Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dana imi pare rau ca nu te simti bine dar hai ca trece . Cu doritul fetitei te inteleg atat de bine... si eu imi doresc f mult o fetita si la sarcina cu Andi nici nu concepeam c-o sa fie baiat. Si acum ma gandesc ca daca bb2 o sa fie tot baiat nu stiu daca il mai fac si pe al treilea in speranta ca va fi fata, poate doar daca va fi cumintel si nu-mi va da batai de cap prea mari in primele luni . Dar pana la urma important e sa fie sanatos indiferent ce e ca de iubit oricum ii iubim mai presus de orice.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dana, au trecut deja cateva veri peste investiile astea si degeaba! tot betele si pietrele de pe drum sunt mai interesante. Apropo's de dorimta ta de a avea fata..pana la urma esti om, e normal sa ai dorinte si deja iubesti sufletelul din tine asa ca nu vad de ce sa te simti vinovata. Eu, ca sa nu am regrete ziceam ca imi doresc tot baiat, ca nu as stii ce sa fac eu cu o fata cand abia invatasem ce-i cu bakuganii, gormitzii si toate tipurile de locomotive. Dar acum realizez ca in adancul sufletului meu speram la o fetita cu fundite.
Chiar ma gandeam azi la tine, daca e diferita sarcina fata de prima. Imi pare rau ca e cu greturi si pipi multi, sper sa treaca repede perioada asta. Incerci sa mananci inainte sa te ridici din pat, nu? [nu ma pot abtine sa nu dau sfaturi ]
Cand mi-am anuntat o prietena ca sunt iar gravida m-a intrebat daca am facut tot soiul de teste sa aflu sexul copilului: am zis ca nu ma ocup cu tampenii de-astea, si dupa ce am inchis mail-ul m-am pus pe treaba :))) [testul cu verigheta pe ata, testul cu acul: varful si gamalia si calendarul chinezesc pe care l-ai facut si tu] - cel mai tare e ca nici acum nu am aflat cum trebuie sa faca verigheta, dar eu l-am facut
Ronina si eu intentionez sa le dau cutiile cu amintiri, scrisorele cand vor deveni parinti sau cel mai devreme cand se vor casatori (altfel poate ajung pe e-bay :)) )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

ha ha Tala le cumpar eu de pe ebay :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Ronina Macar de-as slabi ca mi-e rau.. dar nuuuuu, m-am ingrasat deja 2 kile :((((

Monna adevar grait-ai! Multa bafta iti doresc la urmatoarea sarcina, sper sa fie fata, cum iti doresti. Stiu ca or sa fie iubiti, indiferent de sex.. dar hai totusi sa fie fete :)

Tala, sfaturile sunt oricand binevenite Da, mananc cum ma scol din pat, altfel vomit instant. Sa ma vezi dimineata, cu o mana ii indes fructele lui Gaza pe gat, si cu alta incerc sa adun cat mai multe cereale in lingura si s-o duc la gura fara sa vars tot laptele (Gaza dandu-mi peste maini in tot timpul asta).
Teste nu am mai facut, ca la Gaza, toate testele, ABSOLUT toate ziceau ca e fata. Asa ca fuck them all. Pe ala chinezesc l-am facut asa, la shto.. Oricum, mai am o luna jumate, poate, si aflu. Pana atunci incerc sa nu ma gandesc prea des.

In alta ordine de idei, daca stiti careva localuri misto in Bucuresti pt petrecerea strengarilor de 1 an, ziceti-mi si mie, va rog!

Si pentru fetele care au tot citit dar nu am mai scris, acum ca s-a mai animat atmosfera pe DC, spuneti-ne si noua ce mai faceti, ce va fac strengarii, etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dana o sa intreb o prietena care sta oarecum pe langa tine si zicea ca a descoperit un loc fain pt copii in zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Buna mamicile!
Dia-vacanta placuta si nu-ti fa griji: toti copii iubesc vacantele(indiferent unde sunt facute) .
Dana- ma bucur asa de tare pt. tine bb din burtica. Poti sa incerci ceva ...pana descoperi ce sex poarta ;). Iubeste-l si gandeste-te de ce!/ Iubeste-o si gandeste-te de ce! O sa vezi ca sentimentul e acelasi. Tot pui din tine va fi:). Eu iti doresc sa fie cu codite...ca sa ai formatie colmpleta.
Noi (eu-mami si piticul-David) suntem, in mare parte, bine. Avem acum ceva mucisori si acum vreo 2 zile ne-a vizitat si febra :(. Cred ca ii dau dintii de sus sau ca e un pic racit sau...poate amandoua.
In rest e baiat mare, mai un pic si marcam 12kg, a mai crescut in inaltime, merge singur, acum a inceput sa spuna mama, tata, gata, uite. Nu vb foarte clar, pe mine ma striga numai cand e de plans, pe tata-su toata ziua :). E vioi (cred ca un pic prea vioi) si toata ziua fug dupa el prin casa ca face tot ce nu trebuie sa faca.
Ar mai fi multe de pove, dar am putina treaba acum.
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Ar fi super sa gasesc ceva in zona, Cuscra, astept sa-mi zici

Ana, multumesc frumos. Ce voinicel ai tu acolo!!! Bravo! Cu mucii, vad ca toti au probleme in perioada asta, Gaza trage de nas de aproape 2 sapatamni. Insa important e ca ti-e voios strengarul, inseamna ca e fresh
Si sa stii ca nu scapi asa usor, cu un mesaj. Te mai asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dana
A_d_i ce strengar zdravan ai tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dana asa-i ii iubim dar Doamne ajuta sa fie fete totusi
a_d_i bravo pt strengarelul vesel si voinic! E perioada dintisorilor si a racelilor ca toti piticii de pe aici sunt mofturosi sau mucosi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Ziua noastra a fost mai buna decat cea de ieri. A mancat piticul meu ceva mai bine si nu a mai fost asa de maraici. Totul promitator pana a venit momentul somnului de dupa pranz, care a fost cu plansete si urlete. Dar pana la urma a invins somnul. Voi patiti asa ceva? Ca mie mi-e groaza deja de momentul cand trebuie sa-l pun la somn. Dimineata (are 2 ture de somn pe parcursul zilei) adoarme fara probleme.

Mergi la inceput