Clubul nurorilor (27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Bunicuta ,ce tot zici de batranete? Eu cred ca nu ai mai mult de 40 de ani.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

daca vreti sa o si vedeti pe dna soacra mea in pozele atasate este in cea numita "Clanul Gambino reunit din nou", tipa blonda cu parul lung si ochelari pe frunte, situata in dreapta pozei.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

bunicuta, la noi e asa: impozit la casa in care stam noi platim noi, impozit la garaj si masini platim noi, desi una dintre ele e folosita de ei. dar ea nu are bani saraca...trebuie sa mearga la coafor...si are pensia mica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

nu, intr-un final glorios bunica a murit acum 4 ani, la varsta de 92 de ani.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

bunicuta ca esti buna, ca soacra-mea. Si noua ne place sa fim impreuna, abia astept sa ne amenajam si noi ca sa putem sa-i chemam si noi la masa, pana acum tot noi am fost la ei. Am fost si la padure anul trecut in vara, a fost super (e chiar caraghios, ca am fost cu socrii, dar cu ai mei n-am fost). Si cu riscul de a repeta un subiect discutat mai de dimineata, eu as vrea sa-i spun mama-soacra, dar nu stiu cum ar reactiona ea, ca atunci cand au fost "pe vedere" (in petit sa zic asa) au ajuns viitoarele cuscre la subiectul asta si spuneau amandoua ca n-au pretentia sa le zicem "mama" (adica eu la soacra-mea si iubi la maica-mea). Mai astept putin sa fim "cu acte" si dup-aia poate imi iau inima in dinti. A, si abia astept sa iau numele lui iubi, ca-i frumos si-mi place, ca sa nu mai spun ca pe mine de domnisoara ma cheama ca pe o fata, de tot timpul trebuie sa specific care e numele meu de familie...

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Daca va intelegeti bine poti sa-i zici mama fara frica.Nu are de ce sa se supere.Cred ca o sa-i faca placere.
Soacra-mea maroaga sa-i zic mama si eu nimic
Mamaie o strig.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

bey nurorile... deci ma primiti si pe mine cu soacra-mea ... buna-rea cum e ea? rozalie, cum sugera cineva.

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Fetelor, aveti o turatie...lipsesc si eu putin si voi umpleti 5 pagini. Tot inainte, norici!
Clau, ce socrosenie ai si tu, mare rautate, nu gluma. Sa te iei de mana cu Cami, ca si ea are una fara pereche pe lumea asta.

Razuca, socrela mea are 90 kg si 1.50 m. Mai bine o sari, decat sa o ocolesti. Si mai e si rea

Bunicuta, daca nu sunt indiscreta, ai mai mult de 40 de ani, ca eu cred ca esti tinerica, dar nu vrei sa ne spui

Alynutza, bafta la slabit! Ai tinut regim? Si eu as da jos vreo 5 kg, dar ma apuc foarte greu de regim. Nu sunt o mancacioasa si nici grasa, dar mi-ar sta mai bine cu 5 kg minus.

Danuta, ai scapat de socrela? Sau pleaca dupa pasti, ca nu mai tin minte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Addinel ,daca vrei scot si sampania!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Danuta esti o scumpa dar la 30 ani de casatorie zau ca am 53 ani ca fiu-miu are 28 ani
apropos Fanna poti sa-mi pui data nasterii 27.12.52-nu imi ascund varsta- na ca sunt cea mai"tinerica" nora de la Club dar oricum nu ma dau pe o nora de sa zicem 38 ani-o sa pun poze dar cand depinzi de copil e mai greu.poate mai apare vreo nora de varsta apropiata sa am si eu o tovarasa ca Fanna e prea tanara -

Mergi la inceput