Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *9*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mihaela, antitermic i-ai dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

da: nurofen, paracetamol, novocalmin. doar ultimul a ajutat dar doar f scurt timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mihaela sanatate !
si eu fac exact ca Oana la febra. O data am culcato cu 39 si am supravegheato, sotul zice ca sunt cu capul :D
Aveti grija de voi :*

DBunny, avea niste secretii si niste bubite pe labii si buci de vreo luna si a zis sa nu fie candida si a luat secretie vaginala
pipi inca nu am colectat, vreau maine
am incercat cu punga speciala si am strans vreo 5ml
maine incerc iar
scaun am dus azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Da, adevarat ca tre sa ai nervii tari ca sa nu dai antitermic, ci sa stai cu ochii pe butelie. Atunci stau incordata, nu mai am stare defel.

mihaela sanatate multa! Sa va faceti bine!

may interesanta experienta cu hipnoza. M-a amuzat remarca "erau doar 2 fotolii, fara canapea" :))))))
Fain ca te-ai lasat de fumat dupa asta.
Eu cre ca o sa iau tigara ai electronica ca sa ii reamitesc soatei ca vreau sa se lase . Parea cat de cat interesat de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Salutare

M are ecoli si enterococcus la pasa, ia luat secretie vaginala.
Cred ca o sa merg cu ea la homeopat.

Sanatate Mihaela

Jade, e normal sa iasa si lichidul aia, e un ulei din componente

Oana, de ce nu bona?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Ecoli? i-ai dus si proba de urina? deci degeaba folosesti scutece x sau y ...si dr voastru ce a zis?
Mie parca imi e frica sa repet urocultura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

salu

vaz ca a dat molima . La noi a mica febra de azi noapte, a mare varsa si are scaune moi. Of

Da Doamne sa ne facem bine cu totii, pupicei.

Lena, despre ecoli eu cred ca e contaminata proba, ca totusi face si in scutec. Da e bine ca mergi la homeopat, sanatate!

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


De ce zici ca e contaminata proba? eu ii recoltez Elenei pisu doar pe olita direct in recipient steril...si totusi E coli fara infectie.. cum sa fac sa iasa corect? am zis ca daca iar iese cu infectie ii dau antibiotic fara simptome

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Mihaela sanatate !
si eu fac exact ca Oana la febra. O data am culcato cu 39 si am supravegheato, sotul zice ca sunt cu capul :D
Aveti grija de voi :*

DBunny, avea niste secretii si niste bubite pe labii si buci de vreo luna si a zis sa nu fie candida si a luat secretie vaginala
pipi inca nu am colectat, vreau maine
am incercat cu punga speciala si am strans vreo 5ml
maine incerc iar
scaun am dus azi


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



LENA pungutele nu sunt ok.. incearca cu recipient steril daca recoltezi pisu.. pune-o pe olita si recipientul in olita.. sa faca direct in el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mihaela Cum sunteti de dimineta? Santate puiului si sa treceti repejor pt aceasta stare..

La febra.. ssi eu ma ghidam dupa copil.. am lasat-o cu 39 fara nimic, sau i-am dat la 38,2 daca era altfel... si de cele mai multe ori in viroze imi era moale...

Oana multumesc pt raspunsul cu bona/gradi/naveta.. ALTCINEVA?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei ai mare grija cu E-coli ca netratat corespunzator acest bacil duce la infectie si e nasol.
Eu am trecut cand eram copil prin asa ceva......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mihaela , faptul ca febra tot creste dupa antitermic e cea mai clara dovada ca sistemul imunitar "are ceva de facut". are de eliminat virusul si isi cere drepturile

sanatate multa!

sper ca sunteti mai bine!

cu E coli trebuie avut grija pt ca el ascensioneaza pe uretra si poate da mai tarziu infectii ale rinichiului (pielonefritele). Deci trebuie eliminat. locul lui e in tractul digestiv. atat.

In general asta se intampla pe fondul unei imunitati scazute. e un fel de stat la panda si cand a prins momentul...bang. atunci apare febra, cand boala e in faza acuta.



eu cred ca ma inscriu la facultate vara asta. m am tampit de tot. nu la medicina.




Mergi la inceput