Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna seara fetelor,

Un capitol compromis.... nu am apucat deloc sa citesc, sa scriu. Dar ca sa nu ne dati disparute de tot venim la raport. Noi am racit un pic de la vremea asta inselatoare. Am plecat sambata cu ea si am imbracat-o prea gros, pe urma am dezbracat-o si .... atat i-a fost. Am fost la C&a, de unde nu am luat nimic ca Onuta nu a avut rabdare de nici o culoare. In schimb, i-am luat ceva de la Takko. Asa ca doar ne-am plimbat. Oricum a fost prima noastra iesire cu autobuzul.
Duminica a venit tati! Si a fost fff bine! Socrii.... nu ne-au deranjat, nu ne-au ajutat! In 5 zile, daca au stat cu fetita 5 ore e mult.... dar pt mine a fost o lectie de supravietuire, iesit cu copilul, cumparaturi, plati, baita si tot tacamul.
In orice caz, am avut un copil cuminte, cu ore de somn si ziua si reuseam sa mananc, sa spal bibele, sa-i fac mancarica. Iar noaptea 1, max 2 treziri scurte.
Duminica a fost prima oara cand s-a ridicat in picioare, pe mine, iar de atunci tot exerseaza. Are o limbarita, de nu se poate..... ma ma, ta ta, apa, pa pa, ba ba, da da.,,...
Acum ma gandesc cu groaza ca nu stiu cum sa facem cu curatenia de Paste. Oricum, e necesa o curatenie generala....iar in perioada asta nu reusesc sa gasesc pe nimeni disponibil intre cunoscuti.
Va pup si incerc sa recuperez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Se face curatenie de Paste???:)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Azi am uitat ca trebuia sa vina si la mine dna si a venit si nu eram acasa.Nu a avut credit sa ma sune, offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Aa si de duminica, gata cu lapticul....as mai fi reusit sa scot ceva, dar cred ca au fost suficiente8 luni jum de lm. Acum sunt curioasa cand o sa-mi vina cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Lorena, felicitari pentru cum te-ai descurcat singura si Onutei ca a fost cuminte si intelegatoare!

Nu te stresa cu curatenia de Paste, i-auzi-o pe Ile.Sau pune-l pe barbatel la treaba. Eu am un singur stres cu curatenia: cum sa curat mocheta din tot apartamentul, ca nu am timp efectiv sa dau cu aspiratorul mai mult de odata pe saptamana (si nici atunci). Vreau sa angajez in we o firma sa vina sa o curate ca lumea. Asta pt ca nu pot sa-l las pe pui sa mearga in voie peste tot, ca e murdar pe jos.

Se vede ce ocupata am fost azi la birou, ca am scris n-spe mesaje aici. Adevarul e ca tot nu mi-au instalat inca pc-ul nou si cam tai frunza la caini. Lasa ca ma asteapta jobul de acasa...

Multumesc pentru vorbele frumoase de la topicul cu nasterea, ar fi frumos sa citim povestile tuturor piersicutelor, fiecare nastere a fost o minune.

Noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Bravo Lore ai supravietuit cuj succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ile,am dormit mult cu ei.poate nu in fiecare noapte,dar imi amintesc duminicile cand dupa baie ma bagam intre ei si scoteam picioarele peste plapuma ca ma incalzeam.Si cred ca aveam 7 ani.
Azi am avut o zi de super kkt , ce va povesteam acum o luna k mi-a murit o catelusa de care aveam grija,azi sora ei a fost lovita de o masina rau(cica boul a claxonat-o,dar nu a franat).Ea fraiera a iesit in strada ca vazuse o femeie care ii dadea acum cativa ani sa manance.Si lovita rau a disparut.Ea nu pleca nici 100 m si desi am cautat-o toata seara macar sa o ingrop nu am gasit-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Haideti la cafeluta. Cu lapte, frisca si orice mai poftiti. Fac chiar si un ceai pt doritoare.
Lore, felicitari ca te-ai descurcat asa bine. Eu nu stiu daca puteam. Baie nu ii pot face singura oricum.
Chiar, se face curatenie de Pasti? :D
Leti, imi pare rau de catel.
Ma simt cam denaturata cand vad cate chestii bune gatiti pt bebe. Eu sunt inca la combinatii de baza, sa zic asa. Oricum, de cand am laudat-o ca mananca bine, i-a trecut. Abia mai ia 30-40 g, cateodata nici atat, cu pacaleli, rasete, cantece, cucu-bau, etc. Lapte in schimb baga o gramada. O fi bine or fo rau?
Oricum eu sunt stresata maxim de momentul cand trebuie sa trecem la bucatele, finger foods, etc. Habar nu am cand stiu ca e pregatita pt etapa asta si cum procedez. Ma gandesc serios sa o tin pe lapte si piureuri pana la 18 ani. :)
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutare si de la noi.
suntem mai bine- sara mamanca mai bine-azi mergem la endocrinoloaga...suntem ocupate- nu mai sta fara mine-nu mai pot sa fac nici o treaba- o pun in carut in buc,ca sa spal vasele....

a inceput usor-usor de-a busilea-in rest e in tarare...merge tinuta de axile-dar nu se ridica pe margine patului.

vreau sa citesc din urma sa vad ce ati mai facut.va pupacesc pe toate.i-am dat si bucatele-ii faramitez eu in mana leguma fiarta si i-o bag in gura. i-am dat o data morcovul pe razatoarea mica si a mancat....am incercat-o intr-o zi cu cateva faramite de paine in supa-ciorba si a mancat...

si ca sa ma laud -mi-a iesit si borsul-dar nu din prima- din a 2-a incercare.inca nu i-am dat.

azi are in meniu peste-cus-cus si morcovel cred....

zice rar mama...si ma striga maaaaaaa sau maaaaammmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mai nou- de vreo 2 zile- seri a facut scandal la biberon- a baut laptele cu cana- nu vreti sa stiti ce era pe ea-pe langa ea...si prin jurul ei...azi noapte s-a trezit la ora ei:2 si nu a vrut laptele din bibe- n-am stat sa vad daca vrea cu cana, i-am dat suzeta si a adormit.

apa- nu vrea cu d-alea cu cioc- vrea tot cu cana...ieri din parc a venit fripta de sete: n-a vrut sa bea din aia cu cioc- si acasa a baut un sfert de paharel de unica folosinta cu apa....

cand ies afara trebuie sa-mi iau paharele...

prin casa face ca leul-paraleul-se cearta cu noi parte inn parte-nu credeam ca pot avea personalitate asa de mici....acum linge covorul....

Mergi la inceput