Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *9*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mihalea.. Sanatate si putere tie!

May ce ciudat.. si eu zis sa invstighezi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may , vai ce intamplare , imi pare rau :(
sper ca sunteti bine azi

restul fetelor ce mai fac ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salve!

may nasoala patanie ati avut. De-acum ai ce merge prin medici . Noi din astea nu am patit, si nu stiu ce sa iti zic. Poate e totusi ceva ocazional si nu se mai intampla

lena stiu de lavash. Deocamdata le-am dat "tema" alor mei sa cumpere papusile Masha, Ursul si Lupul din "Masha si Ursul", nu le mai dau si alte comenzi . Dar nu cred ca ar putea sa imi trimita, ar ajunge deja expirate la mine
Zi ce placinte faci, ma gandesc ca merg facute si cu aluat facut in casa, la o adica

alayna ma bucur ca isi revine pitica, e semn bun daca mananca. Da-i ce accepta, bine ca vrea sa pape

jade am si eu colacei, pe ici-colo, prin partile esentiale

mihaela ma bucur ca v-ati externat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

May, am citit in Capraru ca se mai intimpla dupa nastere la copii dar nu stiu daca si dupa primul an, cica din cauza hormonilor. Acu'da Doamne sa fie bine si sa nu mai aiba nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Merci fetelor.
va dati seama cat sunt de speriata.
astept rezultatele alea si de acolo sa vad cum si unde ma indrept.
i-am scris si un email pediatrului din valcea sa-i cer sfatul.

Ooka, se poate intampla in primele sapt dupa nastere, dar nu la 16 luni...

eu tot cred ca are legatura cu faptul ca s-a fortat mult sa verse.
poate i s-a spart un vas de sange mic pe undeva prin vagin de la sfortare.
cu toate ca aia de la urgente nu au zis nimic de genul asta. dar nici nu i-am intrebat de asta.
ea s-a fortat f mult cand a varsat. mi s-a parut ca mai mult decat in alte dati.

azi e ok. ieri pe ziua a fost f maraita si cu febra.
porbabil si de la noaptea alba, raceala.
aseara pe la 11 avea febra si i-am dat nurofen si apoi toata noaptea a fost ok. s-a trezit la 9 si ceva fara febra, a dormit mai mult decat de obicei.
a fost si la gradi o ora. f dispusa, n-a plans deloc cand a lasat-o bona acolo, febra n-are, mai ii curge nasucul, mananca si bea binisor. se joaca.
sange nu i-a mai reapartut de atunic.

va dati seama ca de fiecare data cand e sa ii desfac scutecul imi sta inima....

of... om vedea ce-o fi.
incerc sa stau pozitiva si sa nu ma gandesc la prostii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May , apropos de vase de sange sparte cand am mers eu cu cateri la dr. cu hemangioamele mi a zis ca cele de pe organele interne pot sangera. ti am zis info asta pt ca stiu ca si Bea are. poate te ajuta. sa ii zici si medicului . poate fi o varianta si nici nu e o problema grava. doar daca sunt sangerari masive si la voi nu e cazul. plus ca mi se pare destul de plauzibil mai ales ca ea mai are hem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

May, imi pare rau ca sunteti bolnavioare

Sunt asa de obosita....am citit din urma dar nu mi=a ramas nimic in cap.


Noi am fost la munte(la Ranca, pentru ca este mai aproape de noi) si Anastasiei i-a placut ffffff mult.Am urcat cu ea cu telescaunul pe varful muntelui la cota 2000 si mi-a stat inima in loc.Mai mult mie mi-a fost frica decat ei si cred ca m-a simtit pentru ca a inceput sa se agite.Am crezut ca nu mai ajung sus odata.Bineinteles ca am coborat pe jos cu e ain brate si a fost mult mai bine.Mi-a fost frica sa mai coboram cu telescaunul.


Am fost si pe partie si am reusit sa ma dau cu schiurile.Pe ea am lasat-o cu cumnata mea care ii este si moasa si a dat-o cu saniuta si dupa ce am venit eu mi-a adormit in brate.

Oricum i-a placut la nebunie si ma bucur enorm ca am ajuns cu ea la munte.
Am luat si siropuri dupa mine si supozitoare dar nu a patit nimic slava Domnului.

Am pus poze pe grup.

Mai citesc o data din urma si revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci, Oana, si eu m-am gandit la asta.
a treia dr m-a intrebat de sangerari in sarcina si boli de sange in familie.
i-am spus ca are hemangioane, i le-am si aratat.
n-a sugerat nimic de genul ca ar putea fi inauntru...
eu o sa ma duc cu ea la un pediatru privat.
mor cu de de fam de gat daca nu-mi da recomandarea sa ma duc in privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna fetelor,

M-am intristat cand am descis forumul si am vazut atatia pitici bolnaviori.

Mihaela, May capul sus mamici, o sa fie bine. Ma ingrozesc cand nu sunt in stare medicii sa dea un diagnostic clar si te tot plimba.....

Rach cred ca a fost frumos la munte. Si noi plecam week-endul viitor la Bran si am deja emotii cu bebe, daca o sa se acomodeze. Oricum o sa avem noaptea alba ca la cat de prost doarme el si acasa dar in alata parte nu am alte asteptari. Dar simt nevoia de o schimbare de peisaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Dragele mele,

Va multumesc ca v-ati gandit la noi. Va pup pe toate. Dani e mult mai bine. Dar cred ca am facut schimb. Lui ii curge nasul, eu am luat rotavirusul. Ma simt de parca a dat trenul peste mine. Nu pot manca, as dormi non-stop daca as putea, ma simt extrem de slabita.
Alayna: E bine ca Noura e mai bine si eu cred ca o sa inceapa sa manance de toate incetisor.
May: Sa stii ca si mie mi-a dat prin minte ca ar putea fi o dereglare hormonala.
Ooka: Cum se simt fetele tale?
Rach: Sa va fie de bine iesirea.
Dani nu a vrut sa manance deloc mancare de spital. Nici borcanel, ca i-au adus unul hipp de la 4 luni cu morcov, vitel si orez. Pur si simplu a facut greva foamei 2 zile pana i-am adus ceva de-acasa. A supt f mult in timpul respectiv. Stiu sigur ca daca am pleca undeva ar trebui sa ii iau aparatul de facut mancare si sa ii facem ceva pe acolo. Altfel ar sta nemancat. 2 zile nu mi se pare putin sa stai doar cu lapte de san, mai ales ca eu eram spre finalul alaptarii, adica nu prea mai era mult lapte.
A slabit. E inalt, poate are un 86-87 cm acum, nu stiu exact. Si 10.7kg. Insa ceva din ce am facut a functionat in asa masura incat ii crestea hemoglobina chiar si cu rotavirus. Pe data de 12 era 11, pe data de 15 era 11.1. Si intre timp a mancat putin, a varsat, a avut scaune dese, etc.


Mergi la inceput