LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Va salut din patria greturilor care m-au transformat intr-o leguma. Dimineata trimit copilul la cresa si apoi sunt la loc in pat, tot motai de frica greturilor

Yvyana, ce aventuri ati mai avut cu L cu migdala. Eu am citit sfatul unor pediatri de pe un grup pe FB ca n-ar fi recomandat sa le dam nuci, alune, popcorn decat dupa 3-4 ani ca este mare pericol de aspiratie, asa ca eu nu i-am dat pana acum deloc ca mi-e cam frica chiar daca el stie sa mestece foarte bine.
Si problemele de sanatate au inceput de cand merge L la cresa?
Si noi am fost tot intr-o tuse si muci vreo cateva luni de mers la cresa, dar nimic mai grav, doar o data a facut febra, dar a cedat la antitermice. Eu vreau sa cred ca au ajutat si vaccinurile facute(noi am facut schema optionala de la GSK) si pana acum nu a facut diaree, otite, chestii din astea mai serioase, dar na, batem in lemn, sa nu faca nici de acum.

Maine seara merg la control sa vedem ce face buburuza, sper sa fie totul ok

Pupici la toata lumea si sa vina odata primavara asta



fericita de Alexandru (11.04.2011) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Vladut
Strumph, rezolvam cat de curand
Anda, sa papi dimineatza inainte sa te dai jos din pat niste sticks-uri, ceva sarat si sa bei apa minerala, cica ajuta si sa m,esteci ghimbir
msbb , spor la munci!
Va pupez, ma duc la o petrecere de zi de nastere, nu nu la Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

hello!
Haideti ca ieri am disparut fara sa imi indeplinesc datoria de a felicita copilasii care s-au sarbatorit zilele trecute:
La multi ani!
Petra
Alexandra
si Maria
La multi ani pentru astazi si lui Vlad de Miki!

Delia, uite aici: http://www.queenboutique.com/shop/index.php?route=product/product&path=68&product_id=208
http://www.queenboutique.com/shop/index.php?route=product/product&path=83&product_id=283
http://www.queenboutique.com/shop/index.php?route=product/product&product_id=263
Cnd le-am vazut, m-am gandit imediat la tine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

intru si eu repede sa va ofer un suc si praji..sau o cafea pt cele nedormite ca mine
va multumesc tare mult pt urari

din pacate azi am alergat la doctori cu el, azinoapte mi-a tremurat o ora in brate de-i clantaneau dintii, timp in care am ajuns iar la 39 grade imi venea la 4 dimineata sa ma urc in masina sa ma opresc la spital, iar mi-au trecut numai balarii prin cap de am stat cu okii in tavan si am zis Tatal Nostru pana dimineata..
nu mai inteleg mare lucru, ziua e perfect, noaptea insa alta poveste..parca e alt copil..plus ca de duminica se pare ca s-a agravat..am fost la dr homeopat si ne-a schimbat remediile..si bineinteles m-a mai linistit, cel putin pt o zi..

yvy, nu sunt cea care sa nu-mi tratez copii la medic, slava Domnului ca doar ma stiti ca numai pe la ei imi petrec timpul de peste 1 an de zile..problema e ca am ajuns intr-un punct in care nu mai am de ales..ori sta cu branula sau antibiotic non-stop ori incerc sa gasesc o solutie..mi-am pus toate sperantele in homeopatie si m-am rugat la Dumnezeu pt ca altceva nu stiu ce as putea sa mai fac..nu imi vine sa cred ca un copil, de la niste viroze, raceli, nu pot sa-i gasesc remedii desi au trecut 2 ani de cand ne luptam, ba mai mult ajung sa-l operez de toate cele si din ce in ce mai rau, mi se propun alte operatii si altele..Dumnezeu ne-a lasat cu polipi, amigdale si alte minuni facute sa functioneze,nu pot sa concep ca in medicina asta vasta chiar nu exista un remediu pentru problemele lui..banale..ca doar toti copii racesc si stau vorba aia cu mucii in gura non stop..nu inteleg cum de am ajuns in situatia asta desi am trecut pragul celor mai buni/vestiti doctori, sa nu mai raspunda la antibiotice, nici injectabile, nici in urma operatiei de polipi sa nu se rezolve, ba eventual sa-l mai operez sa-i mai scot si altele, plus ca am ajuns sa-i dau antibiotic non stop..acum o saptamana jumate a terminat augmentinul..
deci am intrat intr-un cerc vicios din care nu mai reusesc sa ies, am ajuns sa-l indop cu medicamente care nici macar nu-si mai fac treaba..trebuie sa existe o iesire iar eu alta nu stiu, decat portita asta cu homeopatele..mi-am pus toate sperantele, altfel nu stiu ce ma fac..

