Prietene fara titlu (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Neata fetelor,

GIO, La multi ani pentru Edi, sa creasca sanatos, norocos si numai bucurii sa va aduca! Scuze pentru intarziere, am fost cam ocupata saptamana asta.
DENISA, La multi ani pentru Alex, sa fie sanatos, norocos si sa va bucurati de el!
Iti tin pumnii sa iti iasa biopsia bine si sa nu mai ai probleme! Imi pare rau ca ai suferit asa in timpul analizei, sper sa nu mai treci prin asta!
LILI, bafta! Iti doresc sa iti gasesti un job cum iti doresti!
CRISTINA, sa iti treaca mastoza si sa nu mai revina!
MONI, sper ca esti bine, ma gandesc la tine si iti doresc sa iti functioneze tratamentul naturist! Nu te sun ca nu vreau sa te deranjez, dar esti in gandurile mele in mod constant si ma rog sa iti fie bine!

Azi vine tata sa il vada pe Mark, abia asteapta pustiul meu, asa ca va las, am o multime de treaba de facut, trebuie sa ma duc si la cumparaturi etc
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Dragelor va salut.
Am ajuns si noi ieri la Timisoara. am calatorit in mare bine, doar cu muuult strss. Ne/am imbarcat din Zurich cu jumatate de ora mai tarziu apoi ne/am mai nvartit pe pista inca jumatate de ora si noi care aveam legatura din Munchen dupa o ora. am ajuns la fix, am alergat prin aeroportul din Munchen de am crezut ca ne ies sugletul si mie si copiilor.
Ajunsi aici, David a strigat cu groaza, "heisss, heissss, murimmmmmm!!!!!!!!! il cred si eu am plecat pe ploaie la vreo 15 gr si am ajuns dupa 3 ore la vreo 36 oficiale. Neoficiale oare cate???.
N/am dormit deloc bine de atata caldura.
Ce faceti voi toata ziua cu copii pe caldura asta??. ai mei deja mirlaie de plictiseala.
ei ii facui curatnie la sora/mea in bucatarie sa/mi fac loc de ale mele, cand o ajunge acasa nu mai gaseste nimic la locul stiut
Ingid, Ioana, nu am carnetelul cu nr de tel, am uitat complet de el, asa ca da/timi cumva de stire. As vrea sa ne vedem, poate invr/o sera la gradina Banateanna, ce ziceti??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ei, na am ajuns sa ma plictisesc si eu. Incercam o iesire in parcul copiilor pe la 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Anda mersi mult. sper ca sunteti bine si Mark e incanat de vizita bunicului.
Cristina sper sa fii ok, sa scapi de masttita asta....se face si cand nu alaptezi?
Lili concediu placut si relaxant.
Denisa esti o eroina. in pumnii sa iasa bine rezultattul biopsiei.
sa va traiasca finuta/nepotica. frumoase pozele din romania!
Mira nu sttiu cum si cand ne vedem...cu caldurile astea stam ascunsi in casa.
parcul copiilor e o idee minunata, azi nu putem, merg baiettii la film.
Moni cum esti? ma rog sa dea rezultate si sa intri cu vesti bune.
ieri am fost la arad la strand,m-am gandit la tine.

la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA la ora 17 e prea devreme iti zic io In conditiile astea se poate iesi afara decent (mai ales cu copiii) abia dupa ora 20 M-am distrat tare de reactia bietului David aterizat in cazanul clocotit de pe la noi.Ma gandesc si io ca n-ati dormit bine si inca acum s-a mai racorit ca-s maxim 36 (oficiale ) ,iti dai seama cum suntem noi de cca 10 zile ! Si tot ma uit la prognoza,dar se pare ca abia pe luni scade un pic sub 30 de grade
Intrebai ce facem cu copiii pe vremea asta? Pai la mami la bloc e umbra asa ca pe-acolo bantuie dimineata pana pe la vreo 11-12 si seara dupa ora 19-20.Mai sunt si destui alti copii deci nu se plictisesc.
Insa de azi pe Diana am aranajat-o Am inscris-o la "Scoala de vara Galleria Arad" adica la mall-ul de alaturi, pe lunile iulie-august.Program de la 9 la 16 ,doua mese pe zi (dimineata si la amiaza),aer conditionat si diverse cursuri si jocuri: engleza,karate,actorie,dans,desen, zumba si naiba mai stie ce.Faza e ca e si totul GRATIS Intitial reclama era ca poti inscrie copiii daca duci un bon de cumparaturi de la ei in valoare de 500 lei ,dar pe urma au schimbat foaia sigur din lipsa de clienti ca bate vantul pe-acolo (apropo de-asta si Carrefour + galeriile din zona cica se inchid in toamna ...) Prin urmare daca tot e gratis si s-a dus buhul au navalit bunicii/parintii + copiii din cartier .E pentru copii de 5-10 ani.
Chiar acum s-a intors: azi au facut zumba,engleza si au desenat.
Cica la amiaza le-au dat hamburger si suc.Iar dimineata ceai si chifla cu dulceata.No' lasa ca pentru Diana merge,nu ma tem ca se ingrasa Dupa-amiaza pe cum apucam sper sa o mai trimit si la strand.
LILI distractie placuta in vacanta!
ANDA ma bucur ca o sa aiba Mark asa partener de joaca! Unde plecati pana la urma in vacanta?

