Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Cei dom'le cu linisteala asta pe aici.

Adriana la multe luni pentru Andrei
Flavia somn ushor si ... sanatate
Fetelor imi rupsei spatele in gradina, dar e atit de placut si frumos afara, zi de vara ce mai.
Andora dar de ce mama sa te capacim , cu vremea de afara, adica cind o sa se incalzeasca o sa cam facem prezenta si atit... restul saluturilor o sa le facem la culcare
Svetlana lasa ca noi am spus Tiberio la bebelush, pina a zis doftorul ca n-are cuc, asha ca am schimbat numele , ce-o fi important e sanatos sa fie.
Mihaela uau, 25 de kg in plus ?! Si cum le dadui jos dupa ? Eu n-am pus decit 9, ca atunci cind a vazut doctorul ca am pus 4 kg intr-o luna, m-a pus la regim, asha ca jumatate de sarcina am infulecat de toate, iar cealalta jumatate gustam, pofte nu aveam decit de pizza, si n-aveam voie si mai scapam citeodata, si iar sareau analizele in aer.
Symaco si eu am mincat la greu castravetzi in otet, asta ca sa-mi treaca gretzurile...
Gata, cetit, raspuns, ma duc sa maninc o inghetata ca mi-e o pofta de mama-mama

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Danuta marea majoritate (adica grosul ) am scapat in vre-o 3-4 luni(alaptat, agitatie, stres), dupa care incetul cu incetul s-a mai dus.Prin noiembrie mai aveam 10 kg in plus si am spus ca nu se mai poate asa.Si am inceput sa am controlez ce/cat/cand mananc...si in 5 luni de zile am dat 7 kg jos.Incet dar sigur, si acuma am ajuns sa am 58.Si mai continui sa progresez pana la 55, sper.



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

sunt trista,pina acum 2 ore a avut usa la terasa deschisa,era soare si frumos sia cum a inceput sa ninga.pai e treaba asta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Of, ce sa dorm ca mi-a cantat papagalul intr-una. Eu sunt f sensibila cu somnul si la cel mai mic zgomot ma trezesc. Noroc ca Sara nu e asa si doarme dusa, ca altfel nu stiu ce ma faceam.

Ma bucur ca pe la voi a venit primavara, eu inca o astept, azi e inorat si frig, nici nu ies afara.

Adriana hai ca iti explic eu cum sa pui poze, iar dc nu te descurci te ajuta sotul :)


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Am deschis capitol nou aici

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

andreea,bine ai revenit!eu inca mai sunt cu burtica,asteptama insa de pe o zi pe alta sa iasa bebitza!
cred ca e o idee buna sa mergi la sala,ai si tu un pic timp numai pt tine.si eu as vrea,dar e destul de scump ..mai ales taxa de inscriere trece de 200 euroi!apoi abonamentul e minim pe 1 an si eu as vrea cateva luni sa probez sa vad ajung destul de des pe acolo incat sa merite banii sau nu?!mai vedem,poate o sa ma tine fetele asa de tare in sah ca nu voi mai avea nevoie de sala!
danelutza,mie nu imi plac aia in otet,am descoperit pe la magazine,pe rafturile de jos si prafuite castraveti ca la mama acasa...numai cu sare,iar zeama de pe ei arata un pic tulbure!bag cartoafe la cuptor si pap cu castraveti murati..zeama de pe ei e desertul!
osna,m-ai bagat in sperieti cu ninsoare..nu se poate?sper sa nu se albeasca iar germania ca io o iau razna!

Mergi la inceput