Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Normal ca am uitat cate ceva:
Antonia, felicitari pentru mersul de-a busilea, stai sa vezi ce viteza prinde daca ii dai cale libera.
Pentru protectie solara I-am cumparat o crema din farmacie pt bebelusi, nu mai stiu marca. Cert e ca nu am avut inca nevoie!!!

Kimmy, ma bucur ca se regleaza lucrurile si la voi.

Am mai pus cateva poze pe picasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Porumbitza, eu am luat de la.targ finger food Oragnix mai multe feluti si mi-au zis k distribuie prin farmaciile Dona si Tei (poti.vb cu cei de la.Tei sa mai.aduca, au avut la un mom dat). Iar biscuitii ii poti pisa si sa-i dai cu iaurt dk simpli nu ii roade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Muraturik, pai noi oricum dormim in aceeasi camera k avem doar 2 :) aseara am incercat sa o las cu lampitza de veghe si.m-am bagat si eu la mine in pat k sa ma vada, insa a fost in zadar :(( statea in picioare, se uita la mine si plangea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Fleur, tocmai de asta nu vreau sa se invete sa doarma cu noi...nu prea avem loc toti 3 (4 cu pisik) in pat pt k sotzulache se lafaie si imi invadeaza si jumatatea mea si stau cu grija sa nu dea peste Chitz...asa k dk o iau cu mine in pat suntem doar noi doua si pisoiul...sotzulache e exilat in living (oricum akolo adoarme de obicei k il ia somnul la tv, dar cd merg eu la nani il remorchez in dormitor). Ori dk devine obisnuinta asta cu dormitul cu mine...vai de viata noastra conjugala (care si asa dp nastere s-a schimbat radical :(()
Chiar i-am zis si mamei sa nu cumva sa o invete sa doarma cu ea in pat cand va Sta la ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Antonia ms de urari :* felicitari pt start! De acum incolo sa te tii :)) spor la.spalatul pe.dinti :) noi tot fara suntem...
Si eu vroiam sa deschid subiectul cremelor de protectie k deja cam arde soarele...Chitz deja e f bronzata la fatza si pe manutze. O sa vad ce recomanda si farmacistele de la BB Tei si ce mai zic mamicile pe aici...oricum gb sa cumpar ceva si pt.concediul care se apropie cu pasi repezi, va fi clar ceva 50+ factor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Acum am inteles Roxy. Imi dadeam si eu cu parerea, dar se pare ca Anto e mai smechera si vrea chiar langa tine. Tu intentionezi sa o lasi la mama ta de luni pana vineri si sa o iei la voi doar pe weekend? Ce mi-as dori si eu optiunea asta pe cand ma intorc la munca.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Am pacalit copilul sa manance. :)) Deschide gura sa molfaie rondele organix sau covrigi de buzau (ca s-au gatat rodelele) si in procesul asta intru si eu cu lingurita. Deocamdata nu imi fac probleme despre sarea si zaharul din covrigi ca nu mananca efectiv din ei. Nici din rondele nu manca, s-au terminat in sensul ca le-a aruncat pe toate pe jos. :)
Antonia, felicitari si sper ca stai bine cu spatele. Eu sufar de dureri de spate cumplite de cand a apucat-o pe Aurora mersul de-a busilea si cataratul pe orice. Cred ca am uitat cum e sa stai drept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetelor.
Am lipsit si noi motivat.
Am o perioada teribila.
Fug intre institutii cu acte (apropos Ada merci mult - pana la urma le-au acceptat asa desi au comentat la camera notarilor ca nu era nu stiu cum pusa una din stampile.. dar le-am zis ca daca ma trimit iar cu ele inapoi, ma sinucid. Noroc ca tipa de acolo isi amintea ca am fost cu BB si asa m-a lasat in pace si mi-a dat viza pe toate)
Cand nu fug cu acte, ma cert cu furnizorii de echipamente ca sotzulache trebuie sa isi configureze kiturile audio de teren pentru noul job ca aia i-au zis sa ia el ofertele si nu va imaginati ce chin, ca are 700 de branduri si fiecare din ele are alt distribuitor oficial pentru zona de Middle east ...si uite asa dau telefoane din Dubai pana in SUA.
Surprinzator dar americanii au fost cei mai blambeci. Ditamai firma, cred ca am vorbit cu 20 de persoane si tot nu am inca o oferta completa si corecta de la ei.
Si aia de la noul job asteapta ofertele sa faca comenzi.
Nu mai zic despre ce ani e vorba ca mi se face rau..
Iar acasa, am avut un noroc chior ca femeia care venea sa ma ajute cu fata cateodata, nu a putut sa vina si mi-a trimis-o pe fii-sa
O fata de 17 ani
Va dati seama cu ce inima stransa am lasat-o pe Ana cu ea.
Dar culmea, fata s-a descurcat extraordinar cu ea, a reusit chiar sa o si adoarma . Se joaca f fain cu Ana, iar Ana o place foarte mult. Nu-mi vine sa cred. S-a si potrivit bine ca sapt trecuta avea fata vacanta de la scoala.
Acum mai am de ridicat maine actele cu ultimele stampile si sper sa fie ok totul si sa termin cu drumurile. Acum suntem din nou doar noi doua si cu tati care vine noaptea aasa ca lucreaza de nebun.

Uf....sapt viitoare vine mama si din 29 mergem la CLuj pana dupa Paste.

Kimmy - nu-i da supozitor mult ca se obisnuieste asa. Subscriu la ce a zis Roxy - Bonnisan - f bun. SI noi ne-am reglat la fel.
Fleur - OMG

Delia- waw - faina poveste. Imi amintesc de noi ca si la noi a fost cu nabadai: ne-am cunoscut si dupa 2 saptamani m-a cerut de nevasta .
Pana la urma stii ceva, copiii aia merita tot efortul si ma bucur ca te-ai ridicat si ca mergi mai departe! Bravo tie si tine-o tot asa!

Crema solara - eu iau Mustella 50+. Mi s-a recomandat ca fiind cea mai buna pt BB

[b]Pup toti sarbatoritii pe care nu am apucat sa ii urez zilele astea si toate mamicile![/b



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Am scris un ditamai mesajul si l-am pierdut./
Reiau.
Dermatita seamana cel mai bine cu descrierea lui Carmen,dar o sa stept sa-l vada si pediatra peste o luna,k nu-i grav.
Roxy,ce bine e sa te avem mai des pe aici.
Si eu era sa cedez si sa-l iau in pat cu noi(a vazut ca eu sunt mai usor de manipulat.Dar nu a cedat sotul,k na, 4 in pat sunt cam multi(avem si noi pisic) s nu vroia sub nici o forma sa-l invete asa.
Asa ca dupa o luna in care ne-a trezit plangand noaptea,incepe sa renunte la obicei.
E adevarat de 2-3 ori am cedat si de la 3-4 am dormit impreuna la el in camera pe canapea.
Pt protectie solara cred ca iau Mustela,dar nu crema,ci spray.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Muraturik, da, Anto o sa stea la ai mei de luni pana vineri la pranz, iar eu o sa fac ture de la birou akolo si apoi akasa seara...uneori o sa mai dorm la ei...deja incep sa ma ia ganduri depresive legat de acest subiect :( mi-e groaza k o sa fiu nevoita sa stau fara ea atata timp...ma bucur k am cu cine sa o las faravsa stau cu grija, dar p. De alta parte...ufff, ma ia plansul :((

Mergi la inceput