Matei, un an si ceva, aproape 2 *campanie antiabuz

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu am mai citit de la pagina 6-7 si am pierdut sirul.

Daca cineva a facut vreun design de fluturas va rog trimiteti-mi-l si mie pe email.
Listez si cand ma duc in parc o pun pe fi-mea sa imparta cot la cot cu mine.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si eu va citesc

imi place mult mesajul lui Anca, cred ca s-ar potrivi foarte bine

sunt pe fuga, revin



Your heart is my piñata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Foarte frumoasa ideea campaniei, dar eu sint mai pesimista si nu cred ca prinde la brute. O sa se emotioneze tot parintii care nu dau in copiii lor, cei care o fac, probabil ca vor fi mai atenti sa nu aiba martori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Repede pana incepe spectacolul

Shea, multumim mult de tot

nrl, si tie iti multumesc din suflet

noi am purtat tricourile in parc, dar nu erau decat straini si portarul de la dinamo... Asa ca n-am atins pe nimeni azi. Ba da, am lamurir o mamica elvetiana de ce sunt copiii violenti si parintii ursuzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

asaaaaaa....so, si mie mi se pare mai buna ideea unei campanii comune, cu acelasi mesaj si cu mobilizare generala:)
Bia a purtat azi tricoul de la Kay --si o sa il mai poarte, mai ales in Ikea sau in parc:-)) -dar cred mesajul general ar trebui sa fie in romana
si eu ma ofer sa impart fluturasi, sa port orice -numai sapca, nu- sa ajut cum se poate


si oarecum offtopic: eu reactionez in doua moduri cand vad copii loviti de parinti/bunici/etc in public; daca sunt f calma, incerc sa deschid o discutie constructiva, sa dau idei, alternative, sa le spun ce fac eu si sa incerc sa ii conving ca se poate si fara bataie; mai nou, e si Bia "avocat" al copiilor, ni s-a intamplat de vreo 3 ori sa spuna unui adult : nu e bine/voie sa il tragi de mana sau sa tipi sau etc...
daca nu sunt calma sau daca scena depaseste anumite limite, mi-e greu sa ma abtin; desi nu sunt o persoana certareata -Kay poate sa depuna marturie:-))- in situatiile astea simt ca iau foc....



Your heart is my piñata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Si eu vin la impartit fluturasi!

Pentru textul Ancai votez si eu. Mai era o fraza, care imi tot vine in minte de cand citesc subiectul, dar e in engleza, si nu-mi vine nicio traducere buna in cap : People are not for hitting, and children are people too.

Felicitari pentru initiativa!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Vreau si eu sa particip. Ii imbrac si pe baietii mei ( pe toti trei) suntem impotriva bataii si a umilintei copiilor dar nu pot sa nu imi vars off-ul cel mare aici: la odiseea lui Alexei sunt mame care isi palia o pauzasc copii si nu li se pare nimic in neregula, au impresia ca este ceva firesc si normal asa ca daca tot facem o campanie putem pune un banner si aici pe site?
Cum ramane? Votam sloganul si apoi punem imaginea de la denizel ca sa arate unitar?
Mie imi place sloganul "Durerea trece dar sufletul nu se mai vindeca niciodata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_a

Denizelule, zici bine cu manipularea...ma gandesc la un mesaj care sa-l faca pe hipopotam sa se simta ridicol atunci cand loveste un copil lipsit de aparare, fara a-i demonta calitatile de parinte.


Sau...

Cand ma lovesc, fug la tine si-mi trece. Cand ma lovesti, la cine sa mai fug?

www.youtube.com/watch?v=Efc0p0GASFY" target="_blank"> Children see





Cand ma lovesc,ma iei in brate si imi alinti durerea .Cand ma lovesti tu cine ma apara?Tati/mami,nu lasa urme pe corp si in sufletul meu!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Deci, confirm ca ma ocup de tiparit si pot livra in max 10 locatii diferite, asa ca propun ca in fiecare oras sa cadem de acord asupra unei persoane la care sa ii trimit fluturasii care sa ii distribuie si celorlalte. Evident in Cluj ne intalnim si vi-i dau. Daca putem conveni asupra formei pana duminca, pe sfarsitul saptamaniii viitoare ii avem.
Am o propunere, pe fata sa avem poza/desenul si sloganul propus de Anca, iar pe verso am mai putea sa mai scriem niste idei, daca punem textul de lege (mie mi se pare oarecum important sa fie acolo, pe unii poate asta ii 'convinge') mai ramane loc de cca 10 randuri (10 randuri de mesaj de forum ca sa aveti idee cat text mai incape)
Culc copilul si mai vin :)

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Va dau voie sa folositi imaginea copilului pe care eu l-am pierdut si pe care l-au abuzat cei care i-au dat viata(nu eu,din pacate ) si ar fi trebuit s-o apere,sa o iubeasca si sa o ingrijeasca !
Am facut un model:
http://i40.photobucket.com/albums/e212/nickysweet4u/000_0893-1.jpg

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput