Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Anto multu de reteta am notat-o , maine o fac

Porumbita rondele au si la DM bio Alnatura mai moi si mai bune decat organix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Anto eu tin o cura data de nutritionist si nu mi-a scazut productia ba din contra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu am facut budincutza de mere, dovleac copt, supa crema de dovlecei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Pt soare clar ceva spf. 50

Mai sunteti de coma - deci nu aveti nici un stres sa dormiti cu pisica dar cu bb nu vreti sa dormiti :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Cititi aici neaparat
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178192&nm=Desprecopii-30-aproape-gata
Se schimba platforma d c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Buna seara si de la noi
Eu nu stiu ce sfaturi sa va dau cu privire la somnul cu bebe, noi am dormit separat de la inceput, pitica in patut si eu pe canapea cu ea in camera, iar cand a implinit 6 luni m-am mutat inapoi in dormitor.
Multumesc de raspunsul cu crema, vom lua si noi tot mustella ca deja e soare bine pe-afara.
In seara asta am facut papanasi pentru pitica si i-au placut foarte mult (galbenus, branza de capra, gris si putina faina), fierti si cu iaurt au fost un succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Ilenutza, ce de bunatati ai gatit, fac parte din dieta, ca daca e asa ma apuc si eu
Eu am mancat legume multe si carne doar la aburi, dulciuri mai deloc si paine max. 4 felii /zi insa a scazut laptele drastic asa ca am revenit la alimentatia initiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Carmeennn!!! Maine se deschide BB TEI!!! Iti dau si sms maine dimi k sa nu sari din pat la ora asta :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Antonia, mi-am.adus aminte sa raspund - de la.activitatea fizica intensa se pare k se reduce secretia lactata si se schimba gustul laptelui asa k ai grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

iuli, ma bucur ca sunteti mai bine. m-am gandit adesea la tine, m-am gandit sa iti scriu mp, dar nu stiu daca citesti acolo.
femei la curatenie am avut si eu, dar m-au dezamagit. plus ca ma enerva sa mut copiii dintr-o camera in alta, in functie de cum faceau ele curat. nu stiu, n-am avut incredere sa le las singure in casa si sa ies cu bb-ii ca sa nu-i mai deranjez. tu cum procedezi cu bb cand face tanti curat?
leti, suna bine aspiratorul robot, dar prin colturi stie sa curete? sau tre' sa fie un colt " mai larg"

copiii mei accepta sa doarma si in patut noaptea, dar noua ne place sa dormim cu ei: sotul cu unul, eu cu celalalt (neavand loc sa dormim toti 4 intr-un pat).
ar fi bun un pat mareeeeeeeee in care sa incapem toti 4. dar pt asta ar fi de nevoie de o casa cred .

pt protectie solara, eu inca nu le-am cumparat crema, dar cred ca urmeaza. azi le-am comandat insa umbrelute pt carut, ca eric a facut ieri galagie fiindca ii venea soarele in ochi si nu suporta. am si plase impotriva insectelor (inca de anul trecut) dar nu le-am folosit, ca mi se pare ciudat pt bb-i sa le pun plasa peste carut

Mergi la inceput