Clubul nurorilor (21)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Flavia, mersi!
Sotul meu azi dupa servici a venit cica, sa ma ia acasa si i-am zis s-o intrebe pe soacra-mea daca vrea sa raman si ea a zis sa mai raman cu ea, desi a "invatat" cum sa se dea jos din pat si cum sa se urce in pat singura; probabil ii e teama sa ramana singura, si, in plus de asta, probabil ca nu va putea sa stea in picioare sa-si prepare micul dejun si pranzul, ca ptr. cina am comandat de mancare. Dar i-am spus sotului ca daca ea vrea pe cineva aici maine seara, va trebui sa vina el cu fata, ca eu lucrez maine seara si sambata seara si, s-ar putea si duminica de la amiaza pana la 10pm, si nu am cum sa stau. Daca vrea sa vin duminica se poate aranja, dar vineri si sambata seara, efectiv nu pot. Sotul mi-a 'ordonat' sa incerc sa dorm mai mult decat azi-noapte (a venit dimineata pe la 9am si mi-a spus ca arat oribil de obosita; nu i-am zis nimic, dar soacra-mea m-a tot trezit cam la jumate de ora o ora, maxim, ca o durea, saraca; sau vroia la baie, sau vroia un medicament, sau pur si simplu vb in somn... si ma trezea, ca am dormit iepureste, sa o aud). Desi ma doare sa o vad atat de neajutorata, ma bucur ca pot fi langa ea, ca ii pot fi de folos. Ptr. prima oara in 3 ani, mi-am dat seama de varsta ei...


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neeata
Sa aveti o zi de vineri superba! Eu am dormit doar 2 ore, dar sunt fericitaaaaa....si ragushita!

CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEEE

Da Flavia, EVIDENT ca m-am uitat la meci. Am avut casa plina de prieteni si am sarbatorit pana la 3. Sunt incantata si...HAI STEAUA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Uf... dupa 9-10 dimin nu mai am sanse sa intru pe forum... merge greuuuuuu ... si bantui pe alte site-uri...


Cine ma poate ajuta ? incerc sa gasesc pe harta orasului zona cu biserica unde ne vom cununa... si pe hartionline.ro am gasit ceva, dar inconjurata de cimitire... si asa vrea sa pun hartile cu rest+biserica langa invitatii...sa stie lumea clar unde sa vina.. dar nu-mi iese; si altceva nu gasesc Este vb de biserica Sf Maria, strada Turda, parcul Regina Maria, langa podul Grant... visez si eu sa fac ceva si astia n-au bis pe harta...si voiam ceva mai detaliat de atat..stiti cumva pe unde sa ma uit ? multumesc anticipat !

Flavia, multa sanatate !

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

www.pmb.ro
Te duci la "harti"...harta interactiva, scrii strada turda si ai rezultatul!

CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

"Neata!
Campionii. campionii, ole,ole,oleeeeeeeeeee! Bravo lor!

Razuca, te lamuresc eu imediat unde e biserica Sf.Maria, caci acolo m-am cununat si eu. In primul rand, tu unde stai? Incerc sa iti explic, sper sa intelegi: deci, daca vii din piata victoriei, pe b-dul ion mihalache(fost 1 mai), cobori la intersectia cu tramvaiul 41, la miciurin, si iei tramvaiul 41 spre militari, o singura statie. Cobori, si in partea dreapta ai sa vezi parcul, iar in spatele parcului este biserica. Daca vii din militari, cobori la prima statie dupa podul grant. Parcul este la piciorul podului grant, ca sa intelegi mai bine. Si, un sfat-vezi ca preotii de acolo sunt niste mancatori de bani, noi am dat un avans de 2 mil si, dupa slujba, i-au mai cerut nasului 6 mil, asa ca fiti foarte atenti, ca sunt nesimtiti. Or fi ei preoti, dar sa dai 8 mil pentru o slujba care a durat 20 min, mi se pare furt pe fata. Aveti grija sa nu patiti la fel. Eu am fost tare dezamagita, caci nici macar slujba nu a fost facuta cum trebuie, ci in mare graba, nici nu rosteau cuvintele intregi. Asta e, a trecut, poate la voi va fi bine.

Nadia, sanatate maxima soacrei.

