LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Somleac rad ca ... in fata monitorului....pai si pe mine daca ma intreba cineva ce zi e azi zic ca-i joi.....sau ma rog cum la mine toate-s la fel poate ma incurc si zic un marti...datr sa zic ca azi e azi exclus....mise pare normala si incurcatura du stanga/dreapta....copilul s-a emotionat.....cul raspunsul cu prietenul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Strumphitzule nu stiu can pun poze ca sunt in calculatorul mare si ala e in birou, eu pe acolo nu ajung ca nu vad ce fac hoardele tatare.

Cami ai niste fete superbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ieri am avut atelir la Alex cu mamicile. Eu le-am dus martipan colorat si ne-am jucat cu el ca si cu plastelina. Au fost foarte incantati, a fost atelierul cu cel mai mare succes.

Seara am fost la conferinta la Virgiliu Gheoghe , pfuiii 4 ore ne-a vorbit si ne-a facut capul calendar. Am ajuns acasa la 23. Stiti e tipul ala cu efectul negativ al TV si internet din filmuletul pe care cred ca l-a pus Mada. Na am aflat o gramada de chestii interesante, acuma sa vad cum le aplic ca teoria e una dar practica ne omoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miha cat este vacanta de primavara pana la urma 1 saptamana sau doua?? pana in ce data?? ca vad ca au schimbat era pana in 21 aprilie deci 2 sapt (fara saptaman altfel) acum este pana in 14 aprilie.

cami, ce frumosi sunteti!! ce frumoase sunt buburuzele!! le-ai reamenajat camera??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lavi eu stiu ca vacanta avem doar o saptamana. Si aia ploioasaCe bine era sa fie 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

woww miha, bine??? eu ma bucur ca este doar una :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Buna dimineata ... soare? N-am de unde sa-l iau .... E toamna aici. Imi vine sa ma pun cu capu pe picioare si sa trag un pui de somn.

Roxy - ma gandeam ca m-ati uitat oricum . Promit ca de acum o sa fiu fata serioasa si o sa intru mai des.

ailed_dota - ne-am gandit la croatia, este pe lista noastra "de vizitat". Am inteles ca e destul de scumpa Croatia si de asta ne orientam la variante mai ...ieftenele de vacanta. Ne gandeam la Grecia, Turcia... ori pe plan local - un tur al tarii. Mai digeram un pic ideile astea.

Deea pai nici nu ma mir ca nu ma mai tii minte pt ca n-am scris prea mult.
In principal m-am deranjat la mansarda din cauza mea. Apropo si de ce discutau fetele aici pentru mine aparitia celui de al 2-lea copil a inseamnat ... nu stiu nici cum sa ma exprim.... Mi-am dorit foarte mult bb2 si totusi atunci cand s-a intamplat am intrat in panica. Intr-o mega panica . Am avut convingerea ca nu voi fi in stare sa fac fata.
Acum parca ... pot vorbi mai relaxat despre asta. Dar cat de ciudat suna - eram cumva prinsa intre dorinta si nerabdarea de a avea inca un bb si teama ca nu ma voi descurca cu 2 copii. Cea mare intotdeauna a fost o provocare pt mine . Din burta pana acum. Este ( dar nu-i nimic nou aici , toti copii sunt asa, pana la urma , nu? ) f energica, f incapatanata si chiar la un mom dat am suspectat ceva probleme. Am mers cu ea si la psiholog. Am mancat carti pe paine . M-am dat de ceasul morti sa fac sa fie bine.
Daca ma uit in urma parca ( zic parca pt ca tot in pozitie de matza in expectativa sunt ) imi vine sa rad. Cat de speriata am fost ca venirea bb-ului 2 va inseamna un soc mult prea mare pt Andra si ca sit se va inrautati cu ea.
Imi amintesc ca in per. de sarcina am intrebat disperata in stanga in dreapta cum sa fac, cum sa procedez sa fie bine. Cum sa o pregatesc pe Andra si cum sa ma asigur ca voi fi in stare , intreaga la minte , sa fiu o mama buna pt amandoua. Intr-un fel consider ca mi-a facut bine , sunt convinsa ca tot ce am citit si am aflat m-a ajutat mult , mi-a deschis ochii asupra felului cum ar trebui sa procedez. Am inceput sa ma studiez pe mine, sa-mi pun orice miscare sub lupa si sa ma intreb daca undeva , cu cea mare am gresit eu, si sa nu repet aceleasi greseli.
Acum o sa-mi arat si latura de freak - deci ...simteam ca lumea in jur ma considera nebuna pt ca intreb si sunt ingrijorata de felul cum va fi viata in 4 pt fiecare mb al familiei. Lucru asta m-a facut sa ma inchid in mine . Sa simt ca sunt ... cumva, luata peste picior pt ceea ce eu simteam la momentul respectiv ca e CEL mai important in viata. Normal, fiecare are problemele lui si experienta lui vizavi de un lucru sau altul dar la momentul ala pt mine asta era cel mai important. Poate n-am stiut eu sa aleg persoanele cu care am vb atunci , n-am stiut sa-mi aleg persoanele fata de care m-am deschis cu atentie ( dar tocmai asta-mi mai lipsea, sa mai stau sa anticipez si reactiile celor din jur) pentru ca totul la vremea aia ma facea sa ma retrag in coltisorul meu de lume si mai mult si sa ma gandesc singura la cum voi proceda. Cand ma vad ce scriu acum ma buseste si rasu si plansu . Poate nu-s asa reparata la cap cum cred . Glumesc.
Acum .... ( suna de parca ar fi trecut o viata de atunci ) m-am mai linistit. Au trecut 2 ani si suntem in viata cu totii . Glumesc si nu chiar! Au fost multe tensiuni si probleme, asa cum m-am si asteptat. Dar simt ca acum lucrurile s-au mai asezat. Au fost luni de zile in care am pazit-o pe sof de andra. Si acum mai sunt momente in care o articuleaza dar e clar sit mult mai buna si de la sine. Cea mica a mai crescut, deja riposteaza ( a nu se intelege ca sunt deacord sa se bata parte in parte) imi spune , am reusit sa o "citesc" mai bine acum si , cred eu , ca stiu cum sa le iau sa fie situatia mai buna acum.
Sotul a fost si el destul de ... temator cand am initiat proiectul bb2. Mi-a fost si teama vazand cum se desfasoara lucrurile ca toata lumea mea cumva se va prabusi. Poate era si paranoia in capul meu, jucau hormonii tananica, nu stiu , cert e ca mie mi se parea ca se strange latul in jurul gatului. Cred de fapt ca multe lucruri nici nu le-am realizat atunci si doar teama m-a prins.
Hai ca am inceput sa delirez , deja am spus mai multe decat am crezut vreodata ca voi fi in stare sa spun.
Na! M-ai starnit m-am dezlantuit acum.

Stau de juma de ora cu mesajul scris in fata daca sa-l trimit ori ba. Mi se pare ciudat sa vb ... despre mine . Clar am nevoie de psiholog

Trimit si ma ascund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

MsBB cum imi aduc eu aminte de tine de pe vremea cand postai??? erai mereu, dar MEREU glumeata si bine dispusa~!! poate daca ai fi intrat mai des in acea perioada mai "gri" te-am fi putut ajuta si noi cu o vorba, un sfat. ma bucur ca acum este mai buna situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

deja au trecut 2 ore de cand mi-s treaza dar inca ma simt chiauna , nu stiu de ce e a 2a noapte de cand nu s-a mai trezit, Slava Domnului! ce bine e sa dormi fir intins si nu intrerupt de 3-4-5 ori

cand m-am trezit, am vazut ca aveam mesaj de la Ancuta pe telefon, draga de ea se scuza ca nu mi-a raspuns ieri la telefoane ...of, zicea ca ii e tare greu, tare tare!! i-am trimis un mesaj inapoi, nu am mai indraznit sa o sun , off ...

