Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ha! Ciudata vreme...e un soare de nu poti tine ochii deschisi si ploua...
Nici eu n-am facut analizele astea, toxoplasmoza si listeria, nici nu stiu bine cu ce se mananca...am facut ce mi-a dat dr. - cica tre' sa mai fac la 30 de saptamani.

Lora, mami de Iustina si 26+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Multumim pentru capitol Lora!

Tina, cu(26+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea82

Eheee si noi schimbam semnatura azi. Am mai crescut putin

22+ cu un carucior multicolor :)


Felicitari pentru semnatura!

Tina, cu(26+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

LilianaR am fost acu'doua luni la casa de asigurari,vroiam sa platesc restanta aia chiar daca nu mi se pare corect dar naa..,si o doamna draguta de acolo mi-a spus ca nu-i musai sa platesc daca nu vreau ca gravidele si lauzele au gratuit la medic si in spital(la nastere).Si mi-a mai zis ca daca nu platesc pana in 2011,se sterge datoria asa ca la ce sa dau 450 lei aiurea?Pentru o perioada de timp in care eu nici macar n-am fost la dr niciodata?

Fetelor,vroiam si eu sa va intreb ceva.Voi daca primiti,de la o cunostinta care are un bb mai maricel,hainute de bb ce faceti?Eu am primit de la o prietena(are bb de 1 an)o plasa de hainute ff faine,unele aproape noi,si le-am spalat si le-am pus in dulap.Cand o sa nasc le mai spal o data si le calc.Si s-a ratoit sora-mea la mine ca ce-mi trebuie mie haine"second hand" ca le-a purtat altu inainte!Si i-am zis ca ala mic de le-a purtat nu a avut raie.Voi primiti(acceptati) hainute de la alte mamici?

Ana20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui summertime

Stie cineva daca s-a modificat plafonul maxim la indemnizatie?



-------------------------------------------------
din ce in ce mai fericita si mai gravida in 23 saptamani cu


eu am citit (dar nu mai stiu exact unde) ca nu s-au modificat nici cel minim, nici cel maxim...

Tina, cu(26+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Lora, multumesc

Kiti, si ai rezolvat cu maseaua? A imbracat-o?

Fetelor, ce ata dentara si apa de gura sunt recomandate in sarcina?

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 20+

Ingerasul meu


Nu inca. Acum a pilit-o, a luat masuri si saptamana viitoare ma duc sa o imbrace. Sper sa fie ok, ca pe 14 plecam in concediu si nu vreau sa am vreo pb.

Andreea - felicitari pentru semnatura

Kiti, 20+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

office, te rog daca mai auzi ceva tine-am la curent si pe mine, ca pe google nu am gasit nimic ref la plafonul maxim. Halal jurnalisti avem, nu sunt in stare sa puna 2 intrebari pertinente una dupa alta. Asta in cazul ca le raspunde cineva, daca nu, imi retrag acuzatiile :)

ana, eu primesc haine de la alti copii, cu conditia s ale cunosc f bine familia si copilaria. la spalat si calcat ma indoiesc ca se pune problema s amai fie microbi. nu am cercetat, iti spun doar ce o sa fac eu.

nu pot sa nu observ ca zozelasi nikeau disparut impreuna, sper sa fie bine pe undeva pe DC, daaa????





-------------------------------------------------
din ce in ce mai fericita si mai gravida in 23 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

LilianaR am fost acu'doua luni la casa de asigurari,vroiam sa platesc restanta aia chiar daca nu mi se pare corect dar naa..,si o doamna draguta de acolo mi-a spus ca nu-i musai sa platesc daca nu vreau ca gravidele si lauzele au gratuit la medic si in spital(la nastere).Si mi-a mai zis ca daca nu platesc pana in 2011,se sterge datoria asa ca la ce sa dau 450 lei aiurea?Pentru o perioada de timp in care eu nici macar n-am fost la dr niciodata?

Fetelor,vroiam si eu sa va intreb ceva.Voi daca primiti,de la o cunostinta care are un bb mai maricel,hainute de bb ce faceti?Eu am primit de la o prietena(are bb de 1 an)o plasa de hainute ff faine,unele aproape noi,si le-am spalat si le-am pus in dulap.Cand o sa nasc le mai spal o data si le calc.Si s-a ratoit sora-mea la mine ca ce-mi trebuie mie haine"second hand" ca le-a purtat altu inainte!Si i-am zis ca ala mic de le-a purtat nu a avut raie.Voi primiti(acceptati) hainute de la alte mamici?

Ana20+


Da, eu ma bucur daca-mi da cineva hainute. De exemplu, eu de la Iustina tinusem cateva care-mi erau mie f. dragi, i le-am dat cumnate-mii acum 2 ani si le-a folosit la finuta noastra si inca sunt ca noi, asa ca mi-a zis ca mi le returneaza si ma bucur, chiar, ca tare-mi mai erau dragi. Second-hand....so what?Vorba ta, doar n-au raie, au fost purtate tot de bebelusi, mai ales cunoscuti - doar nu ma duc sa cumpar de la magazinele second cu haine la kg.

Lora, mami de Iustina si 26+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am revenit! Am fost afara cu copii! Cel mic doarme, urmeaza cel mare!
Ana la noi in familie si intre prieteni se practica asta! Ai sa vezi ca atunci cand vei trage linia la ceia ce iti trebuie sa ai pentru tine si copil va fi o suma frumusica! Eu zic ca orice ajutor conteaza! E preferabil sa-i cumperi consumabile, patut, carut, lapte praf daca va fi nevoie etc! Hainele de copii sunt la pret ca cele de adulti si le poarta 2-3 luni la inceput! De unde conceptiile astea?! Dar depinde de fiecare... Eu una ma bucur si apreciez cand primesc ceva pentru ei! Le spal si le calc si e ok!
Lilina intrebarea mea fusese alta si e vorba de sora mea! Nu e un diagnostic "prefacut"! E un copil cu multe probleme incepand de la nastere!


Alina-Mirela 25+ si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Si-am mai cumparat cateva hainute si de la bazarul umanitar de pe DC, mai ales ca banutii au ajutat cat de putin niste copii cu probleme - oricum, mamicile care le-au pus la bazar sunt de pe DC, cunoscute, unele f. dragi mie.

Lora, mami de Iustina si 26+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput