Aradence DC (173) - Alaturi de Moni!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Fetelor va rog trimiteti-mi si mie un numar de cont unde pot sa trimit bani pentru coroana pt Moni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Putem lua si un buchet de 42 de trandafiri albi zic eu, in loc de coroana daca nu a luat Cris deja.

Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Sunt socata ,ca voi toate de altfel. Nu pot sa cred ,ca-i adevarat.Eu n-am intrat de-un car de an pe DC, si-acum pe fb am vazut postarea Alinei .
Dumnezeu sa te odihnesca Moni ,draga !
Nu-i drept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Moni, Maica Domnului ti-a usurat suferinta. Sunt c0nvinsa ca de acolo de langa ingeri vei veghea asupra copilasilor tai.
Dumnezeu sa intareasca aceasta familie greu incercata si mai ales pe parintii Monicai.

Multumesc Ada si Cristina pentru mesaj.

Va rog sa le transmiteti si din partea mea lui Ghita si Cristi toata compasiunea mea. Nu-i mai sun ca ma gandesc ca-s inebuniti acum.

Alina te rog sa-mi pui si mie avatarul cu Moni.

A si binenateles socotiti-ma si pe mine la coroana.



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Asa ... respir ... Am citit acum 20 min cand am ajuns la serviciu ... stiam ca o sa vina clipa asta, eu nu cred in miracole, dar am primit vestea de parca acum as fi aflat prima oara. Mi s-a urcat un nod in gat, am asa mixed feelings, mi-e ciuda, ma macina neputinta, simt nevoia sa cer explicatii si sa iau pe cineva la raspundere, imi cam fierbe mintea de frustrare, nu stiu de unde atata agresivitate cand ar trebui sa fiu calma si trista. Din toate mesajele de condoleante nu rezonez decat cu cel a lui Rall: "inacceptabil, pur si simplu inacceptabil" ... mi-e cam greu sa ma resemnez cand nu am explicatii logice, mi-e cam foarte greu. Bine ca nu am cunoscut-o personal ca ma luam cu cineva de gat ... nu vreti sa stiti cu cine ...

In fine, sa ma adun putin ...

Am vorbit cu Mirela despre Jurnalul Monicai - am citit pe la celalat subiect ca a mai avut cineva ideea asta.
Este un proiect destul de complicat dar daca adunam mai multe resurse, eu zic ca putem scoate ceva ... Mirela mi-a scris urmatoarele :

Am vorbit cu Admin si el mi-a spus ca el poate crea o lista (un excel) cu linkuri la toate mesajele incepute de ea, respectiv la toate raspunsurile cand a contribuit in cadrul unui mesaj. Lista poate contine si data mesajului si numele subiectului in care se desfasoara discutia. Ce puteti face cu aceasta lista:
- sa o impartiti intre mai multe fete, sa treceti prin mesaje care dintre ele merita adaugate intr-o astfel de carte
- sa le extrageti(copypaste) intr-un document word - eventual cu un pic de context,
- sa tehnoredactati documentul obtinut
- sa il printati, eventual lega profesional

Este o munca foarte laborioasa si necesita un grup de fete care sa lucreze la acest proiect. In cazul in care reusiti sa ajungeti la un produs finit, Desprecopii.com se ofera sa contribuie la costurile de tiparire si legare a acestei carti/memorial.

Deci exista un punct de plecare ... nu stiu cum o sa arate fisierul asta Excel, oricum ar arata, avem nevoie de voluntari care sa citeasca mesajele ei, pe subiecte banuiesc, sau poate pe perioade ...
De asemenea ne trebuie cineva creativ care sa-l puna in pagina, poate cu niste poze ...

Vestea buna este ca putem face ceva ... vestea proasta este ca eu am aprins doar scanteia si va las in valvataia focului, azi plec in vacanta, 3 sapt in Romania ... deci daca fisierul ala o fi gata, sa-l primeasca una dintre voi si de acolo sa incepem pas cu pas. O alta veste buna este ca nu suntem conditionate de timp ...si daca il finalizam intr-un an de zile tot e bine ...

Oare sa deschid un subiect separat cu proiectul asta, sau sa-l las aici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Vin si eu la priveghi deseara.

La multi ani sarbatoritelor de azi.


Monica70 are nevoie de ajutorul nostru. Hadeti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buflea parerea mea e ca ar tb facut un subiect separat, sticky la discutii generale de ex. , fiindca va dura ceva timp pana se va finaliza acest proiect...
pentru implicare...va ajut si eu daca aveti nevoie...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Eu zic ca e bine sa ramana aici, ca sa nu trebuiasca sa deschidem mai multe subiecte. Probabil o sa impartim intre noi munca si incet incet facem pasi inainte. Dar nu acum...sa lasam un pic de timp sa ne linistim.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Ioana, cred ca ai dreptate. Sigur vor fi si altele decat aradencele cele care vor putea contribui la proiectul asta. Deci subiect separat.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok ... o sa copiez mesajul meu la Generale ...
Dar oare cum il fac sticky ?
Ah! Si habar n-am sa schimb avatarul ala, asta cum se face ?

Mergi la inceput