LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, am salvat site-ul in favorites, nu ca n-ar geme sertrul de margele cu turcuaze, multumes de gand
miki, sa va ajute Dumnezeu sa gasiti leac
yvy, si eu eram non-stop bolnava pana mi-au scos polipii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, cami va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Delia, te pup!
Miki, te pup si pe tine! Sa te lumineze Doamne Doamne sa gasesti un medic bun sa-l scape pe Vladut de raceli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

buna dimineata!

cami, sanatate mamei! sunt delicioase fetele!

miki , iti tin pumnii! ma rog sa va faceti bine cat mai repede! fii tare!

anda - iti doresc sa scapi curand de greturi si sa te bucuri linista de burtica! imi e dor de intalnirile cu bb mic din burtica! succes!

ailed-dota, cum a fost la ziua de nastere? sper ca v-ati distrat

tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

msbb mercic de cafea
eu acu o savurez
sunt chioara de somn
tre sa o tai pana la scoala si apoi cu antonia la orl sa avem confirmarea ca ne-am facut bine la ureche

delia sa-ti trraiasca fata cea mare si sa va faca fericiti

miki la multi ani pt vladut
pai ce credeai ca doar vladut e cu muci?
cred ca toti sunt asa
problema e ca la unii ne dau batai mafri de caap ca si noua cu febre la altii nu ... curg in voie si atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetelor, ieri n-am apucat sa intru sunt in munci pana in gat, acasa fug pe afara dupa prunci seara cad lata.

Miki sa-ti traiasca Vladut ( sa-ti urez si eu cum i-ai urat tu lui Vic? - sa nu-si piarda naravurile?) in primul rand sa fie sanatos ca restul vin ele. Am vrut sa te sun ieri, dar n-am apucat in schimb am fost tot cu gandul la voi.
Sa stii ca eu am o prietena care ajunsese cu fetita cam cum esti tu cu Vlad dar mai rau, ca era cu ea pe moarte in spital declarata cu ceva boala autoimuna, nu-mi mai amintesc cum ii zicea. Norocul lor a fost ca o doctorita inimoasa si-a dat seama ca problema era de fapt administrarea prelungita, aiurea si fara rost a antibioticelor. A scos fata din spital si s-a mutat la ei 2 luni pana a scos fata din starea cea nasoala, apoi de fiecare data cand copila se imbolnavea venea si se muta la ei. Uite asa a salvat copila care azi e mare ( de varsta Dariei) si super talentata ( canta la flaut). Eu prima data cand mi-a povestit prietena mea am ramas socata, nu am putut sa cred ca in tara asta amarata mai exista astfel de medici.Intre timp am cunoscut-o si pe doctoritza, ce sa zic jos palaria.
Sper sa gasiti si voi medicul care sa va scoata din necaz. Sa va ajute Dumnezeu.

Alina ce treaba te astepti sa faci cu doi bebei?

Ieri am fost din nou la teatru la Mascariciul, am stat si de vorba cu Horatiu Malaele un tip deosebit cu suflet imens.
Din pacate sunt suparata, prietena mea de care va spuneam in noiembrie ca a fost depistata cu cancer isi traieste ultimele zile. Si ea trebuia sa vina cu noi la teatru. Saptamana trecuta era bine si abia astepta sa vina seara cu spectacolul. Ma doare ingrozitor gandul ca n-am s-o mai vad niciodata, nu vrea sa primesca pe nimeni, eu as fi vrut sa imi dea sansa sa-i dau un pupic pe fruntea greu incercata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

somleac - sincer, mi se face rau la stomac numai daca ma gandesc ce inseamna asta . eu nu stiu povestea prietenei tale dar simplu fapt ca ma pun in pielea ta sau a ei - ma zguduie!
O inteleg insa de ce nu ar vrea sa vada pe nimeni. Asa sunt si eu cand sufar, ma retrag ca un melc in cochilie. Imi pare tare rau si sper sa ai sansa si tu si cei din familia ei sa va luati la revedere de la ea. E sfasietor ce se intampla! Am auzit de atatea cazuri de cancer in ultimul timp incat imi vine sa ma ascund undeva sa nu mai aud de boala si de suferinta.
Imi doresc o bagheta magica sa ajut pe toti in suferinta. Cum se poate ca bebelusi de cateva luni sa aiba cancer?
URASC modernitatea si ce a adus oocidentalizarea - mancarea, mediul mai, stresul si tot ce ne distruge zi de zi!

Va rog eu aveti grija ce le dati copiilor sa manance! Chiar daca aud cunoscuti in jurul meu care zic ca sunt toate stropite, modifcate, pline de e-uri, eu sunt de parere ca inca putem alege dintre toate relele raul cel mai mic
Am fost socata sa aud o mama cum spunea ca dupa ce-i aparuse fiului ei o tumoare si toata lumea il suspecta de cancer ca ea nu-i poate lua placerea de a manca orice pofteste!!! Pai daca copilul pofteste droguri ii dai droguri ? Asta in conditiile in care ea spunea cu gura ei ca mama ei, tatal ei si marea maj a fam ei a murit de cancer! Of, Doamne! Ne otravim zilnic! Si nu ma linisteste sa aud pe cineva ca spune ca a dat copilului cutare sau cutare pt ca nu poti stii cand si cum il va afecta.
Gata , tac ca m-am aprins!
Imi pare tare rau de prietena ta , somleac! Sunt sigura insa ca stie ca esti alaturi de ea si ca oricine din jurul ei ar da orice sa o poata ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Na, m-am aprins si am uitat ce vroiam. Am apelat la modernitate , na ca are si partile ei bune ,si m-am pus pe calare pe internet sa caut mai multe informatii despre invitata de la matinalul "razvan si dani" , medic nutritionist care a vb despre post atat de frumos si intr-un stil ce m-a atins la inima. Va recomand, daca aveti timp sa va uitati si voi.
Nu stiu daca ma lasa sa pun link ? http://neatza.a1.ro/invitati/Efectul-postului-asupra-organismului_13673.html
Mi-a placut mult de ea.
GaTA, MA APUC de treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

