Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

martisor final

p.s. nu mere cartonul rosu, da alta culoare nu au la obositele astea de librarii din mangalica

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

buna dimineata!

dienutze...noi am depus dosarul in decembrie, pana prin 15 parca....si saptamana trecuta ne-au intrat banii pe 2 luni (dec+ian).

sanatate multa mamei dankutzei si de asemenea pt Lalu si smaranditza!

pupaturi si ganduri bune pt restul fetelor....

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Kreliutz!Ce face tizul???

Laura, martisorul finalizat e deosebit! Ai talent mama!



Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Va pup dulce pt raspunsuri . Deci am depus in febr, banii ii voi vedea in aprilie...bun si asa, ce sa mai zic...
Sa inteleg ca pt luna nasterii nu luam banuti... (cazul kreliei, nascut in noiembrie...bani pt dec+ian)

edit: am realizat ca banii intra pt zilele de dupa postnatal...evident ca nu are cum sa intre luna naterii, daca nu imi beau cafeaua asta pateste neuronul meu...ingheata!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Multumesc mult de gandurile bune!
Vin cu vesti proaspete: dupa ce aseara a desfundat sotul canalele , azi a papat mai bine puiutul (numai san, fara seringa! yuhuuuuuuuuu ). Cum a mancat putin azi-noapte si ieri a fost mai mult pe foame...acum imi rupe tzatzele Din ora in ora aproape il pun sa manance. Nici nu cred ca ma mai mulg...de fapt, nu mai prea am ce...ca putin mai inainte, l-am pus la ambii sani, asa flamand era...si se enerva ca unul era deja cam gol.
Oricum, sunt super happy ca a revenit la san! Sper sa fi trecut criza forever! Multumesc inca o data Diana pentru sfaturi, si tuturor fetelor pt incurajari.


Laurairina
, wow! Ce iti mai mesteresc mainile! Super sunt! INtr-adevar, nu merge pe cartonul ala rosu. Ma bag si eu ca musca: oare nu ar fi mai fain pe carton alb daca ai? Si scrii tu cu rosu "Martie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Smaranditza bine ca ai trecut peste impas si ca bebe papa!Felcitari!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SMARANDITZA ce fain ca bebe papa. Iupiiii!!!

De-ar veni si LALU cu vesti bune.

DIANA am uitat sa iti zic ca am ras cu lacrimi cand am vazut-o pe Timea in chiuveta cu crema pe dansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

ANDRE m-ai lasat ca la dentist cu laptele praf de dincolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

lavi, pup si eu...ce sa faca tizul....maraie a "bagare in seama"...caci e schimbat...e hranit....desi...pana acum a fost in extrema cealalta.....la 3 a mancat 180, la 10 inca 80...si la 11.45 a mai vrut inca 100.....iar cantarul de azi a spus 6940
..iar dupa masa de pranz cred ca ii fac vant afara .....daca as putea sa ma teleportez fix pe aleile din parc...si sa ocolesc mormanele de zapada inghetata si noroaie de pe strada....ce bine ar fi..

dienutze....da, asa e ..in luna nasterii copilului nu primesti banuti...eu inca nu m-am lamurit cu noiembrie 2010....cred ca tot de la neuronul singuratic mi se trage

laura....respectele mele (mai ca ma faci sa ma abmitionez sa-mi aduc si eu aminte de zilele de atelier din generala....si sa incerc macar un fularel pt fi-miu ...(ca e in linie dreapta si nu tb sa scazi...sa cresti.....etc....ca la pulovere & stuff)

smaranditza..bravo sotului, nota 10 ...Doamne ajuta!

(monis, ai vazut ca imaginea ta din timpul practicii in spital....se practica? si este binevenita uneori )

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

LA MULTI ANI fulgusorilor sarbatoriti azi
Krelia foarte frumos a luat in greutate Rares, ma bucur ca totul este ok si sper ca tu nu mai esti supi cand vezi ca-i merge bine si asa.
Lavinia, Vlad pe langa faptul ca roade tot mai este si foarte marait, sper sa fie doar o toana.
Lalu, zic si eu ca si celelalte fete, fuga la doctor.
Smarandita bine ca bebe s-a hotarat sa manance tzatza.
Lylyana voi folositi ptr. cada scaunel special? Vazut poze este un copil tare reusit.
Ieri am iesit inainte de ploaie in Herastrau si Vlad a fost rapus (si eu) a dormit in parc cat am facut o tura completa de cam 2 ore iar acasa cand am ajuns a mancat (putin ) s-a jucat apoi a dormit de la 18 la 20. Dupa baita s-a culcat maraind si l-am trezit dimineata la 6,30 sa manance ca aveam sanii ca muschii lui Arnold in vremuri bune. Acum doarme in balcon, nu am reluat traseele pana in parc, dar cred ca in scurt timp renuntam la somnul de pranz in balcon si iesim afara in parc. Apropos merge cineva in parcul Lia Manoliu ?
Azi mergem la dermatolog, eritemul arata mult mai bine, nu mai este tare, nu mai supureaza, dupa ce am folosit cutaden dar nu a cedat de tot, asa ca mergem sa vedem ce ne spune dr.

Pupici


P.S.Nu stiu ce naiba are la mine forumul, nu imi coloreaza cuvintele nu imi pune emoticonuri, sper sa aiba si asta numai o toana.



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput