Clubul nurorilor (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Neatza.....celor care au reusit sa doarma
Eu nu am reusit sa dorm deloc inca. Ma ustura gatul... Parca imi ia foc, nu alta. Am facut si inhalatie, am baut si lapte cu miere, am facut si gargara. Nu mai pot. Si nu e nici o farmacie deschisa in Ciuc la ora asta. Maine dimineata merg si imi iau tantum verde si strepsils. Nu mai pot. Nu stiu daca sunt bune pt sarcina, dar asa nu mai rezist. Si imi iau concediu medical.
Sunt si singura acasa. Iubi e de serviciu

18+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

neatza fetele!!!!
m-am trezit un pic, am intrat sa va salut si acuma.....ma duc inapoi la nani!!!
sa aveti o zi placuta si mai vb spre seara, ca azi merg la faculta!!!
va pe toate!!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

In timp record, dat comanda luni seara... ieri au venit verighetele acasa !!!!!!!!!!!!!!! Si sunt SUPERBE !!!! Surpriza e ca sunt exact invers, adica au marginile mate si crucea lucioasa... si sunt si mai frumoase decat daca erau invers ! Asta a fost una din surprzele facute de prietenul bijutier, sa-i dea DD sanatate !!! Pt ca a doua, cea mai importanta, e suma platita pt verighete !!! Doar 1 milion !!!!!!!!!! Cica am platit doar manopera... pai el are nevoie de serviciile puiului, noi de ale lui ... pretul lor normal ar fi fost de 6,5 milioane ! Cand mi-a zis puiu, am multumit lui DD k ne ajuta...uite asa am scos 3/4 din cadoul pt nasi... Nici nu aveti idee cat de fericiti suntem !!


AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

scuze k n-am mai salutat, dar am emotii !
cand a ajuns puiu acasa, i-am sarit de gat si i-am smuls cutiuta cu verighete, ni le-am pus pe degete si le-am aratat socrilor - ei sunt primii care le vad - si le-au placut, ne-au urat sa le purtam binecuvantati, etc... ce-o fi cu ei ? si apoi am stat o ora, in loc sa mancam, sa ne uitam la ele... am mancat, am fost apoi sa-mi iau eu "mancarea" de regim (am slabit in 3 zile 1 kg cu disociatul, pt k am o vointaaaa...), adik fructe si legume si apoi, de la 20:00 la 23:00 ne-am chinut si am alegand textul pt invitatii; de fapt, am facut combinatii... si sa vedeti, fetelor, cate greseli din alea care zgaraie pe urechi dak le citesti cu atentie, cuprind textele standard.. eram pe jos de ras !!!
si... pe la 2 noaptea, ne-am trezit sa ne uitam la verighete....

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

arata-ne si noua verighetele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Neata

Flavia, pai era buna o frictie dar cum suntem amandoi raciti care pe care?????

A.cicel sper sa dea rezultat tratamentul si sa te faci bine cat mai repede. Si eu m-am trezit ffffffff rau, nu pot sa respir, tusesc, mai bine zis ma inec, i-am promis sotului ca iau pastile si mi-am cumparat vit C cu propolis, asa cum mi-ai spus.

Raza felicitari pt verighete, sa dea DD sa le purtati toata viata si sa aveti in continuare norok la cumparaturi.

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

scuze k n-am mai salutat, dar am emotii !
cand a ajuns puiu acasa, i-am sarit de gat si i-am smuls cutiuta cu verighete, ni le-am pus pe degete si le-am aratat socrilor - ei sunt primii care le vad - si le-au placut, ne-au urat sa le purtam binecuvantati, etc... ce-o fi cu ei ? si apoi am stat o ora, in loc sa mancam, sa ne uitam la ele... am mancat, am fost apoi sa-mi iau eu "mancarea" de regim (am slabit in 3 zile 1 kg cu disociatul, pt k am o vointaaaa...), adik fructe si legume si apoi, de la 20:00 la 23:00 ne-am chinut si am alegand textul pt invitatii; de fapt, am facut combinatii... si sa vedeti, fetelor, cate greseli din alea care zgaraie pe urechi dak le citesti cu atentie, cuprind textele standard.. eram pe jos de ras !!!
si... pe la 2 noaptea, ne-am trezit sa ne uitam la verighete....

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto





felicitari pt verighete!!
las' sa vezi cat o sa slabesti cand se apropie nunta!!! eu ma slabit vreo 5 kg!!
noi tot asa am facut diferite texte pt invitatii, si m-am chinuit, si am cautat prin carti, pe net..si la urma am ales tot textul pe care ni l-a propus tipa care facea invitatii , pt ca era mai standard, dadea mai bine pe invitatie!! dar pt noi nu au fost asa de importante invitatiile si nu le-am dat prea multa atentie!!
hai ca v-am lasat, ca ma duc la faculta!!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Raza, felicitari pt verighete, chiar ca "cadou" la pretul asta:) Sa le purtati sanatosi, bucurosi si dragastosi

Fetelor care sunteti in domeniu, stiti cumva dc pot recupera o casa pt care am facut act de mana de vanzare cumparare cu 2 martori, si proprietarul a murit? Asta a fost acu vre-o 15 ani, cativa ani am folosit-o noi, am platit taxele si impozitele, apoi fratele proprietarului a vandut-o altcuiva, dar tot fara acte ca nu avea nici un drept, nu era facuta nici succesiunea.


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by Cristina A

arata-ne si noua verighetele!!




Ok...
pt k am fost sfatuiti sa nu facem combinatii aur alb-galben, am facut doar din aur galben si sunt asa
http://www.bijuterii-vanda.ro/catalog/Strunjite_aur_combinat/slides/2455.html
dar cu dunga (crucea) fx pe mijloc !


AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by lavinai


felicitari pt verighete!!
las' sa vezi cat o sa slabesti cand se apropie nunta!!! eu ma slabit vreo 5 kg!!



Multumesc ! Multumesc, Flavia ! eu am luat 5 kg de la pilule si pe astea vreau sa le dau jos...dak dau mai mult, s-ar putea sa fie nevoie sa modific rochita si nu vreau... si nici puiu nu ma lasa...a zis k 5 kg ma lasa sa dau jos, dar mai mult, nici sa nu visez...

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput