Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello hello !

Olivia, data viitoare daca se mai auto-invita, sa-l trantesti de nu se vede. Ce sa caute el in casa unei femei singure cu un bebelus ?!!
Eu cu postarita m-am conversat in usa despre cizme de cauciuc, pe curieri i-am tinut strict in usa si niciunul n-a schitat vreun gest macar sa intre. Clar ai nimerit tu un neam prost de postas.

Noi clar suntem fan branza calcica, mananca Iris in orice combinatie : cu fructe, cu galbenus, chiar si daca e amestecul grunjos si uscat, tot papa. Azi a mancat light, ca o astept sa faca cacuta si nu mai pompez mancare in ea. I-am facut suc de morcov + portocala.

Mie-mi place la gust mancarea ei, chiar si nesarata cum e, dar de aratat, nu arata grozav

Wow, Norma, papa super bine bebele tau !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Hai ca mi-ai placut, Oli! Asa sunt si eu, nu ma omor cu invitatul in casa; stai linistita, esti ok . Si da, cred ca sunt invatati de pensionari sa intre inauntru. Nasol ca n-ai reusit sa treci alocatia pe card, nu mai trebuia sa socializezi cu postasu'

Eu patit asa cu un preot de Craciun: eram sg acasa (cred ca in primul an de cand ne mutasem aici) si vine preotul cu icoana (nu cu botezul!!); eu ii deschid stiind ca nu va intra decat pe hol ca, na, asa se face..si ce credeti? O ia asta prin toata casa ca abia am reusit sa ma tin dupa el . Asa rau m-am enervat abia m-am abtinut sa nu-i zic vreo doua. Dar de atunci nici ca i-am mai deschis; prefer sa chem pe altcineva, pers de incredere si cunoscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Mie curierii chiar imi dau impresia ca si daca i-as invita, nu ar intra.
Unul singur mi-a intrat in casa. Era carutul Sophiei in usa si nu putea sa lase in usa cele 20 de cutii de lapte praf pe care le cara. Dar a intrat repede,mi-a lasat alea si s-a retras.
Cu postasii nu stiu cum e.Olivia, nu ai reusit sa rezolvi cu alocatia pe card?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Olivia, iti spun eu de ce s-a invitat si apoi ofticat. Multi oameni ii dau 1-2-5 lei din banii adusi (cam ce aduc mai marunt) pt ca au urcat pana sus :) Daca nu le dai se nesimtesc, am patit si eu cand luam banii prin sistemul asta. Nesimtita, a 'uitat' sa imi aduca fix invitatia pt America, in conditiile in care, noi aveam interviul pt viza in cateva zile. Noroc ca cerusem sa o primesc pe 2 adrese diferite, si a ajuns pe cealalta. Am sunat la posta, mi-au spus ca e la postarita, nu stiu de ce nu s-a livrat, si i-am facut reclamatie la directoarea postei, care m-a asigurat ca o sanctioneaza. Mi-a parut rau pt ea cand am auzit de sanctiune...dar no, daca nu primeam aia nici mie nu-mi mergea prea bine. ca ambasada e aglomerata rau de tot in timpul verii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Sigur de asta s-a atacat, ca nu i-am lasat nimic. Celalalt postas pe care il stiu de ani de zile imi dadea 2 hartii de 100 lei, asta mi-a dat si de 10, si de 5 si de 1. Si i-a mai numarat si de 2 ori!

Oana, n-am rezolvat ca trebuie sa se duca sotul si programul e pana la 16.00 si el e la serviciu. Dar cand o avea o zi de concediu il trimit ca prea ma enerveaza postasii astia: unu imi lasa hartie in usa, cand eu sunt acasa, altu' vrea sa-l poftesc la cafea!

Nici eu nu i-am mai dat branza azi, sa se mai deconstipe nitel. Am inteles ca iaurtul ajuta, dar inca nu i-l dau, o mai las vreo luna pana trecem si la iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Norma si eu am auzit de la cineva care a luat de pe site-ul ala ca ar avea conservant. Te rog vezi eticheta cand primesti.

Olivia ai grija cu asa zisii postasi, la noi in bloc au fost cazuri de furturi, s-au dat angajati de la diverse firme, au vazut ce au prin casa... La noi este afisat si la scara sa nu primim pe nimeni la cate au fost. Si preoti au fost care au inselat asa oamenii. Bine, acuma tie ti-a adus banii dar e bine sa fii precaut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Bine fetelor, promit ca citesc cu atentie eticheta si va spun ce contin; eu as spera ca nu contin prostii ca de aceea am comandat, le recomandarea multora........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

David e in vacanta, e si racit, separare, nervi, distractie mare... Am inceput sa mai plec sa rezolv niste treburi iar Mr sa mai stea cu bunicile pt obisn lui si a lor. Peste 3 luni voi fi la serv si e cam plangacios cu altii. Voi avea progr 6 ore sau 8 ore si o zi libera. Ma incanta ult varianta, dar as vrea sa-l mai alaptez si sa fiu acasa la 14. Oi vedea. Prima data cand am lipsit n-a mancat nik, nici lapte la bibe, nici la lingta. Se uita la ele ca la 2 nebune. Azi a papat doar solide, bun si asa. In rest urla mai tot timpul, niciodata n-a fost asa greu ca acum. Dintii. Adoarme f putin, urla, ma vrea. Acum l-am culcat in scutec sub paturica. Sper sa treaca repede. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Seara buna doamnelor!
Eu ma declar fericita.Andrei a facut kk. I-am dat pruna si dimineata si la pranz si i-am luat si un ceai de la humana.Eu cred ca de la ceai a reusit sa faca.Off...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Si Iustin a fost in seara asta f agitat si nervos. Banuiesc ca vor da si dintisorii de sus cu toate ca la Matei (am notat) au iesit la doua luni dupa cei de jos. Dar se manifesta la fel ca la primii :(( asa ca ma astept iar la frichineli.

Somn usor tuturor!

Mergi la inceput