Iasule, mandra cetate! (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Am intrat doar sa va salut,si sa va spun c-am facut tortul masina
poza o pun mai tarziu ca n-am timp acum...
Sanatate la copii bolnaviori si cucuieti..!

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

cristinico, si io am intrebat de tine, brei! in alta ordine de idei, daca vrei un pojar pentru mihnea da un semn
pin` la urma fetili va nasiti au ba?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Gabriela si Dana: va multumesc frumos pt. raspunsurile voastre
Gabriela: diseara cand vine mamica de la servici o sa-i transmit mesajul tau.
Dana: asa este, e greu de gasit pe cineva care sa se potriveasca cu acest program. Pana la urma se va gasi cineva, intr-un final majoritatea se rezolva cumva.
La gradinita o sa primesti si piticuti pana la 2 anisori? Intreb anticipat, din curiozitate desi pana o sa fie pitica mea de gradinita va mai trece ceva timp si se vor mai schimba multe. As vrea sa o dau de micuta la joaca cu alti copilasi.
Margas: bine ai venit


Sa aveti o saptamana cat mai placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
[blue][b]Draga Aime,
Eu am stat 2 saptamini acasa,in concediul medical pentru ca Mihnea a facut varsat de vint.Pe amindoi cu mama nu puteam sa-i las,avind in vedere cit sint de "cuminti"si in plus lui Rares i-a iesit primul dintisor si a fost nervos,agitat,plingacios mai ales noaptea.
Multumim ca te-ai gindit la noi!


aoleu, Cristina...imi pare rau...si Rares, e bine, nu? n-a capatat si el? ce boala aiurea, tin minte, ca eram la gradi si ce mai voiam sa ma scarpin . Eu in toamna vreau sa-i fac lui Vlad vaccinul, am primit ok de la dr.
Sanatate multa...

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by carmenp

cristinico, si io am intrebat de tine, brei! in alta ordine de idei, daca vrei un pojar pentru mihnea da un semn
pin` la urma fetili va nasiti au ba?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



Mea culpa,fiindca am scris pe fuga!Sa stii ca eu numa la tine ma gindesc,si-mi crapa obrazu',dar mi-oi spala eu pacatili!
Ce e aia pojar?E rujeola?ca-s cam in urma cu denumirile stiintifice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by aime

quote:
[blue][b]Draga Aime,
Eu am stat 2 saptamini acasa,in concediul medical pentru ca Mihnea a facut varsat de vint.Pe amindoi cu mama nu puteam sa-i las,avind in vedere cit sint de "cuminti"si in plus lui Rares i-a iesit primul dintisor si a fost nervos,agitat,plingacios mai ales noaptea.
Multumim ca te-ai gindit la noi!


aoleu, Cristina...imi pare rau...si Rares, e bine, nu? n-a capatat si el? ce boala aiurea, tin minte, ca eram la gradi si ce mai voiam sa ma scarpin . Eu in toamna vreau sa-i fac lui Vlad vaccinul, am primit ok de la dr.
Sanatate multa...

aime



Dr.mea a zis ca doar boala ofera imunitate pe viata si e mai bine sa nu-i fac vaccinul.Din 27 de copii din grupa 20 au facut boala si la marea majoritate a fost o forma mai usoara;la Mihnea e destul de urita,pentru ca inca mai are cruste pe cap,unde de altfel a avut si cele mai multe si mari bube.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

pai tu esti la punct cu denumirea stiintifica, da, pojar=rujeola, hmm, vrei? si lasa pacatili, ca-tz spun io ca nu-i cazu`... de gindit te las sa te gindesti la mine
ca vorbiti de vaccinuri, ilinca in noiembrie s-a vaccinat contra rujeolei...

quote:
Originally posted by palmyrah2002

quote:
Originally posted by carmenp

cristinico, si io am intrebat de tine, brei! in alta ordine de idei, daca vrei un pojar pentru mihnea da un semn
pin` la urma fetili va nasiti au ba?


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



Mea culpa,fiindca am scris pe fuga!Sa stii ca eu numa la tine ma gindesc,si-mi crapa obrazu',dar mi-oi spala eu pacatili!
Ce e aia pojar?E rujeola?ca-s cam in urma cu denumirile stiintifice!




Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Carmen,si a facut rujeola?Chiar daca e vaccinata ?
Auleu ,si medicul de familie ce zice pe tema asta ?
A facut trivaccinul ROR - rubeola,rujeola,oreion?
Chiar m-ai pus pe jar
!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

da, ror-ul l-a facut in noiembrie, se pare ca nu protejeaza 100%

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Dragele mele, eu va astept pe toate cu piticutii vostri, indiferent de varsta, doar sa nu fie flacaiasi deja, mai mari de 10-11 ani, adica de clasa a patra..."Centrul" cum ii spun eu, nu va fi o gradinita, in sensul ca nu vom studia dupa programa, nu culcam copiii la pranz si nu gatim. Ce facem acolo? Ne jucam in toate felurile si potrivit varstei, sub supraveghere, desigur.Mai multe va spun cand vom fi gata, sper sa se intample asta pana la inceputul lui mai. Daca vreti, intre timp mai puteti arunca un ochi pe site-ul meu, pe care il gasiti la profil.

Visez cu ochii deschisi la momentul cand va voi putea invita la "noi". Cred ca activitatea centrului ca debuta cu o ... cuconiada, asa ar fi potrivit, nu? Doar locul trebuie testat intai de mamici si apoi adusi copiii...
Si ca sa inchei subiectul, as vrea sa va rog (frumos de tot) sa nu aruncati revistele, brosurelele si orice alte publicatii cu si despre mamici si copii,care nu va mai trebuie, acum, cu ocazia curateniei de primavara. Dati-mi-le mie, iar eu le voi pune pe toate, plus altele, la dispozitia mamicilor care vor veni la "centru"...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput