Matei, un an si ceva, aproape 2 *campanie antiabuz

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

cica ne face sotul banner - da' sa-i dam poza

ca altefl pune el din capul lui - si ... valeleuuuu

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel


Da' o firma nu ne facem?
O sa fie imaginea, o sa fie textul. Trebuie sa fie si cine suntem si ce vrem, nu?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.




nu e o idee rea - nu sa facem firma dar sa ne dea mirela voie sa folosim numele despre copii, sa fie o actiune initiata de mamele de pe despre copii

am citit tot topicul, nu am intervenit inca... dar pt alba iulia eu si carol ne oferim sa impartim fluturasi. sa port tricou nu ma ofer - ca is friguroasa si as pune geaca deasupra si ar fi degeaba

dar oare nu se poate sa facem un pic mai mult? adica sa nu fim doar un grup de mame care impart niste fluturasi. stiu ca aici sunt persoane care au legatura cu media - cu ocazia asta sa se faca si ceva care sa ajunga prin tv la mai multi oameni. nu sa aparem neaparat noi - da o emisiune la o ora cu ceva audienta in care sa fie un psiholog care sa explice cum e cu "palmutele", sau ceva in genul asta. multi oameni asculta de vedete ...

e doar o idee asa, poate e un pic devreme sau greu de facut deocamdata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

va propun sa ramanem la ideile in initiale (diluarea subiectului, a ideilor...).

1. agreere text - realizat!
2. realizare imagine - in curs
3. tiparire fluturasi (multumim nrl)
4. voluntare din mai multe orase si nu neaparat mari - pt impartit
5. trimitere fluturasi (aici trebuie sa vedem, poate fi costiusitor sa trimiti 10.000 de fluturasi prin tara, eu una ma ofer sa platesc la ridicare si greutatea daca se poate)
6. impartire fluturasi.
am uitat ceva?

Va mai prooun sa ne propunem si niste termene. Ar fi fain sa ne putem oarecum sincroniza in impartirea acestor fluturasi, si mai ales sa fie in preajma pastelui, ca sensibilizeaza mai mult.

Acum: trebuie sa avem o reactie vis-a-vis de campanie. Ar fi bine ca pe undeva pe fluturas sa trecem si un mail gen "sugestii si reclamatii", "scrieti-ne cum vi se pare aceasta campanie", etc

edit: Neatza

eu , cu (DPN 20.08.2010), andi (24.06.2003) si tati
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Neatza !

Sdcristian, parerea mea e ca accesul la media nu e o problema. Intai sa avem noi ceva concret, solid pe care sa il propunem si sunt sigura ca nu ar fi greu de promovat in tv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

pai ar trebui sa ii impartim in aceeasi zi, peste tot.

mail - eventual un blog, ceva simplu de tot, sau chiar aici pe dc, la subiectul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

Neatza !

Sdcristian, parerea mea e ca accesul la media nu e o problema. Intai sa avem noi ceva concret, solid pe care sa il propunem si sunt sigura ca nu ar fi greu de promovat in tv.


asa ma gandeam si eu

macar sa arate asa, jumate de minut, ca uite cineva face o campanie impotriva lovirii copiilor

ca noi putem acoperi un numar de .... parcuri, dar tara e mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

sdcristian, nu ma refeream la firma de-adevartelea, dintr-aia care se inregisteaza in catastife oficiale.

Ma refeream la o insiruire de cuvinte pusa pe fluturas, ceva care sa defineasca actiunea si intentiile noastre.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

am inteles denizel, de asta ma gandeam ca daca ne da voie mirela cel mai la indemana ar fi comunitatea DC. ca daca o cauta cineva pe net o gaseste rapid.

si daca se poate sa impartim sambata - ca sunt mai multi in parcuri, si suntem si noi toate libere... plus taticii (eu m-as simti mai bine sa vina si sotul meu cu noi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Io ma ofer sa ridic pt Bucuresti ! Si sa platesc la primire curierul. Da curier, nu posta ca nu ajung in veci la posta ...

O sa Scriu eu in primul mesaj acum, sa-mi incarc unealta ca a ramas fara baterie...

Propun un blog special pt asta. Cine stie sa faca bloguri? Sa fie blogul campaniei. Si e chiar necesar !!! Unde sa fie trecute mai multe : textul de lege, informatii dar si alternative. Ceva in genul (fff simplist scris acum) simti ca nu mai poti, vrei sa il lovesti, ia o pauza 5 min in alta camera. E un exemplu stupid, dar e mult prea devreme pt creierul meu...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

kay eu am timp sa pun totul pe un blog

da nu ma stiu exprima extrem de bine

daca imi dati ce sa scriu eu le ordonez si-l updatez cu orice vreti voi



>>>Continuare

Mergi la inceput