Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Michella - aveti concurs la pian! Minunat! Multa bafta! Sunt convinsa ca Teodora va impresiona si de aceasta data.

Raluca - mi.ai dat o idee cu remedii pt linistire! Cred ca si Inez ar avea nwvoie de asa ceva seara. Este f agitata, urla de am impresia ca ii va pocni vreo vena la cap :-( Doar ca nu cunosx niciun homeopat in Bucuresti. Trebuie sa incep sa ma documentez.

Lali - felicitari pt noul job! Ce repede ti.ai gasit!Incep sa prind sperante ca imi voi gasi si eu daca raman pe dinafara. Trebuie sa ma apuc sa testez piata. Auzisem de ata de multe persoane care nu isi gasesc de munca....Si Mihaela mi.a dat sperante ca a reusit sa isi schimbe job.ul. Sa vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

lali, mihaela felicitari pentru job! intr-adevar e o realizare importanta!
nanna multumim, nu e concurs, e o serbare in cadrul saptamanii altfel. vor canta toti elevii domnului profesor. bine, Teodora freamata la fel ca in preajma unui concurs.
week-endul asta ar fi trebuit sa mergem la un concurs la Craiova dar a intervenit ceva in programul domnului profesor asa ca amanam.
uff, tare greu trebuie sa fie sa planga asa! da, remediile homeopate pot fi de ajutor, nu am recomandari. poate kora sa stie pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Multumesc pentru felicitari. Recunosc ca mi-e usor. Sunt pe un domeniu pe care criza nu a prea lovit (IT). Acum se cauta oameni cu experienta si eu am experienta. Dar ceea ce a fost bine e ca am gasit un loc de munca mai bun si mai aproape de casa. Iar la mine la servici recunosc ca nu era foarte rau dar erau niste lucruri care nu imi mai conveneau. Am lucrat acolo peste 6 ani si jumatate, era si momentul in fond sa mai schimb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Nanna nu stiu daca va avea afect dar incerc. Sigur in Bucuresti sunt homeopati, poate chiar mai buni. Incepem tratamentul din 6 aprilie, o sa-ti spun atunci daca se simte vreo diferenta.

Mihaela felicitari pentru job, tare mi-as dori si eu unul mai aproape de casa, am mai incercat sa caut insa nu-mi ofera cat de cat un salariu apropiat de cel actual, nu e mare dar e satisfacator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna buna , va mai salutam si noi din cand in cand

andreea parca ma intrebasei de unde am luat prosop rombaby
eu l am luat de la baby expo , deci nu stiu sa ti recomand vreun magazin
poate in Cora , ca acolo mai au produse de la ei
T bea in fiecare zi , sucul de la o portocala
tu de ce il diluezi cu apa ?

anca imi place tare mult numele Horia

bunny T trebuie sa poarte in continuare incaltaminte tip ortopedica
deja i am luat pt vara doua perechi decupate

michella stai linistita in legatura cu poza :)

nu mai stiu cine intreba de clame si fundite in par :D , T vede la mine ca imi prind parul si cum gaseste prin casa elastice/clame , vine la mine si mi le da sa i le pun in par
apoi se duce la oglinda si se minuneaza cat e de frumos :D , desigur , daca era fata , cu siguranta nu statea cu ele in cap :))

despre noi nimic nou , inca il chinuie maselele , noaptea este f agitat , uneori plange in somn...
ziua , se joaca , face numai prostioare :) , rade , danseaza , este un copil cuminte , parerea mea :D
duminica a fost la o petrecere de copii , s a distrat , a dansat
despre mine , sapt trecuta mi am scos o masea de minte , si acum urmeaza sa mi fac curaj sa incep operatiunea 'implantul'
dar mi e fricaaa
in rest , ocupata tare cu casa

va pupis


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Raluca: Se face tot mai frumos Edi :) O sa franga multe inimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salutare,

despre xylitol:

categorie : alcooli naturali ai zaharului (polioli)

avantajele se cunosc: continut caloric mic : 2.4 cal/gram, se absoarbe lent in sange si are raspuns glicemic scazut (poate fi folosit si de diabetici)

dezavantaje: nu se dizolva in apa ci in grasimi asa ca cea mai mare parte a poliolilor ajung nedigerati in colon si pot provoca tulburari digestive: diaree, balonare, colon iritabil. nu este recomandat copiilor sub 3 ani.au putere de indulcire scazuta deci se vor folosi doze relativ mari pt a indulci => se supradozeaza foarte usor.


cateri incepe sa zica cam de toate, face pipi la oala si kk pe ea...daca e fara scutec se face pana in calcaie. Pipi cere mereu , caca niciodata. noutati nu vin acum in minte ..cred ca sunt cam obosita.

felicitari fetelor (lali, mihaela..scuze daca am omis pe cineva) pentru noile joburi!


eu astept primavara care o sa vina si cu o nunta. sunt in cautare de rochie de ocazie si nu gasesc nimic sa imi fie pe plac. mai insist...

astept sugestii

va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor.
O cafea, un capuccino, ceaiul il lasam ca a venit primavara

Mihaela multumesc, creste si devine nebunatic pe zi ce trece.

Oana felicitari pentru job, e bine sa stai acasa si sa mai iei si bani, imi plac job-urile acestea,succes. Ce frumos ca face pipi la oala, e bine si asa. Edi zici ca-l pisti cu ceara cand vrei sa-l pui pe olita. Nici gand sa stea pe ea. Am incercat fel de fel de metode de "pacaleala" si nimic, nici un rezultat. Astept sa vina vara sa-l las prin curte in fundul gol,poate asa o sa vrea.


Va doresc o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
raluca, sunt prezenta la cafea! Stefan a refuzat si el cu indarjire olita dar s-a acomodat cu reductorul, mai face cate un pipi seara sau dimineata, kk rarisim. oricum astept vara si concediul sa scapam de pampers.
oana felicitari si tie pentru job! sa ne dai detalii, m-ai facut curioasa!
rach, iris, creola nu mai spuneti nimic?
may, nanna sunteti libere azi ... ce bine de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Nici noi nu vrem pe olita deloc.Deocamdata e obiect de joaca, in sensul ca pune papusile sa faca tass, se aseaza si ea dar cand vreau sa-i dau pampersul jos...........fugeee
Despre clamite...........am incercat sa ne punem toti clame in par dar ni le smulge din cap la toti si se nerveaza tare.Nici pe furis nu merge sa i le pun.Simte imediat ca are ceva in par.Mai asteptam.
Ieri am fost la niste prieteni de Pastele catolic.Am mancat de-am spart.Mi-am dat peste cap toata cura de slabire inceputa in urma cu 2 saptamani.
Va pup si va astept mai des pe aici.

Mergi la inceput