Clubul nurorilor (24)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

'mneata !
roxi, tu asa ma (ne, k nu-s doar eu) incurajezi, cu exemple de 3 ani ? oricum, mi-am mai revenit... da' la greturi nu renunt...
Ieri n-am mai fost la cumparaturi, am amanat pt sambata, cand mergem sa iau si material pt rochita pt cun civila... si altele pt nunta...

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

neata norici
sper sa vaeti o zi buna azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Neata! Am ajuns si eu la job

Flavia, v-ati distrat bine? Cum se descurca Sara cu petrecaretii de voi, nu va da na-na?

Sun, bafta multa azi! Merci de complimente, dar, cum spuneam, ce nu face machiajul din om. fata frumoasa

Lavi, cum stai cu invatatul, ca sunt cu ochii pe tine? Vezi ca nu scapi de mine, vin si te ascult!

Razuca, nu asteptam noi trei ani ca sa vina bb, la noi va veni repede, am eu o presimtire.

Andreuta, sa intelegem ca nu vrei sa-ti vezi soacra? Pai cum poti fi asa de rea, ca ma iau de tine imediat.


Roxi, multi [pup

Corina, ce faci, te-ai odihnit? Da-i incolo de englezi, retardatii naibii

Marina

pup toate fetele si sa aveti o zi insorita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by cherry22
Andreuta, sa intelegem ca nu vrei sa-ti vezi soacra? Pai cum poti fi asa de rea, ca ma iau de tine imediat.





Nu mai zic nimic la faza asta. Poate am noroc si vine si sora-mea cunoi...si ea cum e cu plimbatul prin magazine mai ceva ca mine...Cred ca il lasam pe iubi acasa si noi mergem in oras

20+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza fetelor!

Din nou la datorie, of ce bine a fost ieri, o zi de leneveala in pat... mai vreaaau... Oricum, ma simt mai bine, asta e tot ce conteaza. Nu-mi mai curge nasul, desi sunt tot cu alifia de galbenele dupa mine, ca acum iritatia a facut cojitze si trebuie sa scap rapid de ea.
Incerc sa le iau pe rand...
Fetelor scumpelor, rochitza mea se face la comanda, noua-noutza. Tanti de la salon a fost cam atacata, a primit o groaza de comenzi, de aceea rochitza va fi gata doar in 1 iunie, in mod normal la ei comenzile dureaza 1 luna jumate (fata de 2 luni jumate-3 cat e in alte parti), si eu i-am zis ca nu-i stres, din moment ce din 1 iunie mai am o luna jumate pana la nunta, mie mi-e ok. Rochitza de la targ s-a vandut, a cumparat-o altcineva.
Andreea, intr-adevar ai vazut bine, rochitza e dintr-o bucata, nu corset si fusta, asa am vrut eu sa fie dintr-o bucata.
Roxi, ma faci sa ... Mersi ca mi-ai zis de lenjerie. In cel mai rau caz ma gandeam sa imi fac singurica, insa evident ca in comertz nu am vazut decat satin lucios. Daca vezi pe undeva lenjerie, te rog da-mi de stire.
Flavia, poate nu ia C interviul si scapa Mircea de el. Pe mine ma enerva ca el n-avea ce face acasa si ajungea la servici pe la 8-9 dimineata (in conditiile in care programul incepea la 10.30) si-mi tot spunea mie ca eu ar trebui sa fiu acolo de la 8 sa-i fac lui cafea...
Nadia, ma bucur ca soacra ta se simte mai bine.

Va pe toate noricile si va doresc o zi cat mai frumoasa!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata fetelor

sa aveti o zi minunata.
eu am ffff multa treaba si nu prea am chef, dar tot m-am apucat depe la 8 fara- chiar daca programul incepe la 8. tot eu trebuie sa le fac asa ca....

va pup pe toate si vb mai tarziu, cand ma mai eliberez

marinar
http://pg.photos.yahoo.com/ph/msailor22/album?.dir=a71d&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Neatza si de la mine, voi ati ajuns la lucru, eu la PC :)

Ne-am distrat fain cu musafirii aseara, ca de fiecare data. Avem mai multi prieteni de familie cu copii, cu care ne intalnim cel putin o data pe saptamana, noi sa stam la povesti, copiii sa se joace...

roxanicea tu unde lucrezi, k nu mai stiu... Ai net la servici?

Alynutza nush ce sa zic de lenjerie, ca de cand o am pe Sara n-am mai prea apucat sa umblu prin magazine, doar la cumparaturi masive
Asa sper si eu cu C. sa scape Mircea de el. Aseara l-a sunat Angela sa seta la povesti, ca ei 2 se intelegeau tare bine Ne-a tot chemat in vizita pe la ea dar n-am apucat nici in ziua de azi, dificila femeia

Fana ziceai ca te-a costat statutul 6 mil??? Aici am inteles ca e doar 2 mil, asa ca mie mi se merita sa mi-l faca ei, ca eu habar n-am si n-am chef sa-mi bat capul...

Marina voi ce firma aveti k nu mai tin minte..?

Andreea sa ne povestesti cum v-ati distrat in vizita la socrela, nu v-ati mai vazut demult, asa-i?

Cum zicea Roxana ca nu prea avem ce povesti despre soacre...
Mai stiti, fetele care sunt mai vechi, ca la inceput povesteam despre cum ne-am cunoscut socrii, care a fost prima impresie...
Au fost niste povesti super, pe multe le tin minte si acum. Cami stiu ca ne-a facut un fel de "serial" cu mai multe parti, ne tinea in suspans:)
Deci care mai doreste, care mai pofteste...

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Flavia, ca bine zici cu pevestile noastre de la inceput...
Distrat la soacra zici? Daca n-ar fi Metro si Selgros acolo n-as merge. N-am mai fost la ea din septembrie anul trecu, de cand mi-am l;uat rochita de mireasa. Nci macar nu m-a intrebat cu arata sau cat a costat. Dar nici eu nu am scos-o din masina daca ea nu a fost curioasa.

20+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Andreea, foarte bine ca mergeti la cumparaturi. Da-o-ncolo pe socrosenie!

Flavia, eu n-o prea inghitzeam pe Angela, nici ea pe mine. Mi se parea cea mai sarita de pe fix dintre sefii de acolo, chiar la inceput mi-a facut niste faze urate de tot, chiar daca nu era sefa mea directa. Pana intr-un final s-a mai calmat, dar tot ciudatzoasa era, am impresia ca asa sunt oamenii care n-au familie pana la o varsta... (sa nu ma parasti!).

Cat despre prima intalnire cu socrii, trebuie sa ma gandesc bine... Cred ca i-am intalnit inainte sa plec in State, atata stiu ca aveam emotii mari, dar ca mi-au facut impresie buna. Iubi i-a cunoscut pe ai mei mai repede, ca dupa o luna de cand am inceput sa ne intalnim am decis sa mergem la Felix cateva zile, si eu am zis sa vina prima data sa-i cunoasca pe ai mei, sa nu faca figuri ca plec de-acasa cu cineva pe care ei nici n-au vazut la fatza . Revenind la socrii, i-am mai vazut imediat dupa ce m-am intors din State, am adus cate ceva pentru fiecare, au fost foarte incantati. Oricum, soacra-mea s-a prins mai repede ca iubi de intentiile mele, si l-a luat pe fii-su la dadacit, sa aiba grija cum se comporta cu mine, sa nu fie magar, sa nu ma raneasca, etc... Jos palaria pentru ea! Si pe masura ce i-am cunoscut mai bine mi-au fost tot mai dragi, nici n-aveau de ce sa nu-mi fie ca-s oameni buni, si au o filosofie de viata de nota 10+.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Alynutza, linistita ca nu zic la nime nimic, doar stim si noi ce fel de "persoane" sunt pe acolo :)))
Zici ca si pe tine te-a placut soacra din prima? Super, iti dai seama ca prima impresie conteaza mult.
Si a mea imi trimitea pachet cu mancare cand eram studenta in Buc. si venea Mircea la mine tot la 2 saptamani:)

[b]Andreea
da macar se bucura soacra-ta ca va avea o nepotica, sau o lasa rece?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput