Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

ali24, ma bucur ca sunteti mai bine
Aruba, ce mama harnicuta esti si tu, nu stiu ce voi face cand voi merge si la munca, ma gandesc cu groaza la acest moment
Adarev, ne bucuram ca scumpicul nu are nimic la ochi, imi pare rau pentru miopia ta
Pusi, imi pare rau sa aud de grohait, sunt sigura ca nu e nimic grav
Ioana, si fetita mea este super incantata de borcanele, noi folosim cele de la dm care sunt cele mai ok dupa parerea mea, cel putin din ceea ce am incercat pana acum
Roxypuy, ce afine ii dai piticei, din cele congelate de la supermarket sau ai provizii propri?
Fleur, multumi de reteta, pare foarte simpla de facmut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Fleur, multumim de reteta, pare foarte simpla de facut, acum e corect, ca pap litere la greu, sau uit spatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Olivette, cum sunt bubitele de la dovlecel?
Carmen_80, felicitari pentru dintisor si pentru ca ai alaptat pana acum
B_1403, sanatate fetitei, sper ca nu a racit totusi si ca este bine
Adarev, felicitari pentru dintisor, spor la treaba si o zi de nastere reusita lui Tudor
Pusi, supica ta de rosii suna foarte, foarte bine

Ieri scumpica mea a reusit sa se puna in fund din 4 labe si invers asa ca acum exersam la greu.
Am facut si noi galuste de gris in ciorba de legume si le-a mancat cu placere.
Fug sa pregatesc papica, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Antonia am fiert boabe mei cam 30 min si lasat acoperit cam 10 min dupa.Curmala am pus-o in aceeasi oala cu meiul/ quinoa sau ce am mai fiert vreo 5 min sa fiarba pe la sfarsit

Oricum i-am dat mei/quinoa in disperare de cauza, nu manca nimic si cum i le-am introdus a acceptat sa pape
Leguminoasele se lasa la inmuiat.
Faina de ovaz am facut rasnind fulgi de ovaz si am fiert cam 5 min o lingura de faina la 100 ml apa.

Hrisca a dat cineva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

HELLO-AU IESIT ANALIZELE-val maxima la VIT D este 50 si noi avem 52,5-si era 175...deci a scazut. mergem sapt viitoare la endocrinoloaga.

ieri a papat mai prost-dar de la dintisorul ala care nu mai iese odata- si o chinuie

cum faceti SUPA ROSII????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

La cresa lui Eric este o boala ceva cu afte nu am inteles prea bine, vreo 6 copii sunt afectati, asa ca stau cu inima cat un purice. E o boala a copilariei, ma rog, dar tare n-as vrea sa o faca acum, ar trebui mers la medic, apoi stat acasa cateva zile.
Oricum eu caut intre timp o bona pentru urgente ocazionale de genul asta, cu speranta ca va fi cazul cat mai rar.

In rest, el e ok, mai tuseste doar cat sa elimine secretiile din gat, a dormit f bine noaptea trecuta practic fara treziri propriu zise doar maraieli prin somn si vreo 10 min de supt in total. La 6 30 era fresh si gata de gradinita, ma rog pe la 7 30 plecam de acasa. Pana atunci ne mai dragalim in pat, apoi ne pregatim. A fost o dimineata de pomina ca i s-a desfacut scutecul intr-o parte (mai nou trage de arici el si desface) si cat l-am luat in brate sa-l schimb a iesit toata productia pe covor (noroc c-a facut ca de om mare, tare). Tre sa joc la loto...

Cheesecake n-am facut inca, vreau in weekend, la tv parea atat de simplu si delicios.

De linte habar n-aveam ca se tine atat de mult la muiat, noi mancam destul de recent din asta.

Ada, felicitari Nectarelului pt primul dintisor si spor la pregatiri, ai o primavara plina de evenimente frumoase.

Carmen, si voua felicitari pt dintzoc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Antonia, da, asa arata iritatia. La noi se manifesta doar seara la baitza, la.contactul cu apa calda, apar bubitele in zona cefei si pe omoplati si dispar cam la 30 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetele.
Ada, merci din suflet. L-ai shocat pe al meu . A zis ca nu a mai vazut om sa vorbeasca cu toti clientii deodata si sa stie fiecare cu ce treaba e! Picase in admiratie totala . Si era f incantat ca nu a trebuit sa stea la cozi si sa astepte Asac ca merci de 1000 de ori.

Oli, dar voi nu erati pe BLW?

Ilenutzo, rushine! pai cum adica sunteti la mare??????
ma bate gandul si pe mine sa tragem o fuga in weekend asa de dimineata pana seara...

Delia, nu te mai gandi la rele ca le atragi . STii legea atractiei universale? Mai bine odihneste-te ca eu cred ca si de la oboseala iti sta capul la peripetii cu avioane si te mai miri ce... Ai grija sa nu cazi intr-o depresie sau ceva....

Eu iar am dormit 4 ore azi noapte, impartite in 2 reprize.
Sunt praf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

carmen80,nu ma supar draga! situatia e tot de rahat,i-am facut la circ de m-am saturat eu...Rudy si el s-a saturat sa ne auda certandu-ne;I-am spus clar si raspicat ca eu dupa ce imi iau cetatenia imi aduc iubirea din Romania,si mie imi surade ideea de barbat tanar,o fosta iubire....de ce nu?La modul sincer asta mi-e planul pe termen lung si i l-am spus;ba mai mult i-am spus ca si eu imi caut si imi gasi pe cineva aici(medic chiropractor,dar suntem la inceput,ne vazuram de 4 ori in 2 saptamani)....mai aproape...deci daca suntem in open relationship sa fie pe ambele parti;binenteles ca nu se astepta la asta...deci...viata e frumoasa si merita traita din plin;spun asta dupa ce m-am saturat de depresii,plansete,etc...Gata...Sunt tanara,frumoasa,in forma de zile mari...deci....de ce as plange eu dupa...afectiunea unui bosorogila?Bineneteles ca-l dau si in judecata pt pensie alimentara deci 33% zice legea...din venitul lui lunar vine direct frumusel....la moi;M-am saturat sa fac pe sfanta ingenua si neconsolata ...care asteapta ca o ratata dupa....dumnealui;nu s-au terminat barbatii...natura a fost darnicaM-am facut rea de buna...sau buna de rea...

Nu las fata sa plece...nu ma vad,mi-am dorit-o prea mult si pentru prea mult timp....nu o las;o voi pune la daycare,un fel de cresa din ultima saptamana a lui iunie...si cumva cumva...pana vine mama pe 20 aug...ne-om descurca noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

delia

carmenma bucur ca ti-a fost de folos!

fleur sper sa nu ia Eric stomatita aftoasa sau ce o fi pe acolo!

noi azi am fost la Thiery (am facut programarea acum 3 luni, uitasem de ea, mau sunat ieri sa confirm)
cel mare e ok, nu are probleme cu coloana si se vad si sedintele de kineto, a intreptat postura;
asa ca terminam abonamentul asta si ma orientez sa il dau la un sport, vreau inot si poate si dansuri; sa vedem ce gasesc, as vrea convenabil ca pret

pitic e cum ma asteptam, cam ca la 7.5-8 luni (si face 9 sapt viitoare)
trebuie facut kineto pana incepe sa mearga singur nesustinut in picioare si la 3 luni dupa acest moment trebuie reevaluat tal valgul (inca nu e ok unghiu)

Mergi la inceput