am nevoie de o tona de cafea

ma simt ca batuta cu parul, m-am trezit al 6 cand a sunat alarma lui Nick si apoi m-am chinuit si am adormit iar pana pe la 7 jumate cand s-a trezit mandra, azi mai tarziu, ca aseara nu se dadea culacata, era aproape 11 si ea se chitaia abia am adormit-o si m-am cucat si eu pe la miezul noptii

Miki, multa sanatate si sa va dea Dumnezeu sa intalniti un medic bun sa va sccoata din cercul asta vicios

Somleac, tare rau imi pare de prietena ta off off ...viata asta!

MsBB ai dreptate cu alimentatia, cand ai puterea sa alegi, e doar prostia ta ca nu o faci. Eu cel putin pentru Sophia ii cumpar numai bio, chit ca e mai scump, legume/fructe nu-s chiar asa de piperate dar carnea da aia de pui cel putin, 400 gr o casoleta cu pulpite sau piept, 5-6 lire dar precum ea mananca asa ca o vrabiuta , merge acum de cand luam piscoatei bio, ne-am invatat si luam si pentru noi, carnea de vita e bunaaa, mult mai gustoasa decat cealalta, ca normala nu ii pot zice cand are atatea chimicale si antibiotice in ea fructele si legumele, numai bio le cumpar pt toata familia acum, ulei, bulion, fasole, paine, cereale, iaurt, lapte, oua... cam tot ce gasesc la supermarket le cumpar bio, iar restul ce u gasesc, cumpar ce gasesc pe raft, dar ... mereu ma gandesc cate e uri si alte rahaturi inghitim Si acum la final, ca barfa, sper sa nu citeasca soacra mea, ca despre ea e vorba ...acum vreun an si ceva cand eram la ea odata, eu m-am dus cu perele, avocado, banane si nu mai stiu eu ce de acasa sa am sa ii dau Sophiei fructele macar bio, eu pun mare pret pe fructe si legume si nu renunt la a-i da fructe zilnic, portia e nelipsita si s-a uitat stramb si a inceput sa comenteze ca ea nu crede, ca ea nu cumpara, ca bla bla... nu ca nu -ar permite, ca si-ar permite de 100 ori sa dea pretul produselor bio, dar... are ea o idee de asta zic, depinde de noi ...ca si cu mancatul de prostii si ingrasatul asta era pentru mine, da?

Alina06, pai cum sa faci treaba cu piscoata langa tine?! iti spun io: lasata in pace sa se ddesfasoare, adica scos tot din dulapuri, construit turnuri din conserve, scos oale, batut toba, umblat prin sertare... da nu pot sa spun ca nu s-a si jucat, cu lego, colorat, rupt cartea de colorat, mai tras cu ochiul la desene la tv... de astea, dar altfel nu pot, cand sa le fac?


na gata, ma duc si eu la treburile mele mai trec mai tarziu pe aici ca nu stiu daca am omis pecareva, dar crezare ca mi-s chioara inca si ma doare spatele rauuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

tot io, am spus sa imi termin cafeluta si apoi ma duc la trebi

Cami, multa sanatate mamei! sa ne aduci vesti bune! tu cand incepi efectiv sa predai iar? de luni, ca acum e vacanta nu ? ai inceput si tu tare bine m-am uitat la poze, esti tare inalta, cat ai ? sa nu mai spun de slaba, ca esti batz

MsBB, nu mi se vede filmu` cred ca trebuie sa instalez eu ceva pe laptop, ca are juma de an si tot nu am apucat sa ii pun toate prostiile pe el da ce zice de post ? al meu barbat de cand "l-am facut" ortodox, a tinut toate posturile nu ca i-am spus eu ceva ca toata lumea zice ca ce i-am facut, eu nu i-am spus absolut deloc nici da-te mai incolo el a citit, documentat... de astea, el a decis in cunostinta de cauza

irinuca, mai treci pe la noi, mai des promitem ca nu muscam

ailed, daca tie nu-ti mai trebe` turquaz, stii unde sa le trimiti

Mary, pustoaico, chiar ca arati de 18 ani, asta voiam sa zic si eu cand ti-am vazut pozele te invidiez nitel

Yvyana, cum e L azi ?

anda15, sper sa emigrezi cat mai repede din tara greturilor, sa pleci undeva mai la cald, soare, mare ...

Felicitas, cum e cu 2 copilasi? ce mai zice Miriam de surioara ? am vazut eu bine sau deja ai bagat-o in sedinta foto pe A? parca zarisi o poza pe Fb? hai sa ni le arati si noua



Mergi la inceput