Despre mine v-am zis, is toropita de caldura,obosita cu drumurile zilnice si slabita de nemancat ca nu am pic de pofta. In plus nici sa dorm ok nu prea pot de caldura asta.Ziua mai dam aerul conditionat,dar noaptea deschidem ferestrele ... mai intra aer usor respirabil dar si ... o galagie infernala - masini tramvaie

CATA scuze ca nu-ti raspunsei la pm ,dar n-am mai apucat sa intru.
Ioana la fel.L-am sunat odata si am zis ca revin,dar am inceput progamul asta "artistic" si n-am mai fost in stare.Poate dupa ce trec cele 15 zile.
Deja urasc telefoanele Atat ca nu pot sa-l inchid ca folosesc intensiv alarma,toata ziua e incadrata intre anumite ore,ma rog,va mai zic io.
ALINA n-am mai sunat nici la telefonul dat de tine.
Stiu ca am ramas datoare cu o "iesplicatie". Vreau sa va zic ca saptamana trecuta am ajuns la un dr.oncolog din Timisoara (prin Ingrid si prietena mea din SUA - adica neamurile/prietenele lor ) care mi-a oferit ipi ala.Cica mai are doua doze si restul de doua sa fac colecta si sa mi le cumpar (numa' 40000 euroi). Am refuzat.Dupa aia m-a sunat prietena din SUA ca daca face rost de 3 doze gratis accept? Dar daca cumva 4? Prietena ei lucreaza la firma producatoare de ipi si aia a sunat-o pe reprezentanta din Ro Oricum am refuzat, fiind mult prea tarziu pentru asa ceva.Daca imi ofereau asta acum 2 saptamani sigur acceptam,dar aia nu insemna si ca era ok ...
Deocamdata o luai pe calea asta si ma tin de ea,sa vedem ce iese.
Na va las,ca trebuie sa incerc sa mananc ceva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si de la mine pe fuga
Lili-concediu placut si multumesc pt ganduri.
Mira-si tie sedere faina in tara si sigur nu te vei plictisi,noua nu ne-au ajuns cele aprox 3 sapt, chiar nu am apucat sa vad prieteni dragi-noroc cu botezul ca am vazut rudele
Gio-LA MULTI ANI PT EDI-SA FIE SANATOS SI NOROCOS!
Cristina-esti mai bine, am scris si incercat sa sun, but no luck!
Moni-Nu am primit datele de la tine cum am vorbit,te rog frumos trimiteIncerc zilele astea sa te mai sun,dar te rog ai in vedere si cele 3-4 doze gratuite,dc ai nevoie de ajutor,te rog spune-mi nu e o problema

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Na, ai mei copii sunt inca pe strazi. N/ai pe cne aduna acasa. Au ajus si verisoarele. E lumea lor. Am vrut sa plecam sa dormim la aaprt, ca aici la casa asta nu au decat 2 dormitoare si e si verisoara verioaselor aici dar nu ai cu cine. Asa ca ne instalam cu totii in salon pe jos pe saltele care cum om putea.
Am plecat pe la 5.30 cu busul si apoi cu tramvaiul in park. E luni si parcul e inchis. . Asa ca ne/am dus degeaba.

Moni vazui pozele. Fain trebuie sa fie acolo. Sunt multi copii.
Tu cum esti in Tm? Dau o fuga intr/vreo zi sa ne vedem.
Ioana, pai mie imi e egal cadn si unde. Venim si dimineata, sau mai pe seara. Eu sunt in vacanta.
Mie asa de ciuda sa uit eu tocmai carnetelul cu toate nr de tel din Ro acasa. Si nici barbatu nu e, vine peste 2-3-4 zile.

.....ma duc sa/mi caut copii. Nu am decat 6. Piticotul a cazut la datorie...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Denisa uitasem, lui Alex! Sa aiba o copilarie frumoasa si fericita!

Mira pt mine e mai ok dupa amiaza. Dim se trezesc tarziu si imediat ii culc de amiaz. Am uitat sa-ti zic ca e inchis parcul lunea, imi zisese si mie o amica. Cred ca joi sau vineri ne putem intalni. Trimit PM cu nr meu de mobil.

Moni e chiar asa tarziu pt ipi? De ce nu incerci, daca tot te ajuta prietena ta?
Tin pumnii sa dea rezultate si la tine cum a dat la cunostinta ta, acest tratament.

Mergi la inceput