dea singur jos chilotelul cu kk....


Pe fi-mea nu o deranjeaza chilotelul murdar. Daca are chef il da jos, daca nu sta asa uda, ca nu-i bai.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Azi la 12:25 s-a nascut Sara. Are 3300g si e frumoasa... atat am aflat de la Lalu ca abiia ajunsese in salon si nu prea s-a prins anestezia. Sper sa se refaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12
Azi la 12:25 s-a nascut Sara. Are 3300g si e frumoasa...

Sara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Bine ai venit pe lume, Sara!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

RAmonika esti ok? Ai fost la dr? Ce a spus?

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Bine ai venit pe lume, Sara! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa iti bucuri parintii si surioara!! Felicitari, Lalu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Bine ai venit pe lume SARA!

Dankutza nici pe Mihai nu il deranjeaza chiloteii uzi...mai face din cand in cand la olita ...in rest face pe el pipi..kk si dupa ce face zice apoi senim mama kk sau pipi .
Azi cand am venit acasa de la serviciu inainte sa il parasca buni ce a facut (adica pisu pe el si pe canapea) a venit repede si a zis catre mine mama Mihai rau si mizerie si se lovea peste fund cu mana si zicea na-na

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza

felicitari LALU, bun venit pe lume bebe SARA

eu am fost ieri la spital, internare de zi, dimineata mi-a facut eco, embrionul nu se mai vedea deloc, doar sacul care se incapatana sa nu iasa, deci solutia a fost chiuretajul, pt. ca deja asteptasem mai bine de 3 sapt. si de-acum riscam sa fac infectie, endometrioza, sau mai stiu eu ce, asa ca am preferat sa termin o data si cu treaba asta. mai ales ca eram si stresata mereu.
oricum interventia n-a fost asa stresanta cum ma asteptam, n-am simtit mai nimic desi eram constienta, doctorita super ok (cea care mi-a facut si cezariana), seara la 8.30 am plecat acasa si azi sunt la servici.

asta e. o sa trebuiasca sa trec peste. mai am min. 3 luni in care sa ne gandim ce facem mai departe.

Mergi la inceput