Flavia, cum te-ai distrat? sa ne povestesti!

va pup pe toate si sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Neatza
Ieri am avut o zi groaznica. De dimineata am mers la medicul decfamilie pt controlul periodic si sa imi dea ceva pt gat ca nu mai puteam de durere. Am ajuns acolo si erau 3 persoane inaintea mea. Ma-m asezat pe un scaun si am asteptat. Au intrat 2. Urma sa intre a treia. Au inceput sa ma treaca toate caldurile. Nu mai aveam aer.Au inceput sa imi amorteasca buzele. Merg la asistenta si ii cer un calciu. Ma gandeam ca am o cadere de calciu. Ma baga repede in cabinet la doctor. Imi ia tensiunea. SOC TOTAL 190/90 si pulsul de 113. Imediat cheama salvarea. Nu intelegeam nimic. Am vazut doar ca fugeau toti de la un telefon la altul. Voirbeau si in maghiara, asa ca mi-a fost si mai greu sa inteleg ce se intampla. In 3 minute a venit salvarea si m-au dus la spital cu bilet de internare la cardiologie. Au spus ca nici in mod normal nu e voie sa ai o asemenea tensiune. Iar in sarcina cu atat mai putin. Riscam sa pierd sarcina, dupa spusele lor.
Am ajuns la urgenta si acuma asteptam sa vina cardiologul de garda sa ma vada. Initial m-au suspectat de infarct ca au vrut sa imi faca EKG. Apoi au renuntat. A trecut apropoae jumatate de ora. M-a consultat apoi mi-a luat tensiunea 120/70. Alt soc. A spus ca din punctul ei de vedere totul e in regula, dar ginecologul va decide daca ma interneaza sau nu. Intre timp mi-au facut si analizele de laborator. Medicul meu era in operatie, asa ca a trebuit sa astept cam o ora. Intre timp a venit si iubi cu mama. Le-am spus ca ma interneaza si mi-au adus cam tot ce trebuie pt internare.
Iese medicul din operatie si cand ma vede cu mama si cu iubi, cu bagajuf facut se sperie. Ma ia repede in cabinet, cu toate ca erau vreo 35 de persoane care asteptau sa intre. Ma pune la eco. BB e in regula si e foarte jucaus. Sarcina nu e afectata. Imi ia tensiunea. 125/75. E buna. Nu sunt probleme. Ma trimite acasa si sa stau cel putin o saptamana in concediu medical. Sa ma odihnesc. Si sa imi verific zilnic tensiunea. Am mers cu iubi si am cumparat tensiometru. Si imi verifica nasa mea, care e asistenta medicala tensiunea. Iar iubi ar fi in stare sa mi-o verifice din ora in ora.


18+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Andreutza...offff! Ai mare grija de tine si de BB. Stai linistita, te rooog! Multa sanatate iti doresc! Sunt cu sufletul langa tine!


Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by SunSmile

Andreutza...offff! Ai mare grija de tine si de BB. Stai linistita, te rooog! Multa sanatate iti doresc! Sunt cu sufletul langa tine!


Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE



Multumesc frumos . Eu totusi cred ca aparatul de la medicul de familie era defect. E electronic. Spunea si medicul ginecolog ca la o asemenea tensiune trebuia sa ma doara capul si sa imi curga sange pe nas, ceea ce nu mi s-a intamplat. Asta e. Oricum, mai tare m-am speriat cand am auzit de internare, dacat atunci cand am vazut tensiunea.

18+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Andreea, dar oare ce s-o fi intamplat? Tu ai mai avut probleme cu tensiunea? Totusi, daca era totul normal dupa aceea, o fi fost ceva pe fond de oboseala. Sa ai mare grija de tine si de bb! Sanatate multa iti doresc.

Fetelor, si eu am patit-o ieri, dar nu cu sanatatea. Am fost la cumparturi la Metro si apoi ne-am oprit la Billa. Si scumpi meu a uitat sa inchida portbagajul si cand am iesit din Billa, cumparaturile noastre din portbagaj se volatilizasera. Culmea este ca scumpi meu este un maniac care verifica intotdeauna de 10 ori sa fie inchis tot si uite ca ieri a verificat doar usile . Ironic este ca in pungi aveam paste, legume congelate, oregano, mozzarela, chestii de genul asta... Mi-au lasat detergentul de vase si am avut noroc ca pusesem cacaoa in masina (ca a fost 330.000 Kg). Si iar noroc ca ieri a cumparat iubi cauciucuri noi si cele vechi erau in portbagaj si n-am avut prea mutl loc, asa ca maica-mea si-a pus cumparaturile in masina si ale ei au ramas intacte.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by SunSmile

www.pmb.ro
Te duci la "harti"...harta interactiva, scrii strada turda si ai rezultatul!



Da, asa ceva cautam ! Multumesc mult !

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput