LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Am vizionat!

Somleac, mami, cata munca... te felicit! Si pe copii! Sunt chiar foarte frumoase!

Roxy, o dulce si o cuminte Anastasia! Asa sa fie, sa te bucuri de ea mereu!
Toate prajiturile alea sunt facute de tine????!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

intru si eu pe fuga ca ma apuc de o ciorbita..desi cam greu cu burta plina, a facut sotul fructe de mare cu rizoto, are el o reteta speciala si am mancat pana sa crap..chiar ziceam ca nu ma pot abtine la din astea, as manca pana mor le face in unt cu vin si mult usturoi..iar risotto tot cu unt si mascarpone..si muguri de pin..

alina, da asa a fost cumintica si cand era mica..d'asta zic sa o tina si cand va fi mare
cu ziua, la andra nu stiu cum fac, [problema mea nu e de somnul altora ci de al ei,. ca nu te pui cu somnul ei de pranz, pleaca si se culca singura cred ca o sa chem lumea pe la 3, ea doarme la ora aia dar asta e, ii intretinem noi pana se trezeste vedeta

roxy, f frumos arata tortul, delicios..iarr anastasia si mai delicioasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Salut,

Miki pe www.filme-bune.net l-am gasit. M-am mirat si eu ca am dat de el.

Mada m-am dus sus in ideea ca-l trezesc pe omu si ne uitam in pat de pe laptop. Si l-am trezit... Filmul il vedem azi

Roxi ce bine a aratat tortul, yamii ce pofta mi-ai facut. Tu l-ai facut? E frumoasa casuta piticilor.

Yasmi tu cand pui pe picasa poze de la petrecere? O sa fac o poza sa iti pun ca cred ca ala era filmulet unde ai vazut tu semineul. A costat 7 000 lei, dar voua sigur nu va trebuie asa de mare.
Mergem la bazinul olimpic. Se organizeaza mai multi profi de sport si merg , finul nostru e printre ei si ne-a invitat . Oricum Presedintele nu stiu carui comitet din asta sportiv a facut pasiune pentru Matia si suntem cam peste tot invitati datorita lui.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




aha. ia sa=l caut si eu ..
deci te-ai impacat cu sotul
ce frumos ca sunteti asa sportivi, eu ma cam lupt singura ca al meu e lenes tare, acum are si motiv ca e f f ocupat
de la ce varsta i-ai dat la sport pe pitici ? asa mai constant ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am pierdut juma de zi colindand magazinele, pe 1 mama face frumoasa varsta de 60 de ani si vreau sa-i iau ceva f f special si deosebit dar...nu stiu ce

am intors netul pe toate partile, ma hotarasc la ceva si apoi ma sucesc, ca decat ceva desebit dar simbolic mai bine ceva practic care ii trebuie si sa-i placa ..off greu mai e..
aveti ceva idei ?
eu oscilam intre o bijuterie, am vazut niste pandantive care se deschid, cu loc de poza in forma de inimioara..sau o geanta ca stiu ca isi dorea..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit si noi de afara, am stat mult azi, a fost un aer de primavara ne-am plimbat, ne-am jucat prin parc...

mary pai si asta este tort de casa dar facut la cofetarie, nu acasa. matusa-mea lucreaza la cofetarie si mi l-a facut acolo cu ingredinete de casa. doar deasupra pe struguri se pune gelatina aia sau ce este aia. in rest, creme facute ca in casa. doar stii ca eu nu sunt pentru praji de la cofe (cu toate ca imi plac si mai cumpar pentru mine) si mai ales nu imi plac alea cu cartonul ala de martipan

madutza am inteles cu programul la tine....
casuta a primit-o tot de ziua ei numai ca mai devreme cu vreo 3 saptamani parca

alina06 ce cumintica este buburuza, asa va fi si mai incolo. asa era si Anastasia, cumintica, se juca frumos...
salata este cu sfecla, morcov, cartofi, ton, ceapa, maioneza.

parjiturile nu sunt facute de mine, tot de matusa mea. aia cu portocaliu este cu dovleac, cum ai zis tu, ailed, este delicioasa, aia verde cu fistic, cele cu cioco de soacra-mea, checul de mama, mini eclerele tot de matusa. toate buneeee de nu ma mai opream

somleac balaceala frumoasa mi-e dor si mie de-o balaceala.

miki cu cadoul nu stiu ce idee sa-ti dau....chiar nu stiu. si eu cand trebuie sa iau un cadou ma apuca nervii ca nu stiu ce sa iau stau prost la capitolul asta dar tot gasesc ceva pana la urma. poate iti dau fetele idei.

vreau sa vad si eu martisoarele si nu pot accesa picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, Andra mea era din burta activa :) facea burta stanga-dreapta de odata cand ma pipaia dr pe burta s-a mutat burta cu totul in partea cealalta de se s-a speriat doctorita si are si eaceva experienta, sau la eco era fata pusa cu capul in jos si ecografistul imi zice stai ca s-a miscat , dar s-a intors cu capul inspre plexul tau :)... Asa ca.... e sportiva din burta, am simtit-o la 13 saptamani...
miki...mmmm mor de pofta... suna bine ce gateste al tau
somleac, mersic de pontul cu filme..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, mie medalioanele care se deschid imi placeau.. am si eu unul, l-am primit la 30 de ani, dar mi se pare ca pozele dinauntru sunt doar pt cei care nu-i ai langa tine sunt dusi la Doamne-Doamne eu pt ca n-am poza am un ingeras de argint in el.
iti dau idee ce i-am luat noi socrului meu la 60 de ani, i-am dat numele lui unei stele :)numai stiu exact site-ul, mi-au dat certificat e pe undeva prin centru locul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, mie medalioanele care se deschid imi placeau.. am si eu unul, l-am primit la 30 de ani, dar mi se pare ca pozele dinauntru sunt doar pt cei care nu-i ai langa tine sunt dusi la Doamne-Doamne eu pt ca n-am poza am un ingeras de argint in el.
iti dau idee ce i-am luat noi socrului meu la 60 de ani, i-am dat numele lui unei stele :)numai stiu exact site-ul, mi-au dat certificat e pe undeva prin centru locul


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


off fac ce fac si ma invart tot in jurul problemei mele..na ca nu m-am gandit ce poza va pune acolo, n-as vrea ca dintr-un eveniment frumos sa iasa unul lacrimogen..cred ca ai dreptate..din acelasi motiv renunatasem la tablouri imprimate pe panza cu poze din familie sau cu nepoteii..ca nu pot sa-i includ pe toti..si nici sa-i exclud pe cei care nu sunt langa noi..
cu steaua stiam, dar e simbolic, parca as vrea ceva palpabil..
cred ca raman cu geanta, mai pun o bluzita ceva langa si aia e..desi seamana cu un cadou din fiecare an si eu vroiam ceva mai special

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

de ceva timp, adica de cand ma bate vlad la cap cu visele/dorintele lui de calator prin lume, am tot cautat pe net idei unde am putea sa evadam sa-i arat si jugla, si animalele de la poli si sa nu fie nici departe..

am descoperit un loc de care cred ca m-am indragostit numai din poze si povestile altora.. visez sa ajung cu ei, daca nu vara asta atunci la iarna..sau vara urmatoare..

si tot citind am dat despre niste oameni emigrati acolo si va las ceva frumos de citit daca aveti timp, mai ales ca e o zi de duminica..
are multe articole frumoase, din suflet despre bebelusi..stiu ca suntem in mare parte trecute de perioada asta a bebelusillro, poate unele din noi o vom mai retrai, insa ce sa zic, mi-au dat lacrimile citind..si nu ma mai opream din rasfoit, articol dupa articol..minunati

http://www.emigrantintenerife.info/2013/02/scheme-pentru-somnul-bebelusului-sau-cum-ne-impunem-sa-n-adormim-copilul-la-tata/

http://www.emigrantintenerife.info/2012/04/si-ia-zi-ai-lapte/


edit: am uitat ce era mai important..destinatia..tenerife


Mergi la inceput