Cluj rulz! (41)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

salutare!!!

Cristiana, ma jur ca m-am intrebat ce faci si m-am gandit la voi, dar n-am mai apucat sa scriu..in ultia vreme memoria imi joaca feste, deh oboseala si stressul, dar am tot vrut sa strig in gura mare de tine si de Flo!!!

M-am gandit la voi, ca uite io am stat mult pe forum azi si-am zis ca uite esti o fata serioasa, stai acasa si-ti vezi de treaba cu familia, nu umbli lela ca mine si e-am pomenit cu expresia aia ca in weekend sunteti "siamezi" toti 3 . Uram sanatate Theiutei, sper sa fie febra doar de la oboseala si maine sa zburde!

Noi am avut o zi ok, am avut musafiri, pe finutul nostru, Razvan, care seamana un pic cu Razvan al Stancai si asa de frumos s-au jucat baietii impreuna...Razvi finu' e mai maricel, aproape 3 ani si-l zice pe "r" e asa de haios, acum peste tot unde era "l" pronunta "r" deci: "aro", "Birra" etc, e haios rau!

In rest mi-am mai descarcat niste piese simpatice si ma pregatesc de un dush kilometric si poate revin...daca nu, va sun de pe-acum Noapte buna! si sa fiti cumintzi

celor din schimbul 2, de regula Mariana si Svety

la toata lumea

Roxa-boxa





vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Va prindeti ca am uitat ceva, am uitat sa-i spun Stancai ca magazinul Falla e cel al fabricii, respectiv fostul magazin Flacara din spatele pietei M. Viteazu. Nu se mai numeste Flacara nici fabrica, de ceva vreme s-a rebrenduit si totul are un singur nume, Falla! I love Falla!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

revin si eu cu neuronul meu obosit (ca cel odihnit doarme) cu mesajule uitate:

raluca - liniste si pace in noua casa, sa aveti parte de ea!(toata sticla, nu paharul).

cristiana - dr. Man e super de incredere, noi mergem de 2 ani la el si intotdeauna am fost f f multumita; de 2 ani si nici dragos nu a luat deloc antibiotice si tot cea spus s-a adeverit. si apropos de miercuri, inca nu e nimic sigur, poate se amina pe joi, poate pe sapt ce urmeaza ..... mai vedem luni.


noapte buna ca am niste ochi mici mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

ROXANA, nu am apucat sa fac ordine ca mi s-a nazarit sa merg in Selgros. Asa ca am plecat cu mic si mare pe la 6 si acum am venit innapoi. Eram ultimii la casa. I-am luat chestii lui Dani, un leagan printre altele, tot felu' pt. casa.
Drumul spre Turda a fost urat ca a plouat si eu una nu am vazut ninik, Mihai zice ca masina merge singura. Cred si eu.

Gata.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

ps. AM GASIT IN SELGROS PRODUSE EXPIRATE!!!

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:


Ne-ar face placere sa facem si noi parte din listuta.Pe fetita mea o cheama Maria Sarah,pe 13 martie am implinit 11 luni,stam in Manastur,mai precis pe Cal. M anastur.I n curand voi pune si cateva poze.La noua luni jumate a inceput sa faca primii pasi singura ,iar dupa o luna de antrenament...mergea deja.Acum ,nu alearga ...da nici mult nu mai are
Am auzit ca daca bebe e precoce in ale mersului,va vorbi destul de tarziu,voi stiti ceva despre asta?Sunt doar curioasa!
Acum fug la somn ,azi noapte am avut o noapte alba si peste zi nu am reusit sa recuperez nici macar o juma de ora .Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

A sosit schimbul 2 !

Moama cat e ceasul!!!
Vreti sa stiti ce fac la ora asta? Mancare! Serios; am pe soba 2 oale: una cu tocanita de purcel si una cu supa. Vor fi gata peste vreo jumatate de ora.

Corina se pare ca m-am molipsit de la tine cu mancarea la ora asta! La cat l-ai culcat pe Alex?

Creola, in noaptea asta ajungi pe listutza . Stefan a inceput sa umble la 9 luni si jum si a vorbit cam de la 1 an si jumatate; acum apreciaza tu: a umblat f repede si a vorbit....

Cristiana, si eu m-am gandit la voi; v-am pomenit pe motiv ca trebuie sa te intalnesc (mai stii?) si m-am gandit cum stai cu timpul liber luni sau marti (dar la cat esti de obosita nu vreau sa te mai stresez si eu); si am pomenit-o pe Thea in contextul ca-mi place de ea ca stie sa se apere daca e atacata . Ii doresc sanatate printzesei; sa ne zici cum a evoluat febra; si noi suntem fani pedi3; numai ca noi mergem la dr Farcau, care e un super si pe care il iubim; nici el nu imparte antibiotice, drept dovada ca Stefan are 2 ani si inca nu a luat antibiotic. Iar Simon pe aceeasi urma; si el ne lasa sa luam doar nurofen.

Oana, multumesc pt oferta; esti dragutza; dar din Bucuresti ma intorc vineri noaptea; asa ca... Ma bucur ca aveti situatia bolilor sub control; nu-mi vine sa cred ca la voi in familie sunt conflicte pe tema jucariilor!

Simona, cum mai esti? Nu mi-ai zis cands pleci la Buc.

Roxana, noi am fost in vizita la finutz .

Vad ca si machetutza s-a dat la fund. Simona te-ai suparat pt poze???

Raluca, tu??? Iar nu ai net?

Svety, ce leagan ati luat si cat v-a costat? Sunt curioasa.

Mai e cineva in zona?

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Creola, am rezolvat problema cu listutza; acum asteptam si pozele.

Fetelor, nici una nu ati vazut ca uitasem sa trec oaspetii pe listutza??? Acum cand m-am dus sa o trec pe Creola, am observat ca oaspetzii nostrii nu-s nicaieri . Sper ca nu s-a suparat nimeni!!!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

Buna dimineata!

Mariana, sa nu te superi dar vreau luni sa ajung la voi pt dubluri la poze si tb sa mai adaug citeva pe care ma gindeam sa ti le trimit pe mail (mi-l dai?). Ar fi ok pt tine?


Si inca ceva: tb sa iau un cadou pentru ofetita de 4 ani din state. Mi-am stors creierii ce as putea sa-i iau, ca acolo oricum are tot ce vrea..... Aveti idei?

o duminica frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:



.... ma pregatesc sa ies afar' cu pustiul si tatal lui...arat ca o sperietoare de ciori dar nu-mi pasa...

... si bag ciocolata cu menta!!!!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput