Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (50)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Dragaica da acum ti-au mai trecut vergeturile? cum e pielea? te dai cu ceva?



sugubina 29+ cu Puficele


Uneori n-am timp sa ma dau cu apa pe fata , dupa dus ma dau cu o crema hidratanta, atat .
Pielea pe burta e creata, crapata si atarna , pe sani crapaturile sunt de un deget, sa nu faceti prostii ca mine, sa va mulgeti noaptea. M-a pus naiba si-am luat Galactogil inainte de culcare, noaptea prastie de obosita n-am mai pompat dupa ce-am pus copii la san, dimineata sanii mei erau rosii , ma dureau si ma manca pielea, eram la un pas sa fac mastita . Uite asa mi-am nenorocit sanii, le-am spus ratoilor ca primul lor salariu se duce pe silicoanele si liposuptiile mamcii
De fund ce sa mai zic, e brazdat pe ambele parti.
Azi am fost la controlul de 6 saptamani, mi-a facut si un test Papp, Slava Donului m-a scutit de un drum la ginecologul meu .
Operatia cica arata bine, cat despre restu infatisarii cica sa astept cel putin 6 luni ca sa vad diferenta, mai ales la cate kg. am luat in sarcina....

Aaa....uitase sa spun, din luna a 7a am purtat o singura de papuci marimea 42 , eu port 37 ....erau niste slapi din aia de plaja

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Buna-pupici tuturor mamicilor si burticilor - Dragaica ti-am vazut puiutii sunt adorabili- noi suntem bine- avem 3lunite si jumatate, 5400gr si 62 cm - papam 5 mese pe in jur de 120ml si odata nopatea 150ml-radem cu hohote si gangurim am fost un pic necajita pt Alessia care datorita probl cu vomitatul dupa mese nu a luat in greutate decat f putin -Maria a ajuns-o din urma intre ele find la inceput o diferenta de 250gr. Am inceput de ieri sa ii dau Alessiei Humana anti regurgitare si sper sa ii mearga bine- deocamdata nu mai vomita dect f putin.Pediatra spune ca sunt bine dar mie nu mi se parea ok vomitatul atat de des si mult..in fine...

Legat de kg- eu am luat in sarcina 22 de la 56 la 78 si am dat jos la nastere 12 din fericire nu am vergeturi, doar linea negra se mai vede destul de uratel si mai am un surplus de piele pe burtica de care sper sa scap cu ceva exercitii- in rest am ramas cu 4kg care sunt binevenite si nici nu zici ca am nascut vreodata -mai ales gemeni_ asa spune toata lumeacred ca depinde f mult si de organism- eu sunt genulcare mananc a paguba- adica asimilez ff greu
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

legat de vergeturi, mie inca nu mi-au aparut si sper sa nu apara
mai ales ca ~zilnic folosesc ulei de masline (mi-a fost recomandat ca fiind cel mai bun remediu contra vergeturilor)
Am gasit pe youtube niste filmuletze f interesante cu dr Ana Culcer sper sa va fie de folos http://www.youtube.com/watch?v=elcjS6Xym3A&feature=feedlik
Voi ati reusit sa va gasiti un pediatru ok? Eu sunt in cautari...recunosc ca sunt putzin mai pretentioasa, adik prefer un dr care sa faca meserie din pasiune si sa mearga pe tratamente naturiste. O parte din dr sunt superficiali si una-doua , la orice sughit indoapa copiii cu medicamente puternice.

+ 29
MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreiutasg

Voi ati reusit sa va gasiti un pediatru ok? Eu sunt in cautari...recunosc ca sunt putzin mai pretentioasa, adik prefer un dr care sa faca meserie din pasiune si sa mearga pe tratamente naturiste. O parte din dr sunt superficiali si una-doua , la orice sughit indoapa copiii cu medicamente puternice.

