Cancer la colon-mai exista vreo sansa?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Nematics, Zana va multumesc pt. detalii.
Atat de multe mesaje triste... Si eu am cartea lui Ernst Gunter si ieri cautand ceva in engleza pe Net despre autor si metoda (doream sa-i dau sotului sa citeasca) am ajuns la cateva articole despre grupuri etnice longevive... prin Georgia, America de Sud, zona Tibetului etc. Ce mananca? Cam ce si cat manca si bunicul meu la tara (a murit la 90 de ani), cam ce recomanda si Gunter in "Hrana vie". Mi se face parul maciuca vazand in ce lume traiesc si cum imi cresc copiii cu fructe si legume stropite si date cu ceara, cu avioane zilnic pe deasupra capului... De dragul lor vreau sa schimb ce pot, putin dar o voi face.
Doamne ajuta pe toti cei bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toporas73 spune:

quote:
Originally posted by sunt_mamica

sotul meu are cancer de colon in faza a2a.faza metastazica e ultima.lui medicul oncolog nu i-a recomandat citostatice...i-a dat o multime de analize de facut si cand vor fi gata ii va da un tratament.am sa-ti spun ce tratament intr-o saptamana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_borcia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariah spune:

daca doriti si cunoasteti engleza...va pot trimite niste studii referitoare la alimentatie si nu numai......mai ales atunci cand ai cancer
contactati-ma pe pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

de terapia Gerson ati auzit?
ML,poate pe acolo gasiti mai multe site-uri si mai multe carti referitoare la aceasta terapie,bazata exclusiv pe alimentatie.
Mai recomand cartea Beatei Bishop,"Vremea vindecarii",nush ce titlu are in engleza,carte care vorbeste tot despre terapia Gerson....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput