Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Pup colectia de piersicutze si le trimit o briza calda si sanatoasa de mare!!

Stiati ca la malul marii aerul e la fel de curat ca cel din varful muntelui?
Mai stiati de ce femeile nu reusesc in viata , in general, la fel de bine ca barbatii? Pentru ca ele nu au sotii!!:)))

Ioana - da suntem la mare, iar tabara de vara o stabilim aici din iunie pana in septembrie!Doamne ajuta!

Frumusica doarme un somn peste zi afara in carucior, se vede ca ii prieste!

pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Am tot vrut sa va zic de Povesti 1,2,3, 4 scrise de Eugene Ionescu, sunt super super, copiii sunt f incantati de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Antonia - afine am luat la paharel de la Organix (am luat mai multe de la Baby expo).
Delia - you go girl!!! Imi place cum gandesti si cum te-ai pus back on your feet again!
Carmen, Ada - felicitari pt dintzoci! Noi inca ii asteptam...
Noi am stat azi mai.tt ziua pe afara, o tura de 3 ore cu bunelu si apoi inca vreo 2 cu mine. Sunt franta de oboseala k azi noapte m-am culcat la 1, Chitz a avut o criza de plans, a adormit la loc f greu, i-am dat cu gel pe gingii si s-a lini...ma bag la nani k nu mai pot.
poop si nb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Antonia, la noi bubitele au fost rosii si mici-mici ca gamalia, pe piept si burtica. A doua zi nu mai erau toate rosii, dar se simteau inca la mana ca niste brobonite.
Ioana, suntem pe combinat.
Fructe intregi nu-i dau decat banana. Pere am gasit doar tari, merele sunt cele mai cunoscute pt gaguri, si altele nu gasesc decat la borcanel. Si cum nu am de fand sa astept pana la vara pt caise, piersici, prune... ii dau la borcanel.
La legume mananca din mana broccoli, dovleac, dovlecel (cand manca), morcovul nu l-a vrut bucata ci doar piure, dar cum e constipata, l-a servit doar la inceputul diversificarii...
La sfarsitul saptamanii trecute nu mai aveam nici o leguma prin casa asa ca i-am dat Hipp spanac cu cartof (il primisem cadou la Hipp vita-ca asta n-am de unde sa iau si prefer borcanel). Cum i-a placut maxim am zis sa-i fac si eu, si cum spanacul nu prea pot sa i-l dau altfel decat pasat, l-am amestecat si cu cartof, broccoli (care ii place) si pui (nou).

Azi iar a facut scandal la piureul de mai sus. Mai aveam un borcanel de spanac cu cartof. Am incalzit jumate sa vad daca chiar nu vrea. Evident ca p-asta l-a vrut. Asa ca dupa cateva lgte am inceput sa pun jumate Hipp jumate piure de-al meu in lingurita. Nu s-a prins si in felul asta a mancat tot.
Galbenusul la fel, mi se pare inecacios simplu, asa ca i-l amestec intr-un piure.
Pastarnacul mi se pare nasol sa-l manance simplu.
Uleiul de masline nu pot sa i-l dau sa-l bea.
Asa ca mi se pare ok sa fac un piure unde sa amestec diverse.

Masa de seara inca nu i-am introdus, dar cum e scandalagioaica atunci cand mancam noi, ii dau si ei ceva sa-si faca de lucru: un finger de castravete sau unul de ardei rosu cum i-am dat in seara asta. Avocado nu-i mai dau ca m-am lecuit de cand mi-a vomat in somn.

Fleur, sper sa nu ia si Eric boala care bantuie pe acolo.

Porumbita, ce te-ai mai chinuit cu amandoi cu kineto. :(

Cam atat am tinut minte A adormit si mandra mea.

O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Oli, in spanac+cartof hipp este si lapte degresat si smantana chiar parca, daca e borcanelul pe care l-am vazut eu m-as feri de el pe viitor (Maya nu are pb lui Vlad, dar oricum e mititica).

Fleur, sper sa nu ia nimic Eric!

Sanatate si lui Denis si Sarei!

Valy, am patit-o si eu cu vit d. Am intrerupt-o de capul meu in ianuarie si la 2 luni dupa V avea 62.5. Am avut noroc, sa zicem (ca am intrerupt eu).

Nu am vorbit inca cu pediatra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ile, nu te mai iubesc...cum sa stai la mare atata???

Fleur tu cum te descurci cu munca? Te-ai acomodat?

Roxy o sa apara. La Patrick cred ca in max 2 zile sparge si vecinul la cum arata...

Delia, bravo, esti o femeie puternica! La cate probleme si avut anul trecut, meriti sa fii fericita.

Din categoria cra cra, Patrick nu bea apa decat din capacul de la biberon. Pana sa ma prind de faza, el nu bea apa deloc. Am incercat cu mai multe variante..biberon, canita cu cioc..si nimic. Am crezut ca nu-i place apa. Si cand colo, el vroia sa ne imite pe noi. Acum bea ca un om mare :))) pune capacul la gura si bea :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Am sa innebunesc cu racelile astea de gradinita. L-am luat cu febra (37.5) si muci din nou aposi (aici vine emoticonul care se da cu capul de pereti). Moale si prost dispus, a papat cu mine la masa totusi, iaurtul cu mango, dupa aia a vrut san imediat si apoi nani (sa stau in pat cu el). M-am plictisit eu sa ma mai plang atata, sper doar sa nu fie boala aceea aftoasa (hand mouth feet desease). Nu are nici o eruptie deocamdata.
M-au sunta potentiale bone, as putea sa-l tin acasa, nici nu stiu, financiar ca stau eu cu el acasa sau dau banii la bona e cam acelasi lucru, dar va dati seama cum voi fi privita la servici daca tot lipsesc.

Carmen, la servici m-am reacomodat, desi taskurile sunt altele acum, mie imi place sa invat lucruri noi. Stau 8 ore dar programul nu e mereu aglomerat, am momente de respiro, cu pauzele sunt relaxati, la pranz am o ora in care mai ies sa fac piata, in fine.

Delia, imi place cum gandesti fata de tatal copiilor, atat te-as sfatui, sa iti faci ordine in viata sentimentala ca sa nu te mai supere nimeni. Spre binele tau si al copiilor. Te pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug_2012 spune:

~~~Capitol nou~~~

Mergi la inceput