Clubul nurorilor (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Andreea, iubita, ai grija de tine si de bb.
Fetele care v-ati pus pe facut bbi, Dumnezeu sa NE ajute! Eu sunt una dintre voi.
In alta ordine de idei... voi ma tot felicitati ca sunt langa soacra-mea si o ajut; va multumesc mult, ma face sa ma simt bine, dar, sincer! Mie mi se pare SINGURUL lucru normal pe care l-as putea face; ca doar n-o s-o las singurica, si alte nurori nu mai are (sotul meu e singurul copil). M-a trezit de la 8am si sunt asa obosita; iar n-am dormit, ca a tusit toata noaptea, are o tuse urata tare si i-am spus ca nu-mi place deloc cum suna si sa faca bine sa mearga la medic; zice ca a fost, dar nu i-a dat nimic de tuse. Nu inteleg! Oare dr. ei e surd sau tampit? M-a trezit la 8 ca am avut un mic 'accident' si am schimbat patutzul. I-am facut micul dejun si acum doarme, ca ziua tusea nu e asa rea, macar poate dormi; dar noaptea e oribil; la noi in zona ii spune 'tuse magareasca', din-aia ragusita rau, dar a fost la raze, plamanii sunt ok, pieptul e ok, expectoratii nu exista, dar suna asa de urat... nu stiu ce poate fi. Sa-i fi dat macar un sirop, ceva, dar nu i-a dat nimic. I-am sugerat sa-si faca o programare, dar asta inseamna probabil miercuri cand sotul e acasa sa o duca la medic, ca ea nu poate conduce cu piciorul.
Hai, ca fug si eu sa-i fac putina ordine, ca hainele i le iau acasa sa i le spal, dar vreau sa-i sterg praful si dup-aia merg sa-i cumpar inghetata, ca a zis aseara ca vrea, dar era prea tarziu si nu aveam unde sa merg sa-i cumpar. Va pup pe toate si va multumesc ca sunteti langa noi si va multumesc ca existati. Sincer nu stiu ce m-as face fara voi!


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetelor,
Ma bucur sa vad ca sunteti bine, ca v-a molipsit Andreutza cu BBii...Sa va dea DD cat mai repede copilasi frumosi si sanatosi!
Eu sunt nervoasa...Flavia stie si intelege! Ma rog, eu sunt mult prea obsedata si extremista. Si realmente faza cu "s-a nimerit" nu ma convinge. Dar asta-i viata! Baieti va iubesc milioane de inimi ros-albastre! PUTETI!
Nadia !
Va pup pe toate si va doresc weekend placut(celor care nu mai intra)!
Revin...

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Va doresc un wk fain.

Cami distractie placuta cu fratele, chiar ca aveti ce sarbatori

Eu sunt plicti, tare de tot.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

Salutari fetelor!Ma primiti si pe mine in gasca voastra? Ca va citesc de mult si-mi sunteti tare simpatice.
Eu sunt mami de Alex, un nazdravan de copil de 1 an si 7 luni care nu sta locului o clipa si sunt si nora , o nora fericita pot sa spun, deci treceti-ma la nurori cu soacre bune.despre soacra mea pot sa spun ca-i o femeie buna si tine la mine,de ziua mea , de 8 martie si de cate ori vine la noi (ca sta la tara) vine incarcata cu de toate si cu cadouri pentru mine,vine cand poate si mai sta cu Alex ,nu am ce sa-i reprosez,doar uneori se mai baga cu sfaturi utile, dar asta nu se pune.
Va pupa pe toate fetele mami de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

quote:
Originally posted by Cristina A

arata-ne si noua verighetele!!




Ok...
pt k am fost sfatuiti sa nu facem combinatii aur alb-galben, am facut doar din aur galben si sunt asa
http://www.bijuterii-vanda.ro/catalog/Strunjite_aur_combinat/slides/2455.html
dar cu dunga (crucea) fx pe mijloc !


AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto




Mersi mult!
Te rog spune-mi si mie unde au magazine in Buc si cat costa modelul pentru clientii normali. Mai spune-mi si termenul de livrare.
Mersic again!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by Boca Daniela

Salutari fetelor!Ma primiti si pe mine in gasca voastra? Ca va citesc de mult si-mi sunteti tare simpatice.
Eu sunt mami de Alex, un nazdravan de copil de 1 an si 7 luni care nu sta locului o clipa si sunt si nora , o nora fericita pot sa spun, deci treceti-ma la nurori cu soacre bune.despre soacra mea pot sa spun ca-i o femeie buna si tine la mine,de ziua mea , de 8 martie si de cate ori vine la noi (ca sta la tara) vine incarcata cu de toate si cu cadouri pentru mine,vine cand poate si mai sta cu Alex ,nu am ce sa-i reprosez,doar uneori se mai baga cu sfaturi utile, dar asta nu se pune.
Va pupa pe toate fetele mami de Alex

Danuta
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danuta_bocaa/my_photos






Danuta, bine ai venit in club!
Deci esti o fericita cu soacra buna? Norocoaso!



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

buna nurori,
n-am somn, ca doar e sambata.
raportea: la mine ..liniste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

revin
scuze ptr. greseli de ortografie, dar ati inteles voi. N-am putut sa scriu mai mult ca era al meu langa mine, la o cafea.
Vroiam sa va spun ca "scorpia" cred ca s-a mai imblanzit, adika mi-a dat un fier de calcat d-ala vechi, de fier. Stia ca imi doresc demult si ...iaca a facut gestul. M-am bucurat tare mult, nu de gestul ei ci de obiect.
Eh, se pare ca incet incet.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by Boca Daniela

Salutari fetelor!Ma primiti si pe mine in gasca voastra? Ca va citesc de mult si-mi sunteti tare simpatice.
Eu sunt mami de Alex, un nazdravan de copil de 1 an si 7 luni care nu sta locului o clipa si sunt si nora , o nora fericita pot sa spun, deci treceti-ma la nurori cu soacre bune.despre soacra mea pot sa spun ca-i o femeie buna si tine la mine,de ziua mea , de 8 martie si de cate ori vine la noi (ca sta la tara) vine incarcata cu de toate si cu cadouri pentru mine,vine cand poate si mai sta cu Alex ,nu am ce sa-i reprosez,doar uneori se mai baga cu sfaturi utile, dar asta nu se pune.
Va pupa pe toate fetele mami de Alex

Danuta
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danuta_bocaa/my_photos



Bine ai venit. O asteptam pe Flavia sa te treaca pe listuta, ca ea e sef de trib aici
...Si ....vorba Danei....norocoaso!!!

18+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by monagan

buna nurori,
n-am somn, ca doar e sambata.
raportea: la mine ..liniste.

MG



Neatza
Stai linistita ca nici eu n-am somn. Dar am si examen azi, de la ora 2. Sper sa fie bine, ca nu prea m-am omorat cu invatatul.

18+
POZE

Mergi la inceput