Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.in sfarsit am ocazia sa va mai servesc si EU cu o cafea ca vad ca nu sa dat Inca.
Delia
Fleur sanatate piersicutei.
Ana la multi ani.sa fi sanatoasa,fericita si iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ada la multi ani Lui tudorelu frumuselu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Ali multu de cafea

Eu am plecat la un targ sa vanez niste pui de tara sa hranesc copchii sanatos

ALI cum se descurca Rafi la Gradi? A invatat sa vb? Shprehan zi doich?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Ali, multumim de cafeluta.
Ile, iti prieste statul la mare. Se simte veselia printre randuri. :)
Noi aveam in plan sa mergem la tara toata ziua sa stam pe afara. Abia asteptam sa ies si eu din casa mai multisor, dar aici ploua. Foarte frustrant.....
Copila mea s-a culcat aseara pe la 20.30 (mai devreme ca niciodata) ca nu mai putea de somn. Supriza....a dormit pana la 7.30 in dimineata asta. O fi de la ploaie.....
Sper ca macar voi sa aveti in weekend insorit.
La multi ani Tudor.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Muraturica ce noapteeeee!!!!super vreau si EU Una asa.
ile saptamana asta a spus profesoara ca si a dat drumul la vorbit deja cu copii.nu stiu ce le a zis ca nu a mai stiut sa imi zica.dar oricum e superrrrr nu ma asteptam asa rapid sa ISi dea drumul avand in vedere ca si fac foarte putin si au avut si 2 sapt de vacanta.
Distractie si relaxare placuta incontinuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dimineata si de la noi!!!
Ali multumesc de cafea dar azi eu zic pas, dau la schim un fresh. Dupa ce ieri a stat cam toata ziua pe afara cel mic a adormit la 8,30 cu prima trezire de papa la 2,30 apoi 4,30 si final 6,30. Supeerr bine, am dormit si eu cateva ore bune. ali ma bucur pentru progresele lui Rafi

Fleur sanatate lui Eric, te inteleg perfect caci in primele luni de gradi ale fetitei asa am patit si eu cu ea, in plus mai lua si Silvi.

Carmen felicitari lui Patrick pt dintisori.

Ada Lml lui Tudor!

Ile invidie maxima si de la mine pt locatia in care te afli. Ma bucur ca va prieste vacanta

Kimmy cum mai sunteti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Muraturica petrecere frumoasa. Sper sa isi revina vremea sa va bucurati de iesire. La noi e superb.

Fleur iti trimitem si tie o floare poate capata curaj primavara si se infiinteaza si pe la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Multumim de urari fetelor!

Lasa ca vine vacanta pt toata lumea!!

Adevarul e ca le prieste copiilor statul la curte si aerul curat

Kimmi sper sa iti treaca perioada naspa pt totdeauna!!

Fleur of asa e cu colectivitatea

Vad ca e aceeasi pe tot mapamondul

Eu iar sunt vanata de la alaptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Buna ziua si de la noi,
Noi n-am intrat de 2 zile caci am fost tare ocupate, ne-am apucat de curatenie generala ca la cat timp liber imi lasa pitica trebuie sa ma apuc din timp.
Asa ca ne cerem scuze pentru raspunsurile intarziate, asadar:
Ilenutza multumesc frumos pentru lamuriri, eu am faina de mei, dar voi cumpara boabe caci ar fi mai usor, la faina trebuie sa amestec nonstop pana e gata, la boabe merge din cand in cand asa ca pentru moment boabele ies in castig, cat despre curmala, a ramas destul de tare si dupa fierbere si nu s-a pasat ok, am folosi curmala uscata, trebuia oare proaspata?
Hrisca am cumparat si eu insa nu am cautat inca o reteta pentru ea ca sa vad cum o pregatesc
Valy27 ma bucur ca a iesit bine analiza de vit. D, apropo de papat, o idee poate functioneaza si la voi, cand nu prea ii place ceva sa pape la pitica mea, ii pun in tava de la scaunul de masa bucati mici de mancare taiate cat un bob de mazare (gen morcovi, telina, etc.), si in timp ce ea tot incearca sa prinda bucatelele de papica din tava si sa le duca la gurita, eu o alimentez cu lingurita
Roxypuy multumesc de raspunsul cu bubitele, posibil sa avem si noi aceeasi problema de la dovlecel atunci
Porumbita, ma bucur ca copilasul tau cel mare e ok, succes in gasirea sportului convenabil, eu ador inotul , iar pentru cel mic iti doresc multa sanatate si sa se rezolve repede problemuta cu tal valgul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Olivette, multumesc si tie pentru raspunsul cu bubitele, cred ca avem si noi aceeasi problema
Carmen_80, felicitari pentru omuletul mare care bea din capac
Fleur, sanatate multa puiutului
Clayhanger, multumim de capitol si de tratatie, pentru mine o felie de tarta si La multi ani!
Ilenutza, sigur e de la magnerot, n-o fi briza marii sau combinatia? ca iau si eu magnerot dar tot ca o carpa sunt
Kimmy, multa sanatate si putere, ne rugam pentru tine sa fiti bine, sa poti lasa gandurile deoparte si sa fii optimista



Mergi la inceput