Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Vaiii Ioana, asta e hotia din tara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

DA Ilenutzo
Asa e
Merci de pui si de salata
venim duminica dupa ele
pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Offff, Ioana, imi pare rau de ce ai patit. Si eu ma gandesc cu groaza cand ies cu pitica sa nu patesc asa. Chiar zilele trecute cand am coborat din masina mi-am luat cheile de la casa din torpedou cu gandul ca daca mi-o ridica, macar in casa sa intru.
A patit-o si sotul inainte de sarbatori. A platit 700 lei si era si la mama dracu' dusa, undeva pe Autostrada spre Pitesti (ridicata sect 6) si peste vreo luna a venit si amenda de la politie prin posta: 150 lei in 48h sau dublu. A fost "minunat".

Eu am luat de la Karra Baby: 2 body-uri cu maneca lunga (12 lei), 3 salopete-pijamale (20 lei), 3 pantaloni cu botosi (8 lei). Le-am luat pt 9 luni. La Danina aveau doar 1 body pt 9 luni. Stupid! Sau n-o fi avut aia chef de mine!
I-am mai luat niste mocasini (10 lei), o pereche de sandale pe care probabil o sa le poarte la anu' la cat de mari sunt, dar erau prea frumoase (30-35 nu mai stiu exact), 2 caciulite si o palarioara (15-20 lei), o crema Bioderma la 500 ml (56 lei), un gel de dus tot Bioderma 1litru (50 lei)-sper sa rezolvam cu astea dermatita atopica).
M-am intalnit si cu Roxy, dar ne-am pierdut la un moment dat. Initial am zis ca stau pana la 6, pe drum cand eram in taxi imi zice al meu ca vine la 5 sa ma ia si e si cu un coleg, deci nu poate sa stea dupa mine (si am ajuns la 16.30), ca apoi, dupa ce am bagat viteza, sa-mi zica de fapt ca nu mai vine cu colegul si vine la 6 Asa ca dupa ce am alergat tot targul in 30 minute, dupa aia m-am mai invartit de 2 ori pe-acolo.
Roxy, am uitat de pampers si il aveam in geanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Multumesc si eu Ile, astept detaliile "livrarii" intr-un mesaj - pm sau facebook.

Ioana, imi pare rau!

Va povestesc aici cu ce am plecat de la BE:
- ochelari de soare (pe care si-i scoate, trebuie sa identific daca din cauza ramelor sau a lentilelor!)
- papucei tikki
- body uri si salopete daninaline, plus un cardigan
- vitamine (pt mine)
- un marsupi, voiam sa il dau cadou dar tare ma tem ca il pastrez eu; ma mai gandesc
- niste jucarii de lemn

Bebe m-a certat cand am venit (Eeeeeh Eeeee!) dar cat am lipsit cica a tinut-o numai in Ta Ta Ta, ceea ce mi-a demonstrat oricum si mie DUPA ce a mancat.

Mi-a prins bine sa fiu fara el un pic (4h), pe ideea Absence makes the heart grow fonder...

Fleur, iti doresc un weekend frumos cu Eric cel cu multi dintisori :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

La Multi Ani PATRICK de St Patrick's Day!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

IOANA imi pare tare rau de patania cu masina! si mai ales ca ai ramas pe vantul ala asa cu piersicuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

as fi vrut sa merg si eu la Baby Expo... dar nu cred ca ajung. sunt extrem de obosita. bebelul meu a inceput agitatia de la saltul din sapt 37.
de luni noaptea nu mai doarme nici 2 ore legat, iar eu tb sa ma concentrez la serviciu, dupa amiaza fac lectii cu cel mare.
efectiv nu mai gasesc un moment de liniste... nu stiu ce o sa ma fac daca o tine asa inca 4 saptamani. cred ca o sa mi iau concediu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

FLEUR iti doresc un weekend "strans legata" de ERIC si cu odihna multa, ca de luni vb aia "luati mata de coada" :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ile vreau si eu un pui si 2 salate. da mi fie pe mail fie pe fb detalii. ms

ioana --nasoala patania

ina poate nu e o idee rea macar 2-3 zile sa stai acasa

eu am fost cu copii la baby expo.n am cumparat nimic in afara de bara de la caruciorul Inglesina- ca a pietdut o sotul acum 2 sapt. am stat insa vreo 30-40 min sa se joace cel mare pe la vreo 2 standuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ina, sa stii ca la V nu a fost niciodata X saptamani ci a avut un punct culminant, cam cateva zile spre o saptamana cand chiar a fost mult mai solicitant, si fix cand imi ziceam ca imi iau campii, isi revenea incet incet, si apoi apareau si schimbarile/achizitiile.

Mergi la inceput