Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (50)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Buna,
Legat de pediatru eu nu va pot ajuta- eu merg al o drita de carenu sunt multumita-comunica f greu si nu este deloc proactiva- intentionez sa merg la altcineva-asa ca voi fi atenta la sugestiile voastre.

Eu am nascut la 38 sapt si 1zi -cu ultimele 4 petrecute mai mult in pat.
Pupici,
Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

G. Nico S. - bafta multa iti doresc :). Poti sa imi spui si mie in mare ce contine bagajul tau pentru maternitate?

Merci :)

Elena+28&

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

oh..Luminita, mii se scuze, La multi ani humilor, sa creasca mari si sanatosi, sa va aduca numai bucurii.



Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
Comorile noastre



sar'na mult.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

iuca, ariadna, elenada, merci mult si voua pentru urari!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

La multi ani Lumi pentru voiniceii tai- sa fie sanatosi , voiosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

Ariadna, sa inteleg ca ai avut multa retentie de apa in tesuturi...si eu sunt cam predispusa...
eu pana acum am luat aproape 7 kg si vreo 4 in septembrie..cam mult, dar nu prea se vad decat la burtica, dar o sa incep sa ma fac mare...

Dragaica, super fotografiile...

pana cum nu am vergeturi dar si mie imi este frica de ele

oricum, la cat ne-am dorit bebelusii singurul lucru e sa fie ei sanatosi si dupa gasim solutii..



fluturas 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

7 kg pana acum, dar 4 incepand cu septembrie am vrut sa zic..

fluturas 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

fluturas, pai in ultimele luni iei cel mai mult in greutate, eu la 18 saptamani luasem 5 kg si doctorul a zis ca m-am ingrasat si intr-adevar de umflat m-am umflat de atunci, gleznele si incheieturile mainilor fiind cel mai vizibil umflate... dupa nastere o luna cel putin transpiram excesiv mai ales noaptea cand ma trezeam sa alaptez eram fleasca, trebuie sa schimb pijamaua de 2-3 ori pana dimineata... am tot transpirat asa pana am eliminat tot excesul de lichid din organism si am revenit la greutatea initiala, ba chiar am mai dat jos 7 kg pana acum, surplus luat in perioada de tratamente...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAVINUTZA

La multi ani Lumi pentru voiniceii tai- sa fie sanatosi , voiosi si norocosi!


merci frumos!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

ELENA multumesc si tie la fel.Pai eu mi-am pus asa:3 perechi de chilotei mai largi,o pijama speciala pentru alaptat se gasesc prin magazine,asta dupa ce o sa nasc pentru ca inainte imi dau ei camasa nu am voie cu cea de acasa,2 perechi de sosete mai groase,2 pachete de vata si absorbante,papuci din plastic,toate cele necesre pentru igiena...gel de dus,periuta,etc.2 prosoape,hartie igienica,1 sticla cu apa plata,aparatul foto,clama de par daca ai par lung,buletin si telefon mobil,tcamuri,cana,farfurie din plastic si cam atat.Pentru bebei nu iau nimic ca nu imi da voie ca cica nu sunt sterile hainele daca e ceva imi pot aduce apoi de casa oricum trebuie cand ii scoti din spital.Eu nasc la stat nu la privat si oricum nu e indicat sa nasti la privat cand ai gemeni.In rest astept cu mari emotii sa se termine cu bineA si sutien comod si tampoane pentru sani

G.Nico.S graviduta fericita de gemeni 33 saptamani

Mergi la inceput