ma uitam la andra, care a luat viroza de la el si care deja e pe final, muci galbeni, tuse seaca care a devenit nici intr-o zi productiva, febra vreo 2 zile, o zi fara mancare..cam asta a fost tot..atat de usor a trecut, doar cu 10% din remediile ce le-am folosit la vlad..
la el insa e total diferit, avem 5 aproape 6 zile de febra mare, peste 39, muci galbeni, tuse latratoare cu raguseala, frisoane, nemancat, zacut, etc,

cam atat ca v-am ametit cu problemele mele, imi cer scuze

azi am reusit in nebunia asta sa-l duc si la gradi vreo 2 ore ca ii organizasem petrecere cu invitat un magician..a fost dragut, macar el l-a facut sa zambeasca pe ziua de azi..

in schimb am ramas cu un gust amar de la gradi..2 ore petrecute acolo am stat in brate cu copilasi mici ( de cresa) urlatori, mucosi, febrili...am sters la muci in 2 ore cat n-am sters in 4 ani de cand ii am pe ai mei e incredibil ce-i acolo, haos si circ ca la balamuc..asa o fi in toate gradinitele ? am plecat f f dezamagita..

v-am lasat, sunt la servici si am si ceva treaba, plus ca la 6 o astept pe mama sa vina cu andra ca am programare sa-i fac cistografia..

va pup si va doresc si imi doresc o noapte linistita
am ajuns sa-mi fie frica de noapte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Uf Miki draga bine faci ca ne mai spui si tu pasurile tale. Pai unde sa le spui daca nu aici? Imi pare tare rau ca Vlad trebuie sa treaca prin atatea. Nu-i nici o distractie sa umbli din doctor in doctor. Daca are un medic bun homeopat o sa-l ajute. Si eu iau decand am nascut pentru lactatie si sa evit o eventuala mastita si chia r ajuta. Nu vreau sa ma ajung ca si la Miriam la mastita. Chiar simt cum ma ajuta, cam in 10 minute dupa ce iau pastilutele simt cum vine si lapticul mai tare.Stiu ca sunt o gramada care zic ca sunt apa de ploaie, dar eu stiu care si-au tratat chestii foarte grave cu homeopatie , plus ca la medicul meu homeopat sunt o gramada de doctori care vin cu odraslele lor la ea sau chiar pentru ei.
Va pupam si va imbratisam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Offf Miki daca asa sta situatia chiar nu stiu ce sa-ti zic sa mai faci, mai ales ca l-ai si operat! Eu stiu ca asa am fost cand eram mica, zicea mama ca faceam astfel de febre chiar si de 40grdC cu convulsii febrile din cauza polipilor
Dupa ce m-a operat, la 4 ani, n-am mai avut nicio problema pe partea respiratorie/ORL!
Dr ORL la care am fost acum mi-a zis ca si L are polipi si s-o urmaresc f f bine, mi-a zis ca la orice raceala, indiferent daca ii curge nasul sau nu sa-i pun picaturi cu vasoconstrictor in nas (gen Vibrocil, Rinonef etc.) si sa o aspir cu sfintenie ca sa nu avem probleme pe partea asta ORL; ieri nu iesea nmk la aspirat si mi-a zis si dr ca nu are secretii nici in nas, nici in gat; azi curg mucii galben-verzui la greu nu stiu unde i-a tinut

LA MULTI ANI pentru Vlad si sper sa rezolvati odata cu racelile astea si cu mucii!!!


Happy Mom si S27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

LA MULTI ANI pentru un baiat dulce si frumos!!! La multi ani, Vlad! Miki, sa-ti trais=asca baiatul si sa iesiti repede din cercul asta vicios. Am incredere ca veti reusi, mai ales ca vine caldura

Pentru ieri: La multi ani, Maria!delia
La multi ani, Daria! Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

vai vai
se vede ca am inceput scoala nu?
nu mai am timp de nimic desi sunt doiar in vacanta
da o pregatesc temeinic pe fata asta care sta cu mandrele
sunt necajita ca mama tot nu e bine
of
merg zilele astea si pe la galati sa o vad
apoi iar scoala si casa si fete
stiu cum e cu otitele ca si noi am facut una nasoala acum
si am tot stat ca nebunele pe antibiotic ca nu ii mai trecea durerea
offfffffff
si sper sa am taria de a face si eu ca miki sa trec pe homeopate ca nu se mai poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele v-am pus in sfarsit multe poze
si de la gradina zoo si din parcul de distractii din tg mures
si de la ski cu fetele
delectare placuta
va pup
si imi lipsiti

miki multa putere

Mergi la inceput