Iasule, mandra cetate! (28)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Cristina(Palmyrah), imi pare rau ca aveti atata de tras cu boala asta, dar incearca sa privesti partea buna a lucrurilor si anume: au facut-o amandoi, ai scapat si nu mai stai cu grija...Sanatate la tot puiutii bolnaviori, cu bubite sau fara...

Nora, acu' daca am hotarat si eu ca vin la tine saptamana asta, te-ai imbolnavit... Zi si tu, e frumos asa?

Gabriela, ziceai ceva de niste oferte de smecherii pentru petrecerile copiilor, te-ai razgandit?

Ne-am speriat si noi un pic de furtuna ce parea sa se declanseze aseara, dar a fost o alarma falsa din fericire...Noi avem in fata blocului niste plopi enormi, aproape de doua ori mai inalti decat blocurile (de 4 etaje), grosi si tare folositori vara pe canicula, dar de-a dreptul fiorosi cand bate vantul mai tarisor...

Azi e maretul concert de pe esplanada Tatarasi, daca nu ploua sper sa dam si noi o raita pe-acolo...

Si speram sa ajungem si la Holograf si artificii, mai vedem noi pana atunci...

Diseara am de trecut un mare hop, rugati-va pt mine, imi tremura stomacul si genunchii de pe acum...Va spun maine daca se alege ceva...




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

salutare fetili, io-st cu kur`n sus, cind ziceam ca ilinca-i gata si inca putin si iesim afara, aseara facu febra 39.. sunat pediatra, facut hemoleucograma, dupa 14 is gata...
mey, nu cred ca m-a esprimat ghini, micile atentii duse le-am dus benevol si cu draga inima...
floare de colt, mai mult ca sigur fiecare te va trimite la medicul ei, ashea ca io-ti spun de dr.mihalceanu. sunt medici buni in iasi, acu` poate-ti spune vreuna din fete care s-a izbit de problema ta. sanatate muulta si sa te auz ca ai greturi soon..
oana, ti-am trimis un mesaj pe yahoo...
cristinico, pupam bubutele lui rares sa se vindece rapid

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare la fete si pupici la copiluti bolnaviori...
Azi am de umblat,Catalina are o amigdala umflata si cu o pata alba.Trebuie sa ajung si la doctor cu ea,pe langa toata umblatura de azi..De ce oare isi gasesc copiii astia sa se imbolnaveasca tocmai atunci cand nu ai timp ...prea mult sa stai sa-i doftoricesti? Sau sambata sau duminica,cand nu prea ai medici la dispozitie? Sau atunci cand iti planifici o iesire de doua zile in WK-end?(voiam sa plecam vineri la Bran,la Valea cu struti sa ne recreem putin...:( )
Probabil ca sa simti ca ai copii....

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

e una din legile lui murphy...

quote:
Originally posted by adi69

Salutare la fete si pupici la copiluti bolnaviori...
Azi am de umblat,Catalina are o amigdala umflata si cu o pata alba.Trebuie sa ajung si la doctor cu ea,pe langa toata umblatura de azi..De ce oare isi gasesc copiii astia sa se imbolnaveasca tocmai atunci cand nu ai timp ...prea mult sa stai sa-i doftoricesti? Sau sambata sau duminica,cand nu prea ai medici la dispozitie? Sau atunci cand iti planifici o iesire de doua zile in WK-end?(voiam sa plecam vineri la Bran,la Valea cu struti sa ne recreem putin...:( )
Probabil ca sa simti ca ai copii....

Adriana
papa-bun



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by oanabandol
raluca, imi pare rau de piciorusele tale....treci mama la adidasi, ca-s sfinti!!!



da... dar pt adidasi, ar trebui si ceva sport de imbracat (gen blugi macar) si cum eu nu imi permit sa investesc momentan... incerc sa o mai duc asa... Desi, pana la urma...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

ce vreme nasoala!
si asa aveam chef de un gratar duminica... dar... mai este timp (cel putin pentru sperat ca se va indrepta vremea!)...
iar la munca...
Multa sanatate puiutilor!
Danna: tinem pumnii! Sa ne spui si noua, da???

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

insanatosire grabnica tuturor bolnaviorilor!

AcviFabian a ramas fara creti....(daca as nimeri cum sa put pozele l-ati vedea).iar in noul cartier nu prea am avut timp sa ma obisnuiesc ca mai mult in casa am stat de cand ne-am muta iar cand am iesit m-am suit cu fundul in masina si ........nu am vazut prea multe.
aproape 1 an am stat in Podu Ros vizavi de banca.acolo a fost super (inafara faptului ca aveam vederea la strada si era super mare galagie si praf),eram aproape de palat toata ziulica umblam fleaura cu Fabian mai ales ca atunci nu mergea nici la gradinita.dar va veni caldura si va fi bine si aici ,avem parc in spatele blocului piata e la 3 min. (stau vizavi de spalatoria Rond vechi)
s-a anuntat ca va ploua si urmatoarele ziletocmai cand tre sa iesim si noi din "carantina".mor de ciuda.
va pup
si va doresc o zi buna!

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Draga Dana, am oferta intr-un catalog, adica pozele. Nu am aparat foto ca ti le-as trimite. Dar poate ne asteptam intr-o dimineata la scoala, dupa ce ducem copiii si iti arat. Iti tinem pumnii pentru deseara.
Ralnied, nu stiu daca ai primit PM-ul meu, ma rog din nou la toata lumea, vreau doua bonuri de benzina pt 28 si 29 martie. decontez...zau.
Lacri bine ai revenit...
Urasc vremea asta...mi-e frig.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Lacri sa nu-mi spui ca stai la blocul cu Autoshop-ul la parter..de acolo m-am mutat eu..si eu vedeam parcul de la bucatarie ..si tare rau imi pare ..ca nu-l mai vad.Acu ca te-ai mutat si tu acolo imi pare si mai rau..aveam si eu cu cine ma vizita.Avantajul e ca la vara o sa fie plin de copii acolo eu cind incepusem sa mai cunesc mamici cu copii de virsta lui Alex m-am mutat!!!
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

Acvide ce ai plecat???????
m-ai lasat singurica aici !!!
nu cunosc pe nimeni
cred ca depre acelasi bloc vorbim ,968.


Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput