Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Lml lui Victor! Sper ca a avut o zi frumoasa, la fel si tu, Porumbita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Da mai fetelor, in caz ca nu stiati, pe chitanta scrie: servicii de ridicare - depozitare masini
Asadar mi-au facut un serviciu ca m-au lasat in kuru gol (ca sa ma exprim plastic) pe vantoasa aia....
I-a luat sotul la bani marunti ca nu le e rusine ca din 5 masini au ridicat-o fix páia cu scaun de copil in ea din fata cabinetelor medicale...i-a intrebat cica daca ei gandesc... si raspunsul a fost un ridicat de umeri
sunt plina de draci !
Nu va spun ca masina era deschisa ca mi s-a stricat si incuietoarea la portiera din dreapta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna seara fetelor,
Am scris azi-noapte un mesaj si nu eram logata....

Azi am fost la BE, a fost un succes! Onuta a fost intr-o mare forma, a ras la toata lumea si chitaia de placere. Eu nu am luat mare lucru, dar am luat cam tot ce era pe lista: husa pt carut de la Inglesina, copacel pt uscat biberoane tot de la inglesina, protectii pt bretelele de la manduca, pantofiori nu pt mers ci pt purtat afara cand o fi mai cald afara, klorane ca noi folosim si sunt fff incantata de el, aaaaa si carti cartonate si cam atat. Haine nu am mai luat ca nu am avut rabdare si nici nevoie nu avem deocamdata. Oricum pe la 11 cand eram in focuri ca sa plecam, ma suna pediatra ca azi poate veni la noi sa o vada pe Onuta..... si ca ar putea veni intr-o ora, pana la urma a venit pe la ora 3 asa ca nu am stat prea mult la BE, dar suficient, mai mult era obositor pt Onuta care era ca radarul.
Concluzi vizitei pediatrei: sa fac orice combinatie ca sa manance Onuta, iar daca nu mananca si nu mananca piureurile facute de mine sa-i dau borcanase, numai sa manance.
Sa o pun pe jos, pe covor ca sa-si dea drumul la mersul dea busilea.

Cu intarziere, La multi ani Nectarel! Ca cresti mare si cuminte! Iti sta bine cu ochelari, intelectualule! Ada, cu botezul la 18 ani nu ar fi o problema, dar tu mireara la 60.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ioana, relazeaza-te, train in TARA LUI PAPURA VODA! Niste cretini!
Oricum am admirat-o pe fii-ta, stie sa dea bine in poze!

Ana, Ina sa treceti repede peste saltul bebeilor!

Carmen, eu ii mai i-au de la Z body-uri.

Roxy, felicitari pt progresele Antoniei! Hi, hi, hi, tare Ali cu amplasarea BB Tei langa tine!

Muraturica, ceapa si usturoi dupa 6 luni. In rest, poti incerca orice combinatie. Cunosc o mamica care ii punea banana copilului in toate mancarurile, era alimentul caruia nu-i putea rezista.

Dru, urata povestea cu rujeola baiatului!

Fleur, wow, 8 dintisori! Sunteti baiat mare!

Balanta, nici eu nu agreez vaccinurile, insa le consider un rau necesar!

Valy, ma bucur ca sunteti msi bine! Noi am coborat patul ca avea tendinte de catarare. Uf, te inteleg si noi stam prost cu mancarea!ile ai fost fff vrenicuta sapt asta

Maria, poate scapa Silviu de varicela!

Oli noi am avut probleme cu incasarea indemnizatiei si alocatiei in cont!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Oli, noi nu am avut probleme cu incasarea alocatiei si indemnizatie in cont! Scuze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata. Am insomnii. De fapt, m-am culcat devreme. Asa ca , va invit la cafea.Ioana, nasoala patanie. Si noua ne-au ridicat-o de la Oboe. Mi- am lasat si haina in ea si era un frig. Mi- am luat taxi si m-am carat. Multumesc mult fetelor pentru urati.si ai vostri sa creasca sanatosi. Nectarel nu are niciun dinte. Sper sa-i iasa pana la urma. La Baby expo inca nu am ajuns. Am stabilit si data evenimentului. 18 mai. Acum imi caut rochie.Despre vaccinuri, chiar nu vreau sa ma mai gandesc. In capul meu este un amalgam dupa atatea pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ada ms de cafea

esti foarte matinala

Porumbitza vb azi cu tanti si iti spun daca mai are de vanzare.Daca nu are ced ca nu vrei sa bati drumul doar pt o salata, nu?

Sa va fie de bine shopingareala fetelor!

Fii-mea s-a foit pe la 6 , a facut pipi,apoi a supt un pic si apoi a adormit cu mutritza aia de "somnul e un lucru maaaare"

In final se pare ca am probleme cu colecistul, ma investighez zilele astea ca sa vad ce si cum, deocamdata iau debridat si inca ceva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Neata fetelor! Multumim Ada pt cafeluta, ff buna! Acum ca te mariti, ai insomnii?

Ile, sanatate!

Noi ne pregatim pt programul artistic de sambata, curatenie!

Onuta a dormit de la 12 noaptea pana la 9 dim, cu o singura trezire!

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Neatza si aici!
Ada, sa fie int-un ceas bun, pe 18 mai am nascut-o eu pe Alex, in 2005 :). Nici lui Eric nu i-au iesit dintisorii, sora-sii i-a iesit primul la 9 luni jumate.
Ioana, urata patanie, la Constanta e moda cu blocatul rotilor, am patit-o si eu, ii astepti o ora sa vina sa ti-o deblocheze dar costa mai putin si macar nu alergi dp masina. Nasol moment.
Ilenutza, mi-a placut formularea - mutritza aia de "somnul e un lucru maaaare"- cred ca e atat de duulce.
Piticul meu e marait, sta atarnat de mine tot timpul, noaptea ma foloseste pe post de suzeta. Pleaca Alex in tabara la sfarsitul lunii - are mama fata mare :) - si incep dezvatzul cu tzata de noapte. In continuare nu vrea lapte decat cu cereale si la lingurita. asta e, cred ca renunt la ideea de biberon. Cu vaccinurile am decis sa nu-i fac ROR-ul, mai bine sa faca bolile in copilarie dc le-o lua. va fi greu, dar am o teama si prefer sa sar peste el.

O zi buna, la curatenie, shopping sau plimbari, fiecare ce are in program.

Mergi la inceput