Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Gata feteleee, v-am regasit

Fulguta - felicitari pentru bebita si Casa de Piatra!

Klarisse - si pe mine ma termina arsurile astea...ieri mi-a fost rau toata ziua din cauza asta si nu am prea putut nici manca, nici azi nu ma simt extraordinar. Dr. mi-a zis de Rennie sau Maalox

Lora - eu stiam ca dulciurile intretin arsurile...nu stiu daca ciocolata calda te linisteste. Uff, arsurile astea

Liliana - nu mai poti schimba medicul daca nu esti multumita? Al meu medic, din contra, nu prea imi da analize sa fac, mai intreb eu din cand in cand de ceva analize.

Alynta - parca tu intrebai de no-spa cu sau fara reteta? Nu? Sper sa nu incurc acum. Nu e nevoie de retata pentru nospa

Bubante -


Pup toate fetele

21+ cu un carucior multicolor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Ce-mi place de voi fetelor, ma faceti sa ma simt tare bine . Eu mananc numai mancare nesanatoasa, cred ca de 3-4 ori pe saptamana mananc mancare fast-food . Si ce buna e .Ei in rest numai pastrama si salam , cu putina branzica si raaaar si cu cate o rosie. Dar ce sa-i faci, sunt la munca si trebuie sa pap si eu ceva, nu?. Aaaa si sa nu uit de sucuri si cafea.
Oare sunt singura mamica de pe aici care nu si-a facut analiza ai pt. Toxo si pt. listeria? Daca nu mi-au dat si am intrebat chiar, dar mi-au zis ca nu-i nevoie , m-am linistit si eu. Numai ca eu tb. sa vad ce grupa de sange am, ca pe la 15 ani aveam 0I, acum ar fi A II si o sa repet sa vad unde a fost greseala.
Gata, va ca m-am cam intins .

mamica de fetita si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Eheee si noi schimbam semnatura azi. Am mai crescut putin

22+ cu un carucior multicolor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

fulguta, felicitari pentru fetita !!! Si casa de piatra, sa aveti o zi de vis, asa cum ti-o doresti !

Lora, e asa frumoasa falcoasa ta !

oramona, nici eu nu am facut analiza pt Listeria, desi i-am cerut dr meu sa-mi dea trimitere pana la urma m-a aburit si nu mi-a dat. O sa mai fac o incercare sapt viitoare si-i voi cere din nou.
Abia astept ziua de maine ...

Nerantula, la Medicover poti cere sa-ti puna pe CD/stick filmuletzul cu echografia ? Merg si eu maine si as vrea sa nu ratez ocazia, daca este posibil.

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Stie cineva daca s-a modificat plafonul maxim la indemnizatie?



-------------------------------------------------
din ce in ce mai fericita si mai gravida in 23 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oramona

Ce-mi place de voi fetelor, ma faceti sa ma simt tare bine . Eu mananc numai mancare nesanatoasa, cred ca de 3-4 ori pe saptamana mananc mancare fast-food . Si ce buna e .Ei in rest numai pastrama si salam , cu putina branzica si raaaar si cu cate o rosie. Dar ce sa-i faci, sunt la munca si trebuie sa pap si eu ceva, nu?. Aaaa si sa nu uit de sucuri si cafea.
Oare sunt singura mamica de pe aici care nu si-a facut analiza ai pt. Toxo si pt. listeria? Daca nu mi-au dat si am intrebat chiar, dar mi-au zis ca nu-i nevoie , m-am linistit si eu. Numai ca eu tb. sa vad ce grupa de sange am, ca pe la 15 ani aveam 0I, acum ar fi A II si o sa repet sa vad unde a fost greseala.
Gata, va ca m-am cam intins .

mamica de fetita si 20+


Nici eu nu am facut analizele de toxo si listeria. Adica am facut intre cele 2 sarcini si mi-a zis dr ca nu e necesar sa mai repet, fiind facute cu putin timp inainte

22+ cu un carucior multicolor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea82

Eheee si noi schimbam semnatura azi. Am mai crescut putin

22+ cu un carucior multicolor :)

Felicitari....tot asa pana la 40 de saptamani

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Daca nu azi, atunci cel tarziu maine, sper sa vin si eu cu vesti bune de la eco de trim 2. Avem azi la 18.30

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 20+

Ingerasul meu


Ionela, bafta! Te asteptam cu detalii si vesti bune!

Lora, mami de Iustina si 26+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanyy2009

Citat:
citat din mesajul lui Andreea82

Eheee si noi schimbam semnatura azi. Am mai crescut putin

22+ cu un carucior multicolor :)

Felicitari....tot asa pana la 40 de saptamani

21+


Multumim, asemenea tuturor burticilor!

Bafta Ionela la intalnire.

22+ cu un carucior multicolor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Lora, multumesc

Kiti, si ai rezolvat cu maseaua? A imbracat-o?

Fetelor, ce ata dentara si apa de gura sunt recomandate in sarcina?

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 20+

Ingerasul meu

Mergi la inceput