+ 29
MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie





Pai vino aici ca te rogi de ei pentru un antibiotic


http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Luminita la multi nai hunilor sa fie sanatosi si norocosi in viata iar tie mami multa putere sa ii cresti mari

Fetelor si eu am facut veregeturi urate de tot in sarcina in ciuda faptului ca m-am uns cu ulei de masline de migdale in care bagal fiole de colagen si am dat si cu creme pt gravide de la Lineance de la mustela. Eram toata numai un ulei si o crema si degeaba. Cand a inceput sa pocneasca a pocnit frate si acolo au ramas. Am dat si eu cu biter suedez dar din pacate nu a avut la mine succes. E clar ca am o piele proasta. Acum sunt aproape albe dar fiind late se vad oribil.
Eu am luat 11 kg in sarcina si le-am dat pe toate la nastere. Dupa ce am nascut la cateva luni am inceput sa ma ingras si reusisem sa pun vreo 5 kg pe mine dar acum le-am dat iar jos. Mai am de dat vreo 6-7 kg ca sa ajung la greutatea pe care o aveam inainte de inceperea tratamentelor.

Va pup fetelor

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


[url=http://www.diaet-ticker.de] www.ketoforum.de/diet-ticker/pic/weight_loss/87240/.png" border="0"> [/url]
***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAVINUTZA

Buna-pupici tuturor mamicilor si burticilor - Dragaica ti-am vazut puiutii sunt adorabili- noi suntem bine- avem 3lunite si jumatate, 5400gr si 62 cm - papam 5 mese pe in jur de 120ml si odata nopatea 150ml-radem cu hohote si gangurim am fost un pic necajita pt Alessia care datorita probl cu vomitatul dupa mese nu a luat in greutate decat f putin -Maria a ajuns-o din urma intre ele find la inceput o diferenta de 250gr. Am inceput de ieri sa ii dau Alessiei Humana anti regurgitare si sper sa ii mearga bine- deocamdata nu mai vomita dect f putin.Pediatra spune ca sunt bine dar mie nu mi se parea ok vomitatul atat de des si mult..in fine...




Asa patesc eu cu Felix ii varsa dupa masa in jeturi, uneori imediat dupa alteori la 10-20 min. Nu varsa dupa fiecare masa, o data si bine.
Noi la 6 SA avem 4600kg Seby si 4000kg Felix ma supara tare diferenta asta dintre ei, da ce sa fac
Pediatra a zis sa nu ma stresez de la varsaturi ca sunt normale si atat timp cat el continua sa ia in greutate nu-si face griji.


http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Asa-i Dragaica, dar poate la voi doctorii sunt mai cu "tact" cu gravidele sensibiloase, nu? Si eu eram atat de umflata incat m-am dus sa nasc incaltata cu pantofii mamei care poarta 38, noroc ca mi-am revenit dupa nastere si port pantofii mei nr.35 dinainte, si sunt o norocoasa ca nici garderoba nu a trebuit s-o innoiesc

Vergeturi eu nu prea am desi uite-asa o burta aveam inainte cu o luna sa nasc http://picasaweb.google.com/iladycooper/Octombrie2009#5490144888974564402 Adica am foarte putin vizibile in jurul buricului si atat. Deh, pielea batrana, batucita, nu mai face vergeturi

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Neata fetelor,

Un pediatru bun caut si eu, asa ca daca imi poate recomanda cineva, multumesc. De preferat sa vin acasa.

Nici nu stiti cat ma incurajeaza sfaturile voastre si pozele voastre cu bebeii :).

Abia astept sa ii vad si eu pe ai mei :).

Va pup

Elena+28 de&

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliv2 spune:

Mady iti las adresa de mail liv_812001@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Buna fetele,nu am mai scris de mult.Sarcina usoara in continuare si la cele care au nascut sanatate bebeilor.Noi avem 33 de saptamani,am luat deja 21 de kg,vergeturi inca nu doar picioare umflate si chin mare cu somnul.Abia astept sa scap de burtica asta mare.Vroiam sa va intreb voi la cate saptamani a-ti nascut?eu am bagajul facut deja dar sper sa mai stea in burtica macar vre-o 2 sapt.Pupici si astept raspunsuri....

G.Nico.S graviduta fericita de gemeni 33 saptamani

Mergi la inceput