Iasule, mandra cetate! (28)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Sora mea este insarcinata si merge la dr. Mihalceanu (daca tot am nascut eu cu ea). Vroiam sa va intreb cand ati fost sa va faceti ecografie la maternitate plateati ceva? Eu am fost numai la cab. particulare, nu am fost niciodata in timpul sarcinii la maternitate si nu stiu cum se procedeaza.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

So... vineri seara, parcare Moldova Mall, la 19.30: Sistem, DJ Project, Zdob si Zdub, HOLOGRAF... Si un superb foc de artificii anunta organizatorii. Deschiderea oficiala sambata, 1 aprilie, orele 10.00.
Diseara in Piata Voievozilor (Alex): Blondy, de la orele 19.00.
Maine, Esplanada Pacurari: Corina, de la orele 19.00.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!



Care-o fi asta?Esplanada Pacurari?Serios,stau de 25 de ani aici si habar nu am!

In alta ordine de idei,ieri am fost cu RAres la oftalmo si trebuie sa merg cu el la desfundat canalul.Operatia nu va reusi de prima data,adica reuseste din prima pina la 4 luni,iar dupa aceasta virsta se poate interveni de 2-3 ori pina la rezolvarea completa.Am fost la dr.Anghel Kreolla si m-a chemat azi la Neuro...dar RAres a facut varsat de vint.Aseara i-au iesit primele bubitze.
Visam degeaba....
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Scuza-ma Raluca,in ultima vreme intru pe fuga pe aici mi-a scapat...
Mi-am gasit haina de piele,in Podu Ros,pe partea stanga cum mergi spre pod Nicolina,la parterul unui bloc,Manufactura Magura se cheama,si are preturi faine,4200000,haina trei sferturi,cu mesada si gluga detasabile .Nu este un model prea la moda,dar este singura care se aseza cat de cat pe mine.



quote:
Originally posted by ralnied1

Adriana, si eu voiam unul...
Da' de haina de piele nu mi-ai spus...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!





Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

quote:

Buli am vazut niste afise cu baloane.ro, tu esti in spate?


nu, io n-am site
mi-a promis Ovi ca-mi face, dar stiti cum e cu cizmarul fara cizme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Buna dimineata
Va salut in fuga.
Oana: ca sa nu te "bata" pantofii poti sa-i duci inainte de folosire la un atelier de reparatii incaltaminte. Acolo explici problema si se rezolva. Acelasi lucru este valabil si daca te strang intr-o anumita zona.

Multa sanatate la pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by amironeanu

Sora mea este insarcinata si merge la dr. Mihalceanu (daca tot am nascut eu cu ea). Vroiam sa va intreb cand ati fost sa va faceti ecografie la maternitate plateati ceva? Eu am fost numai la cab. particulare, nu am fost niciodata in timpul sarcinii la maternitate si nu stiu cum se procedeaza.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare



eu am fost foarte des la maternitate; o singura data i-am dat ei ceva (ca nu prea o prinzi singura la maternitate), ca nu mai fusesem de mult timp pe la cabinete particulare, ma chema numai la spital.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank"> caietel de amintiri
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank"> jurnal de copil cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by amironeanu
Stiti cumva unde gasesc incaltari de calitate si ieftine pentru Stefi? I-am luat o pereche de pantofi cu 16,5 lei, dar sunt din plastic si as vrea si ceva din piele, dar la max. 60-70 lei. Si adidasi pentru ea unde as putea gasi?



chiar ieri am fost prin Mall, pe la magazinele pt copii (de langa locul de joaca).
doar la primul (Piticot parca se cheama) am vazut mai multe incaltari de piele, cu interiorul tot de piele, erau in jur de 70 - 75 ron...
eu m-am uitat mai ales la genul ala de sandale mai ridicate pe glezna si cu o bareta in fata, nu cu degetele goale, ca al meu sigur s-ar lovi peste ele de nenumarate ori.

daca vedeti pe undeva caciulite subtiri, eventual cu gaurele, sau palariute legate sub barbie, dar DE BAIETI, sa ma anuntati si pe mine.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank"> caietel de amintiri
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank"> jurnal de copil cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

cristina,
tot in podu ros la moda sunt caciulite subtiri, palariutesi chestiute de alea impletite dar cu gaurele.sunt super.ca pret....intre 60 mii si 120.
pupici,
oana

i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

fetelor ma ajuta si pe mine cineva cu o bona,cam 3-4 ore pe zi ,dimineata pt prietena mea?
bb are 2,5 luni,suge san si e cuminte.Ea mai are o fetita de 6 ani,dar de regula merge la gradinita,si apoi ea ajuta mult la treba nu incurca cca e mare.
Ea are nevoie pt ca trebuie sa merga la scoala,dimineata cate 3 sau patru ore.
Daca stiti pe cineva ,serios si cu recomandari,poate cineva dintre voi chiar a avut pe cineva si a fost multumita,astept un raspuns.
multumesc anticipat!





Paula 7 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Si eu sunt la dr Mihalceanu la la fiecare control in spital,echo sau control in luna mare ii dadeam 3 sau 5 sute,si in fct de ce bani aveam.iar acum la bb 2 la fel am facut doar ca acum se pare ca vor fi mai rare echo nu ca atunci.Si am o prietena care la fel ii dadea cand mergea in spital.Eu i-am dat si la cabinet dar acolo nu am fost decat o data.
danna eu nu am vazut nici o adresa cu site cu gradinita,si eu sunt direct interesata asa ca daca vrei poti sa mai pui odata link-ul.
Stiam ca in tatarasi joi e spectacolul.
Multumim de ideea cu pantofiorii si eu vreau ceva de piele si cu talonet ca ea abia merge acum si vreau ceva bun.La mall mi s-au parut cam scumpi dar daca nu vom gasi ceva bun in alta parte....de acolo vom lua.
Noi am fost f bolnavi,am stat in spital cu fata,acum se pare ca e iar bolnava,azi ma duc iar la medic.Asta ca sa motivez absenta mea pe forum,nu prea am chef si stare,uneori nici nu deschid calculatorul asa de suparata sunt.dar vor trece sper toate.
O zi buna la toata lumea!

Paula 7 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput