Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mira_83 spune:

da Alina_loca bebelusi nostri sunt nascuti in aceeasi zi.
Cred ca ne mai dau doi dinti sus ca e cam jale iar refuzam sanul suntem maraiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Mira, poza de la avatar e superba .
Simona, pozele sunt superbe iar personajele nu mai spun .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_83 spune:

multumesc mult carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna fetelor!

Hai ca azi n-am apucat sa intru. Sa stiti ca azi nopate Matei a dormit super! S-a culcat la 8, trezit la 9, la 10.30, 3 si 6 final. La ora trei a facut un kk mare si a adormit la 4, cu putin leganat. Brotacul nu facuse kk ieri, drept urmare seara dupa baita i-am dat 20 ml ceai de musetel neindulcit caldut. L-am si imbracat mai subtire, adica body maneca scurta si o camasa subtire descheiata pe deasupra.

Azi i-am scos morcovul din piure si i-am bagat dovlecel, ca-i diuretic, pt ca ieri n-a facut kk si el face zilnic, o data sau chiar de doua ori. Ieri la 6 seara se scremea si plangea, mi-a adus aminte de perioada colicilor

In seara asta planuiesc sa-i dau ceareale, cateva lingurite, apoi san. Am vazut la cele de la Milupa, nr 1, ca se fac cu apa. Voi le faceti cu lm sau lp pt ca asa se specifica pe cutie? Eu imi pregatisem pompa tot, sa ma mulg sa fac cereale dar acum am citit ca se fac cu apa.

Cam atatic despre noi. Tre sa-i pregatesc baita pana nu incepe meciul ici pt mamici si bobocei!

Ps, nu m-am lasat ce cafea, am incercat azi dimi, dar n-am putut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Raport de seara:
copil mucios, infundat, care nu poate sa doarma si nu-i convine nimic.
Intrebare:
Olivia stiu ca tu ai folosit pivalone. Exista si pentru copii sau e cel de adulti? Caci pe al meu scrie ca se administreaza numai adultilor.
Ghiciti: maraie iar. Fugggg

PS Stodal a dat cineva la bebei? Cat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Stela exista cereale care au inclus lp si care se prepara cu apa si cereale simple care se pot prepara cu lm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Buna seara, dragi mamici!

Oli, multumim pentru tort! Arata f bine si cred ca si gusta f bine! Eu am facut un tiramisu zilele trecute si bineinteles ca azi mai era o juma de portie doar . Suntem devoratori de dulciuri!
Simona, foarte frumoase pozele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Stela, ma bucur mult ca ati avut un somn mai bun ! Eu si la Matei am folosit cerealele de la Milupa si le faceam cu apa. La Iustin inca nu se pune problema sa ii dam, dar probabil ca tot Milupa vom lua.
Mirabela, legat de ceaiul de tei stiu ca citisem undeva ca teiul schimba gustul laptelui. Acum nu stiu ce sa zic, o fi sau nu asa, eu nu am baut de tei ca sa vad reactia copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Fetelor, sticluta si tetina cu care i-am dat dimineata sucul de portocale a ramas cu portocaliu, asta inseamna ca era natural sau ca era cu Euri ? Eu l-am luat de la o tanti din piata de la care iau eu si mi-a zis ca sunt romanesti .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

La control voi merge si eu la 6 luni pentru eco, papanicolau si secretie. Alte analize nu am facut dupa nastere, desi poate ar fi trebuit . Iau in schimb zilnic Magnerot, la recomandarea MF. Sper sa ajung sa fac si niste analize ca nu cred ca stau prea bine cu calciul si fierul. Din pacate m-am cam trecut pe ultimul plan pe mine dupa nastere, dar asta-i situatia; sunt multe care nu depind de mine, dimpotriva, noi depindem de altii/altele..., insa e alta discutie.

Sa trecem la lucruri mai vesele

Mergi la inceput