Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza
n-am mai fost sambata la analize, ci azi. astept dupa-amiaza rezultatele, va anunt.
multumesc de gandurile bune, ce-o fi o fi de-acum...
o saptamana reusita tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
de la o gravidoasa din prima zi de prenatal .
Magda vacanta placuta sa aveti!
Ramonika si eu sunt cu ganduri bune catre voi. Astept vestile de dupa amiaza.

Eu de azi sunt in prenatal si abia astept ziua de salariu sa merg sa cumpar una alta, ca nu am absolut nimic pentru bebe. Tot am dat de la Dominic pana la 1/2 ani si acum cand am vazut cat de scumpe is ...
Vineri am fost la gine si l-am vazut pe bebe, asa pe bucatele, cate un capsor, niste piciorute, manute in gurita, ca e mare si nu il mai prinde cu totul in imagine, plus ca se misca ca un jeleu . E dezvoltat ok la toate masuratorile, dar dupa ce a stat aproape 10 saptamani cu capul in jos in pozitie craniana, acum s-a razgandit si s-a pus in pozitie pelviana transversa. Ciudata rau pozitia asta, ma loveste cu picioarele in acelasi loc, de parca pe acolo ar vrea sa iasa. Doctorul m-a anuntat ca daca nu isi schimba pozitia trebuie sa programam cezariana, mai ales ca si colul s-a scurtat intr-o luna de la 6 cm la 3 cm. Inca nu ma pot obisnui cu gandul asta, dupa o sarcina asa frumoasa si fara probleme, cezariana asta mi-a pus capac.

O saptamana frumoasa si cu vesti bune sa aveti!



Ramona ,
mami de DOMINIC
si 30+ cu bb2
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

neatza
n-am mai fost sambata la analize, ci azi. astept dupa-amiaza rezultatele, va anunt.
multumesc de gandurile bune, ce-o fi o fi de-acum...
o saptamana reusita tuturor


sa fie bine!

Dc te uiti la rezultat online,cam la toate laboratoarele, se afiseza dupa ora 14

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ramoxxxx , acu ca stai acasa o sa te citim mai des nu?????
La's ca nici cezariana nu-i grea, important este sa iasa bebe sanatos

Stephy saru'mana

Eu , abia astept sa ma mai duc la gineco , sa vad cu ochii mei ca am mazarica acolo , ca nu am niciun simptom de gravideala, innafara faptului ca nu mi-a mai venit cm-ul . Dupa aia o sa anuntam familiile. Deocamdata nu stie decat soramea

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Deocamdata nu stie decat soramea


Si noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna, buna (ce-o mai fi bun pe lumea asta...)

Ramonika asteptam rezultatul cu pumnii stransi

Stanucel cum ati trecut de bac?

Dymomo cum esti?

si de la mine pentru Miany care stiu sigur ca nu e suparata pe noi, doar ca ea intra periodic si asta nu cred ca e perioada ei . Sa ne ierti ca am sarit

[b]Ramona[/b[ tinem pumnii sa nu fie nevoie de cezariana

nu mai stiu ce am mai citit....
Am scris cateva vorbe despre vacanta, din pacate nu am facut-o de acolo sau cand m-am intors si acum am scris foarte greu si fara talent ...




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu mi-au venit rezultatele si la 4,30 plec acasa, unde nu mai am acces la net, deci stresul continua pana maine.

simina am vazut pozele, foarte faine, se pare ca-i place Mayei sa se balaceasca. bafta la eco.

monis am citit ce ai scris, ma bucur ca mai exista asa locuri retrase unde poti simti ca te relaxezi cu adevarat. mi-a placut si titlul cu "dictatura"

RamoC inca mai e timp sa se intoarca bebelusul, poate scapi de cezariana. insa chiar de n-o fi asa, nu e un capat de tara nici operatia, sa fiti amandoi bine, asta e important.

stanucel la inceput e greu, insa in timp o sa se obisnuiasca Adelina cu lipsa ta, stiu ca te simti rau, insa ce putem face, trebuie sa castigam si noi un salariu...

monica nu ai timp deloc sa ne povestesti cum e cu bebe Victor? cum v-ati obisnuit cu viata in 4?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis sunt superbe pozele si locatia e extraordinara. Noi asteptam cu interes concediu(desi e in BG) ca nu avem curaj sa mergem mai departe. Si asa anul trecut am facut pe drum 11 ore. Anul asta insa aeroportul din Iasi e inchis asa ca am renuntat la locatii mai indepartate. Noi suntem bine, Danut incepe timid sa vorbeasca, la scarbiciu munca cat cuprinde, caldura mare si tot asa. Suntem in negocieri pt achizitionarea unei case si speram sa reusim sa vindem cat mai repede apartamentul in care stam sau macar pe cel al soacrei.
Ramonika tinem pumnii pana maine...
Simina sa va fie de bine concediu.
Ramona ma bucur sa te citesc. Cand a trecut timpul de ai intrat deja in prenatal??? Sanatate multa si poate tanarul domn se hotaraste sa se intoarca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza
am gasit rezultatele azi dimineata pe mail.
valoarea este 32147 mUI/mL
cea de vineri era de 28160.
valorile normale: 6 sapt. 158-31795; 7 sapt. 3697-163563
eu am avut ieri 6 sapt. si 5 zile.

valoarea nu s-a dublat, insa a crescut totusi.
nu stiu ce sa cred, mai ales ca ieri am avut sangerari mai mari decat de obicei, erau maronii, nu rosii si cu cheaguri (scuzati detaliile). deci ieri chiar eram pesimista rau, cand am vazut scurgerile alea.
acum chiar nu stiu ce sa mai cred, probabil voi merge si joi la eco, cand voi avea 7 sapt. si o zi.
la eco de joia trecuta mi-a vazut un loc in care sacul / placenta era putin desprins de uter, insa dr. nu mi-a zis ca ar fi grav. posibil de acolo sa apara sangerarile?
offf, chiar ca sunt in ceata totala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramonika eu experiente cu analiza asta nu am avut, insa am avut - din pacate - cu sangerarile produse de partiala desprindere a sarcinii. Exact asa erau, maronii, cum zici si tu si m-au tinut zile intregi. Am luat tratament de sustinere in primele saptamani, insa mai tarziu dupa ce am inceput sa mai citesc si aflu lucruri, pare-se ca tratamentul asta face f bine psihicului gravidei , ca nu e chiar demonstrat ca ar face mare lucru sarcinii. In principiu hematoamele produse de desprinderea partiala a sarcinii se resorb de la sine in cateva saptamani si sangerarile inceteaza.
Sper sa fie totul bine




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput