Iasule, mandra cetate! (28)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

La multi ani sarbatoritilor! Sa fiti sanatosi si sa aveti o viata frumoasa.
Fetele distractie placute deseara.
Pupcii cu lipici de la noi si un WK-end placut,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

La multi ani sarbatoritilor,Cicuta,Dragos-Mihai,Andreea!

Nora,si tu te tii de glume de genul asta...? Si mie imi placea sa fac cadouri de astea,intr-un an i-am dus mamei o cutie de la un tv,si-a despachetat la ea pana a ramas cu un burete de spalat vase.Abia dupa aia i-am dat cadoul...:)

Nusha,am aflat intre timp ca nu sant locuri...chiar daca erau nu cred ca puteam merge,Catalina are amigdalita si mi-a recomandat dr sa n-o scot din casa pana luni,macar....dar eu tot vreau la concert deseara ,asa ca imbrac bine racitura(care acum s-a apucat si de tusit..) si-o scot la concert!

Am trecut azi pe acolo,amenajau de zor,scena este cu fata spre Prefectura,spre coltul dinspre Palat,dupa cat de aglomerat o sa fie ,gasesc eu un loc in parcarea Prefecturii sau peste drum pe langa Dosoftei.

Andrea,inca n-am gasit stomatolog,dar mi-a promis cineva ca-mi da un nr de tel ,a unei dr care lucreaza usor si bine,de fapt mi-a si spus unde o gasesc si cum o cheama,dar am uitat intre timp...ca nu m-a mai interesat si m-am luat cu altele.

In alta ordine de idei,va anunt c-am terminat cu scoala de soferi(deocamdata) m-au programat pe 26(mai frate da tarziu de tot,inca un pic si faceam luna) la ex cu politia...si eu sper ca pana atunci sa nu uit toooot...!
Numai bine si poate ne vedem deseara ,Catalina(asteptand sa cante "zdup si zdop" "bunica bate toba in engleza") cu geaca rosie ,eu cu haina de piele neagra.

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Intai de toate, LA MULTI ANI ! sarbatoritilor mici si mari, fete si baieti! Sanatate si cadouri frumoase va doresc

Nora, ai uitat sa spui cum, colac peste pupaza, m-am gasit si eu sa vin tocmai azi la tine in vizita!...N-am stiut ce ocupata esti, ca te lasam in pace sa iti faci trebusoara, nu stateam toata dimineata pe capul tau...Dar eu m-am simtit bine (Rares e un frumos si un lipicios si un razaret), mai ales dupa ce mi-am varsat oful ...

Aseara m-am intors turtita rau, dupa ce m-a facut K.O. un personaj pe care nici nu il luasem in calcul. Am patit si eu ca gandacelul din poveste, care a tremutat de frica in fata de ratoiului mare si a cocosului fioros, iar cand s-a vazut scapat de ei si a mai prins si el nitel curaj, l-a mancat sturzul cel micut...
Ieri eram neagra de suparare...Acum mi-am mai revenit, cred ca am ajuns la cenusiu inchis...

Ruxi tot stranuta de dimineata si a inceput sa ii curga nasul. Ca sa fiu pe deplin fericita s-a stricat si la scaun, e tot mai molcut in ultima vreme, iar azi mi-a trantit unul exploziv, apos...

Daca mai adaug si ca Duminica e ziua soacrei si tre sa ma duc la ea si sa zambesc frumos, tacamul e complet...

Numai de ar fi bine Ruxi, ca pe celelalte le-oi duce eu cumva, dar gandul ca ar putea avea iar o cadere si putem ajunge in spita, ma demonteaza complet...

Sanatate si la ceilalti pui bolnaviori...



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by carmenp
.... pin`atunci baga linkurile de la coconiadele vechi, sa le avem la indemina si sa ne putem lauda cu ele


Uite,baby:
http://community.webshots.com/album/391301045fvQFGH
http://community.webshots.com/album/447096952EzIoiS
http://community.webshots.com/photo/453069515/1454237325077733956WLyvIM

Ps eram la shopping cand m-ai strigat azi.Soryyyyy!



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ei, nu povestiti cum a fost la concert?
ca va spun si eu cum e la servici sambata...

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank"> caietel de amintiri
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank"> jurnal de copil cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Un sfarsit de saptamana insorit si cat mai placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

senchiu veri maci, sa mai cat prin recuzita ca mai aveam si io vreo doo

quote:
Originally posted by Veve

quote:
Originally posted by carmenp
.... pin`atunci baga linkurile de la coconiadele vechi, sa le avem la indemina si sa ne putem lauda cu ele


Uite,baby:
http://community.webshots.com/album/391301045fvQFGH
http://community.webshots.com/album/447096952EzIoiS
http://community.webshots.com/photo/453069515/1454237325077733956WLyvIM

Ps eram la shopping cand m-ai strigat azi.Soryyyyy!



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Herra, vrei sa iti spun si eu cum e la servici DUMINICA????? Vrei sa facem schimb cumva???

Eu acum m-am adunat de pe drumuri. Am fost cu sotul la o prietena (colega) de-a mea, am baut bere si de-acum sa facem si noi ceva de mancare... Ziua mi-a fost stricata de soacra inca de dimineata. Nu mai povestesc ca nu are sens. Si acum, cand am intrat in casa, ea statea la telenovele. Si cum a dat cu ochii de noi, s-a ridicat brusc si s-a dus la bucatarie sa faca de mancare (desi toata ziua a fost de una singura in casa si a facut o gramada de mancare, cat pt un batalion intreg!!!) Dar face asa anumit, ca stie ca noi nu avem nimic pregatit... In fine, o las in nebunia ei...
Cred ca voi face o baita si ma bag in pat cu sotiorul si gata... Si maine, daca e soare, avem in plan un gratar...

PS--Eu am fost la concert. Mi-au placut artificiile, nu zic nu, dar daca ar fi tinut mai mult, era si mai bine... Concertul... destul de bunisor, desi aia de la Zdob au cantat o multime de melodii pe care eu, cel putin, nu le stiam si mai putin din cele foarte cunoscute ale lor... Si nu mai puteam de durere de picioare si abia asteptam sa se termine, ca sa vad artificiile.
Azi aveam de gand sa ne ducem si la magazin, dar ne-am intins cu vizitele si deja e ora 6, asa ca nu mai are sens (probabil e o nebunie acolo). Lasam pe alta data, ca nu se muta de acolo, zic eu...
Mama, ce mult v-am scris! De la bere mi se trage! V-am pupat pe toate si ne mai auzim probabil pe luni... Sa fiti cuminti in absenta mea!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Azi am avut treaba la Hala, de unde am dat o fuga si in noul mall (I_Carmen2003 - am avut senzatia ca te-am zarit pe langa Pizza Hut, poate mi s-a parut...) In mall nu am vazut nik deosebit. Bine, era si aglomerat, scarile rulante dintre etajele II si III nu functionau...In fine, prima impresie e destul de proasta, am fost dezamagita complet. Mallul vechi mi se pare muuuult mai frumos, asta e doar o adunatura de magazine, nimic, dar chiar nimic special. As fi curioasa sa aud si alte pareri, poate nu am vazut eu ce trebuia...

Duminica placuta


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

buna ce-o fi... dimineata cred acum. nu dorm ca nu pot...

la multi ani sarbatoritilor si multa sanatate si fericire! si noroc!
si parintilor si puiutilor.

dana, da, am fost pana in fata la pizza hut si am luat o pizza- m-au injurat aia cred ca am luat una intreaga de la fereastra, dar cu alex cu noi nu am avut curaj sa intru si sa fac comanda si apoi sa astept comanda... apoi am parcat copilul si am fost la noul mall moldova unde, printre altele m-am vazut intr-o oglinda: hotarat lucru ma apuc de sport. pe langa impresia de sheet de dupa vizionarea muzeului mall moldova mi-am stricat seara observandu-mi aripioarele. cred ca si oglinda de acasa trebuie schimbata.

cristina palmirah, mie madame dr.kreola mi-a nenorocit ochii. daca acum port ochelari, ei ii datorez acest fapt. e drept, nu am riduri la ochi, dar as fi vrut sa vad lumea in mod natural, fara sticle intre mine si ea. sincer, exista si dr adevarati oftalmologi, fara aere sau cu aere dar macar cu aere indreptatite. fratelui meu mai mic aceasta dr. i-a facut o injectie in ochi si i s-a umflat ochisorul si a fast vai de capul lui cateva saptamani... mi se pare normal sa iti spun toate astea despre ea... macar sa stii. sanatate multa la prichindei si pupici.

sanatate la toti prichindeii.

adriana, stim, e una din legile lui murphy si e inca una care se aplica intotdeauna, fara exceptie. felicitari pt absolvire! si bafta la examen!

acvi, pupici lui Alexino si nu fi trista. nici eu nu ma prea lipesc de vecini si stau aici din 1972. nici nu prea stiu cum ii cheama si nici ce fac. si nici nu imi prea pasa. de multe ori e mai sanatos asa.

lacri, bine ai revenit.

gabriela, trebuie sa ne vedem sa iti dau bonul acela. noi nu avem decat o masina pe benzina - adica sunt 2, dar una sta in parcare . ne auzim la un telefon maine, da?

nora, oana are dreptate, nu te juca cu problemele la coloana. crede-o ca au patit si altii ca ea si s-au lecuit de toate.

floare de colt bine ai venit. carmen are dreptate, fiecare are experienta sa cu dr, si fiecare iti va recomanda ce stie mai bine. eu ti-l recomand pe dr. onofriescu de ex.

aminoreanu, nu doar ca au un spor la scris de speriat fetele astea, dar au mai si schimbat numele topicului!

Alex e in plina aventura. deja a inceput sa spuna si sa faca niste chestii care ma lasa fara replica:
- "de ce vrei bluzita asta?" "pur si simplu"
-calcam azi ceva si imi spune serios "mami, ai ghija sa nu te arzi, poate fi peiculos"
-deja isi face planuri pentru familia lui din viitor si are o dilema, cine va fi mama copiilor lui, asa ca "mami, tu ai sa fii bunica, tati bunic si eu tatic? dar cine o sa fie mamica? tot eu?" sau "cati copii ai sa ai tu Alex?" "multi... multi sa ma joc cu ei"
in fine, mai multe alta data. am avut o saptamana de cosmar si e a doua... maine imi duc mama sa ii scot firele si apoi trebuie sa duc copilul sa il impartasesc... si apoi sa ma vad cu o prietena careia ii sunt f. obligata si apoi sa scot copilul afara si daca am noroc sa si sotul meu e acasa sa il duc sa ii iau niste pantofiori...
apropos, oferta de pantofi de copii... e de tot ...(beeep) stiti voi ce... am gasit la hala la kiltec ceva interesant si de piele si comod... si la leonardo in mall-ul adevarat - ala vechi- ceva... cica la orchestra aduc marfa abia peste o saptmana... si copilului meu i-a crescut piciorusul si ... trebuie sa ii iau ceva civilizat... in alexandru la magazinul bicma mai gasiti incaltaminte de calitate... dar nu si frumoasa.

gata, mi se face somn. va las si fug sa profit de ocazie ca nu se stie cat tine...

va pup.
pa.

Mergi la inceput