Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

dupa 7 luni am luat biscuiti cu gluten si rondele

le moflaie putin, ce se rupe papa, dar dupa aia le arnca, cred ca se enerveaza ca nu se rup mai repede, nu are rabdare cu moflaitul, mai bine moflaie toate jucariile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Voiam sa va intreb (mai ales pe Ina) daca ati folosit ulei de peste Lysi. http://www.lysi.ro/produse/ulei-din-ficat-de-cod-pentru-copii/
Am luat Equazen, dar bb nu il suporta. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Noi am avut o noapte mai linistita, cu 2 treziri, la 12 si la 5, ehei...ca in vremurile bune, culcati la 8 si treziti final la 8 45. Bb a facut aseara o baita fierbinte si s-a simtit bine dupa, a dormit mai bine si nu l-a mai chinuit asa tare nasucul.
I-au aparut si lui cojite galbene pe crestet (fontanela), l-am dat cu ulei de masline inainte de baie, l-am periat dar nu am insistat, vad ca mai sunt acolo.

N-ati ghicit ce a papat la restaurant...LAMAIE! Hai ca va arat.

Va pup, ma duc ca maraie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Wow,Fleur ce baiat simpatic ai acolo.Nu-i zic bb, pt ca in poza pare a avea cel putin un an.Mananca asa incantat acritura aia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Si Bianca mananca lamaie ca pe mar :)

Aporopos de vegetarianim, la Bianca la odisee sunt 4 mamici cu copii vegetarieni :)

Am dat si eu o comanda pe driedfruits de 400 lei, ma apuc si eu de naut, linte, soia, mei & co

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli

Voiam sa va intreb (mai ales pe Ina) daca ati folosit ulei de peste Lysi. http://www.lysi.ro/produse/ulei-din-ficat-de-cod-pentru-copii/
Am luat Equazen, dar bb nu il suporta. :(



IIULI de nu i place uleiul Equazen?
tb sa i pui cate un pic in piureul de legume acum la inceput, pana se obisnuieste cu gustul si mirosul de peste. incepi cu cate 1 picatura.

de la LYSY am folosit Omega-3 Ulei de Peste:
http://sagasanatate.ro/product.php?id_product=11

cu Uleiul din Ficat de COD, cel la care ai pus tu linkul, e o pb cu continutul in Vit D si A si tb sa i reglezi cu doza de Vigantol. eu nu m am complicat si nu vroiam nici exces...

oricum si astea au acelasi gust si miros de peste, fiindca NU au alte gusturi adaugate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Iuli eu nu stiu ce sa-ti zic de ulei, ca pe tema asta ma iau dupa tine si dupa Ina :)

eu deocamdata ii dau de masline si de in.

voi mai dati si altele in afara de peste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Mai fetelor,voi ati vazut stirea cu aflatoxina din lapte.
Oare despre ce firma o fi vorba,ca eu i-am facut branzica din lapte si i-am dat si iaurt.
Deci nu mancam nici lapte,nici legume si fructe,nici carne,oare mai e ceva ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Mersi, Ina. Nu stiu de ce nu ii place, poate am gresit eu ca am pus din prima 4 pic, o sa incerc si treptat. O sa iau si Lysi, vad ca e cu gust de lmaie, poate il accepta mai usor. Din acesta Lysi le-ai dat si sub un an? Ca nu scrie pe el ca merge pt bebelusi.

Camila, eu ii dau, pe langa in, masline si peste (pe care nu il vrea), ulei de susan. I-am dat deja de doua ori sa testez toleranta, pare ca nu se intampla nimic. Daca mergem bine, incep sa ii fac si laptic de susan (i-am dat intr-o zi de orez, l-a mancat ok).

Michelle, Ile, voi le-ati dat la cei mari laptic din asta de seminte? Din ce si de la de varsta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow fete! Suntem ok, am luat-o din pripa cu tratament preventiv si am scapat se pare :) asa k maine suntem prezente (k niste gazde bune ce suntem :))
Fleur - super tare Ericu :)) mi-a pove mama k eu muscam din lamaie k din mar vb lu Miha ;) inca mancam si coaja! De altfel si acum sunt mare fan lamaie :)

Ieri am fost la hipermkt k fetele si am fkt provizii pt pitik :) am luat avocado k se terminase, broccoli, spanac proaspat, iaurt Olympus, linte etc
Vroiam sa va intreb voi cum dati iaurtul? Cu legume, cu fructe...?
Iuli - cum ii faci lintea lui bb? Fiarta si blenduita? Am luat doar verde, dar aveau si rosie....e ok si aia?
Tot cascand gura prin hyper, am verif si pretul la lp si am constatat.cu surprindere k nan-ul este mai ieftin cu 30 bani k la Tei! Nu e notabila dif, insa nu ma asteptam sa gasesc mai ieftin...
Abia astept sa ne vedem maine!!! Promitem sa facem multe poze si sa va pomenim pe toate cele care sunteti departe :))

Mergi la inceput