LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Seara buna!

Am intrat sa scriu cate una alta, ca-s restanta de ieri si zilele trecute. Am vrut mai devreme, dar dupa cum am spus, nu am mai avut nici un cehf dupa asa o veste trista... tot stau si ma gandesc de cand mi-a dat Ancuta mesajul eu ii scrisesem mesaj de pe noul meu nr de tel ca mi-a trimis ieri mesaj de la multi ani pentru Sophia pe vechiul meu nr, care e arhivat si uitat pe undeva de un an l-am deschis special azi ca l-am incarcat , era descarcat , precum am spus, e o rabla si nu il mai folosesc ca mi-am schimbat si telefonul odata cu numarul , asta a fost si motivul.. deci eu i-am scris mesaj sa ii multumesc si sa ii dau noul nr si inapoi mi-a scris vestile am sunat-o de multe ori, si de pe fix si de pe mobil, nu mi-a raspuns, mi-a intrat mesageria vocala de fiecare data... as fi vrut sa o aud , chit ca nu stiu daca as fi stiut ce sa ii spun sa ii alin durerea, cred ca nu... dar o inteleg, poate in alta zi, dupa ce se va linisti un pic ...

Va multumesc de mesaje, cadouri, felicitari , venite pe toate caile... posta, telefon, Fb, sms, forum...am fost asa de busy ieri ce zi frumoasa !!! Va multumesc si nu va mai nominalizez ca va stiti

In primul rand, MsBB!!! sa cante muzica!!! mai frate, da stiu ca ti-a luat un an sa vezi mesajul hahaha..oricum, bun si asa!! cel din urma va fi cel dintai hai cu (po)vestile, pozele cu fetele... zi-ne si ce probleme ai avut cu mansarda ca mai invatam si noi, nu crezi ca la noi nu bate vantu si nu se face si curent prin pod hey, da ma bucur tare ca ai revenit, sper ca nu mai dispari ca ala in ceata


somleac, cum ai rezolvat cu scoala? deci daca nu faci scandal in ro, nu se misca nimeni si nu le vin idei "crete" ?! tu cand ne mai arati poze cu gasca ta? tu ziceai parca de tort si maiu nu? pai nu am eu copyright pe matza roz, deci te rog, fa-i tort fetii ca doar nu tre` sa ceri aprobare de la mine ...cat despre soacra si "muzeu", il intretine singura, mai are o tanti care mai vine sa o ajute, ii calca, dar in rest ea, isi canta sa nu fie singuar cu matzele, ca na, daca sta intre dealurile si padurea cu alune, cu piticii ei cu tot .... deci cum ziceam, isi canta si sterge praful, freaca podelele.. de astea ... mai pupa o matza sub coada...

Cami, am vazut pozele, cam putine ia fa cumva sa pui mai multe sunt asa dulci papuselele cum se iubesc ele si cum te ajuta la bucatarie! Petra e asa dulcica, tre` sa admit ca as smotoci-o nitel, e o ghidusa, Antonia pare mai serioasa pana la urma ce faci? petrecere acasa sau undeva la restaurant? 2 torturi?

Ailed, ieri ziceai pe Fb la poza pusa cu piscoata in brate ca imi seamana la nas si forma fetei? eu nu stiu sa vad de astea, poate pentru ca-i a mea si o vad toata tac`su ? cata vacanta are Maria?

Yasmi, terminasi cu alergatul? cand mergi cu Iasmina la evaluare? eu nu inteleg de ce se face? astia in ro cam copie metodele din vest , dar cam fara cap si organizare

Mary, tu te-ai pregatit de party? nu mai e mult si aniversezi chiscoasa ce mai face frumos din plastelina? sau si-a gasit alta ocupatie?

Anda, sper ca o sa iti treaca greturile cat mai curand si treci mai des pe la noi si nu pe la Wecinu` Costica

Roxy, ne-a placut tare albinuta, Sophia numai intr-un bazzzzzz m-a tinut aseara multumim si sper ca intr-o zi sa va intalnesc la Brasov, chiar ar fi minunat!

Alina06, sper ca ai primit mesajul meu, daca nu iti mai multumesc inca odata de felicitare cand ne mai pui poze noi cu piticii tai ?

ioanales, ma bucur ca ati trecut cu bine peste varicela? cum a fost ? in cat timp i-a trecut? cum se manifesta/trateaza? ma interesez ca azi ma gandeam ca face si a mea ceva de genul ca avea bubite rosii pe fata si dupa atatea zile de febra.... mi-a dat de gandit, dar i-au trecut repede, cred ca se iritase de la caciulita

ally nastere usoara surorii tale si bb sanatos si necolicos tare dulce trebuie sa fi fost Edu cantandu-si la multi ani si sufland in lumanari si piscoatei i-a placut, l-a pus pe socru sa ii reaprinda de nu stiu cate ori lumanaricile

uff gata, am trancanit destul si tre` sa ma duc sus ca au plecat piscotii la baie si eu tre` sa ii fac biberonul si sa o scot de la balaceala

intru mai tarziu daca mai e cineva pe fir





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dragele mele!

Catank, te imbratisez si... sa-ti dea Dumnezeu putere!

Strumphy, am primit mesajul, l-am vazut tarziu ca ma termina piticii mei. Chiar daca mai e si tati prin zona, acum e si scorul pe aici, ei tot pe mine sunt calare. Plus mancare, plus spalat, calcat, curat... Eh! Pup piscotica. A fost o frumoasa.

Deea, ma intrebai de pitica mea . Merge de-a busilea cu viteza, ma cauta prin casa. Pe mine si pe frate-sau, care rareori o baga in seama. Si ea e innebunita dupa el .
Ma cocoseaza, ca vrea sa mearga si trebuie sa o tin . O mai pun in premergator, dar mi-e teama sa o las prea mult...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

In primul rand, Catank, codoleante, sa-ti dea Dumnezeu putere si Dumnezeu sa-l odihneasca!

Deea
Ailed

Strumphitza, varicela a trecut in 2 saptamani, se manifesta cu vezicule mici albe care se 'coc', se fac cojite si in final cad, apar pe tot corpul, deci stai linistita. I-am dat cu o solutie de la farmacie ca sa nu se infecteze, scarpine si l-am tinut in casa ca sa nu raceasca sa-mi faca complicatii. In rest, a trecut de la sine.

Acum sunt suparata ca am vazut ca i-au aparut niste bubite mici,adunate rosii,aspre la pipait in zona genunchi, coapsa pe langa pampers si nu stiu de la ce o fi...alimentar/de contact? nici un alt simptom, voi ati mai intalnit asa ceva?multam

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna dimineata!
Va servesc cu o cafeluta!!!
CATANK condoleante!!!
STRUMPHY foarte frumoase pozele si casa socrilor nu mai spun, nu ca la tine ar fi urat ca imi place tare mult si la tine cum e.
Anda face acum serpi din plastelina si ii arunca prin casa, eu cand ii vad ma fac ca ma sperii si ea se prapadeste de ras.
pregeteli nu am facut nimic, azi merg sa fac comanda de un tort frumusel si bun sa vad cred ca o voi serba pe anda la paste mai bn si cu mai multe pregateli!
te pup si ai o chiscoasa foarte frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza fetilii!!!
la mine e asa o vreme brr...nu stiu cat e de frig afara ,dar norii parca sunt pe acoperisul meu...asa de intunecat este....ma indispune

Ioana eu zic ca-i dermatita de contact...amintesteti daca ai schimbat ceva de curand-detergent, balsam, ai vre-o patrica de lana ,haine noi etc- mergi cu el la dermatolog. musai trebuie sa-l dai cu o crema speciala

Mary cea cu vino-ncoa tu ce sport facei ..ai mers la sala

minunea la mine s-a intamplat la 2s+. am dat jos 2kg..putin ff putin
eu mai citersc si un alt forum si acolo e o tipa care frate in cateva saptani parca 6-7 a dat jos 11kg....moama ce invidoasa am fost asera cand am citit....nu stiu frate ce am..ca si ea in prima saptamna a dat 3+. la fel cum ziceti si voi ca se da . si mi se pare ca-i normal..e socul organismului ,care nu mai primeste multe calorii. am rasfoit pe acolo sa vad ce manca si mi s-a parut ca manca total aiurea+ness cu zahar....de nervi m-am dus si m-am pus pe cantar..la 23h aveam cum am zis cu -2kg....acum dimi nu am mai indraznit sa ma pun iar pe el...chiar acum o sa-l duc in mansarda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Delia, Yasmi si mie mi se pare foarte greu cu copii foarte apropiati ca varsta si chioar stiu cum e ca i-am avut pe Vic si Matia. Si nici dupa ce cresc nu e mai bine ca sunt mereu in competitie,ala mic saracul tot vrea sa faca la fel cu ala mare si nu-i iese, si cand ii iese tot bai e ca ala mare sufera ca de ce l-a intrecut piticul. Si mie diferenta optima pentru parinti si copii mi se pare 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lavi cum ii place Yasminei la inot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Pfuai cu evaluarea a fost asa. L-am trimis pe sot ca eu eram la Alex la scoala la ateliere . Cand ajunge acolo nu se mai tine seama de programare si erau 10 in fata lui. Pana la urma l-au luat dupa vreo 20 min. L-au intrebat tot felul de tampenii pe Vic. Una "Ce zi e azi?" Vic "miercuri", aia "nu azi ce e?", Vic "primavara", pana la urma raspunsul era "Azi e azi" din ciclul iarna nu-i ca vara. S-a incurcat la stanga-dreapta si a mai dat ceva raspunsuri de toata coma. Ne-am distrat copios cand ne-a povestit sotul. Cica "ce faci cand prietenul tau e suparat" Vic "dar prietenul meu nu e suparat". Na a luat nota 9 si-l pot inscrie la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Deea pai diminetza sigur aveai cu inca un kg in minus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Bravo Vic!!! doamne ce intrebari tampite....sau alta care este diferenta dintrecaine si pisica, dar asemanarile???:-))))
somleac , iasminei ii place nebunie mare la inot!! stiam asta dinainte, ea este fan apa, nu ii este frica de adancimi mari, sare in bazinul mare (care are adancimea incepand de la 160) fara colac, aripioare, nimic. a spus instruct. ca intr-o luna o sa stie sa inoate singura...super!!! da si eu ca si delia si ca si tine gandesc la fel, diferenta optima este de 4 ani!!!

deea bravo mami si pt cele 2 kg date jos!!! este bine oricat dar sa se vada ceva. hai ca este mult mai bine, sanatos sa slabesti cate putin. iti spun din propria experienta.
noi astazi la 17.20 avem programarea la evaluare. sper sa fie ok iasmi...dimi gradi, la pranz la inot iar apoi la evaluare....sper sa mai dea randament!!! si fara somnul de pranz...

cami, sper sa reusesc si eu in urmatoarea ora sa ajung sa vad pozele!! imi pare rau ac trageti cu otita!!

ionales bine ati revenit!!

strumf, nu m-am mai repetat ca ti-am scris si pe FB: suntetio o familie tare, tare dar tare frumoasa!!!!!

mada, roxy, mary va pup.

merg sa vad daca avem sarbatoriti!!

Mergi la inceput