Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Dodo, e tare haiosa Isa cu basca ei.

Pentru cunoscatoare... Va rog sa ma indrumati spre un remediu cu efect rapid de tuse. Ca sa se face bine pana luni. Behaie Rares de ii sar plamanii. Nu pot aprecia tusea cum este.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Eu zic ca / cel mai bine ar fi sa-l vada/asculte un medic. Ti-o spune o patita; de frica sa nu ne prinda week-end-ul pe picior gresit, cu "bonus" complicatii la tuse, il ducem pe Ian in fiecare vineri, dupa gradi, la medic. Din pacate, la medicul nepotrivit si de complicatii nu am scapat.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule - si eu zic ca inapreda - musai la dr sa vedeti exact cum statu: laringita/traheita/bronsita
din vasta si regretabila noastra experienta pot spune ca aerosolii cu substantele potrivite sunt singurii cu ultra-mega rezultate

pana una alta - recomand revigrip sirop pt copii
este un sirop nou

multa sanatate rareselului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Multumesc. Stiu despre vizita la medic insa asa mi s-a facut lehamite de legislatia asta in domeniu de imi vine sa culeg ciuperci si ma tratez cum stiu. Medicul de fam a spus ca are limita de pacienti pe zi 20. Ok, am zis. Insa de cateva zile nu reusesc sa ma programez pt ca in primul minut de programari (caci trebuie sunat in aceeasi zi fie dimi fie la pranz, depinde cum lucreaza medicul) cand sun imi spune ca deja nu mai are locuri. Innebunesc, va dati seama. Ori sa merg la spital...nu ma risc. Am motivele mele.

I-am facut mascuta cu ser, fluimucil. Si a inceput sa ii curga nasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Fetele, citind ieri pe un site, treb sa va dau si sursa, am gasit trimitere la paginile unor tipe care vand jucarii, carti SH. Uitandu-ma pe una din ele, am vazut jocuri pe care vi le-as recomanda.
http://www.julia-toys.ro/page/23/?page=store La asta m-am uitat si am vazut:
Pag 5 sau 6 domino junior, pe prima coloana. mai sunt unele, pe Bob nu-l recomand ca-s cam greu de deosebit pozele, dar mai e Biene Maia, mai trebuie uitat. Noi pe ala cu pestii si pe bob le avem
Pag 8, coloana 3, ultima linie, joc cu zaruri
Pag 17 Lotti Karotti, rand 5, col 2
Si cartcelele alea de asociere sunt faine, daca nu-s scumpe. Nu-i nevoie de germana pt ele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Nici pt jocuri, cel putin pt domino si lotti, nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Nici pt jocuri, cel putin pt domino si lotti, nu.

Keutu cheliutu



Eu o stiu pe tipa cu Julia de pe facebook dar, desi m-au tentat de multe ori unele carti sau jocuri, ma dezumflu imediat cind ma gindesc ca sint in germana
Multu' pentru sugestii, ma uit acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

O carte din aia cu asocieri, am si eu, va pun mai incolo pe fb ( cel tarziu deseara) niste poze la cateva pagini, ca sa vedeti cam ce si cum( copilul se poate verifica si singur daca a facut corect sau ba). Sunt pe varste.
http://ursuletinazdravani.wordpress.com/2012/05/22/de-unde-puteti-cumpara-jucarii-jocuri-carti-second-hand-pentru-copii/ Aici am gasit lista cu SH-urile. N-am apucat sa ma uit decat la cel de care v-am zis. Cand am timp, ma uit si la restul si daca vad ceva fain, va trag de maneca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello fetele,

Noi pana la urma nu am mai plecat pt ca Pisi abia si-a revenit plus ca Ada a colectionat niste muci, chiar ma mir cum a durat atat de mult


Kea, multumesc pt link-uri, de la Julia Toys am cumparat si eu jocuri si carti in germana, o stiu de aici de pe forum , faina tipa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Novus multa sanatate laa voi

Floricule sper ca sunteti mai bine

Mada v-am admirat pe fb si-i minunat cand vezi/simti iubirea din imagini

Kea o stiu si eu de pe dc am luat de la ea ceva chestii pt Bogdi cand inca nu era fata

Eu am gata alta serie de martisoare

O seara placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Astazi am avut 2 activitati de baza: 1. sa monitorizez tusea lui Rares si in semn de respect pt suferinta lui am zis sa "preiau" si eu virusul si 2. am confectionat costumul lui Jake.

Cu prima parte a mai fost cum a mai fost dar la a doua...m-a dat gata. Am inteles de unde vb "croitorul masoara de 2 ori si taie o data". Dupa aproape 10 ore de munca (da, da ati citit bine - atat mi-a luat de facut un pantalon si o vesta) m-am oprit la cizme. Ca nu mi-a iesit din prima si deja era 10 seara. Mi s-a rupt si acul si m-am umplut de mii de nervi. Daca imi ies luni bine, daca nu, bine ca am ce-i mai important.

Mergi la inceput