Cami, m-a amuzat cand ai spus ca ii faci tort Antoniei cu cifra 4 de ziua Petrei! pai cum vine aia , e ziua Petrei si face 2 ani, ziua Antoniei a fost in februarie, acum e aprilie! nu te judec, dar ma gandesc ca derutezi fetele, mai ales pe Antonia ca ea e mai mare si intelege mai multe, nu? Petra poate e prea mica sa inteleaga de ce sufla sora sa in tort de ziua ei ? nu am mai auzit de situatia de genul asta, sau poate am inteles eu gresit, daca da, ma scuzi... mi-am dat si eu cu parerea mie tot mi-e tare draga de Petra, o dulceata de fetita, poate de aceea vreau eu sa ii faci tort ei de ziua ei cu cifra 2 si nu sorasii Cat despre ancuta de ce nu ne-a spus, nu cred ca i-a stat ei gandul la trambitat pe forum, am facut-o e ca ma gandeam ca vreti sa stiti de ea, mi-a dat sms cand era pe drum spre casa natala, si e ceva drum, sper ca nu a condus ea, ca zicea ca nu se poat eopri din plans... nu mi-a spus amanunte, atat mi-a spus ca s-a intamplat ieri noapte si ma gandesc exact dupa a plecat si ea spre casa...

Mary, deci nu faci party mare! las` ca e numa bine asa in familie ....zici ca e fain la mine acasa ? nimic iesit din normal, ceva obisnuit pe aici, cred ca stii, ai mai fost si tu pe la Londra si cred ca ai vazut


alina06, nu-i bai ca nu ai raspuns, nici nu trebuia eu eram datoare cu un multumesc mi-ai adus aminte de perioada de cocoseala de cand a inceput sa mearga piscoata, m-a rupt de spate

ioanales, eu aseara iar m-am speriat rau , cand am scos piscoat din baita era toata bubite, pe fata/spate , pe la gurita... off ca nu le vazusem mai devreme pentru ca se jucase cu sotul si el o duce la baita si se joaca cu ea pana pregatesc eu bibe si patutul, m-am speriat , dar mi-am dat seama ca e alergie la ceva si ce altceva putea sa fie daca nu de la prajitura mea din care a luat 2 guri mici ca nu apucase mai mut ca am mancat-o eu repede pe toata nu stiu ce avea in ea ca ingrediente, cred ca sigur miere de albine, ca stiu ca e alergica la asta si toanta de mine nu mi-am dat seama sau poate de la nuci ca avea si nuci in ea , desi nuci parca a mai mancat pana acum si nu a avut nimic?


Yasmi multumim de laude, precum spuneam intr-un comentariu la o poza pe Fb cu noi 3, suntem 3 piscoti pufosi deci ii place Iasminei la inot si a mea iubesteeeee apa, abia astept sa mergem la vara la mare, dar mai e pana atunci....

Somleac, tare feciorasul tau cu raspunsurile zici ca 4 ani diferenta intre frati e cea mai buna? deci mai astept, pana la anul pe vremea asta sa raman gravi nu stiu de ce , dar parca nu imi vine sa ma grabesc deloc, dar pe de o parte da, ca nu vreau diferenta mare sa creasca impreuna, am eu un pitic cu asta, ca eu cu surorile mele am fost la diferenta mica, de 2 ani si 1 si ne intelegem ff bine, chiar si acum , la mii de km distanta

MsBB bine ca a trecut perioada, cred ca toti trecem prin astfel de frici, unii ies mai usor din asta, altii mai greu, dar bine ca iesim la liman si vedem si apucam, sa nu zic, insfacam, luminita

na gata, mi-a expirat timpul... sa ii inchid tv ul sophiei ca numa lipita de el sta , ne-am si certat de vreo 2 ori, s-a invatat numai cocolosita in minivacanta asta, lasata sa faca ce vrea, la soacra nu am spus nik, deh... sa nu ma creada iar nebuna madam deci gata cu tv ul, desi se uita la desene pasnice, Peppa Pig si alte asemenea gata , i l-am inchis, sa se joace cu jucariile ca are o caruta, maica mea intr-o zi cand a vazut pe skype cand vorbeam, cica e magazinul cu jucarii? ma duc sa costruim ceva frumos din lego, are o galeata, si a mai primit inca una acum de ziua ei

O zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Cami poate te ajuta ideea mea...eu la ziua lui Lucas dupa ce a suflat el in tort, a sulat si iasmi apoi fiecare copilas rand..ce le a mai placut!!!

Mergi la inceput