Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (50)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Multumesc de raspunsuri.Nu e indicat pentru ca la privat nu au terapie intensiva pentru bebei nu stiu de ce doar e privat cel putin la Brasov asa e.Norocu meu ca mi-a deschis ochii noul medic care ma urmareste acum ca tot in spital voi ajunge de la clinica,si atunci orice secunda conteaza pentru bebei.Maternitatea are oricum multe incubatoare asa ca macar stau linistita si banii dati sunt mai putini.Pfff ce emotii am...

G.Nico.S graviduta fericita de gemeni 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

andutza, merci frumos.

bogdana, am facut cateva poze, oricum mare party n-a fost, ca erau bolnaviori, Robi are otita. insa nu stiu cand ajung sa le descarc, incerc in we, dar nu promit.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Eu am scapat de toate vergeturile cu Balsamul cu bitter suedez



Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
Comorile noastre


In cat timp?

din 09.12.2009 mami de gemanutze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

in 4 luni..dar am avut cratere!!!!am ajuns de la 59 in talie..la 130 cm:((



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

ieri am fos la eco, un bebe are 340 grame si altul 410, cica sunt ok, continuu sa iau Elevit, tb sa imi fac si analizele, si la 23 sapt merg la morfo de trim II..

eu nu am facut nici un control ginecologic pana acum, colul se vede la eco, acum cica are 3,8 cm , a crescut..mereu a avut 3...e posibil...???

fluturas 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

elenada: http://smartwoman.hotnews.ro/sos-infertilitatea-romancele-isi-vand-masina-pentru-o-feritilizare-in-vitro-in-europa-e-gratis.html


fluturas, e posibil, insa eu as merge totusi si la un control de specialitate. una e sa interpretezi o eco si alta e controlul. bafta, ma bucur ca e ok cu bebeii!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

fluturas2010 felicitari pt vestile bune de la eco!

Eu merg la control odata la 2sapt, de fiecare data ma pune pe masa, simte colul si imi ia si secretie. Dupa imi face o eco mica sa vada colul si asa si sa masuram inimioarele. Din nov merg o data pe sapt ca deja suntem mari..

sugubina 30+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

elenada: http://smartwoman.hotnews.ro/sos-infertilitatea-romancele-isi-vand-masina-pentru-o-feritilizare-in-vitro-in-europa-e-gratis.html



Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

iti sta super in rosu, Elenada! uite articolul asta nu-l stiam!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui G.Nico.S
Eu nasc la stat nu la privat si oricum nu e indicat sa nasti la privat cand ai gemeni.


Buna,

eu am nascut la privat gemenii,i-am nascut la clinica unde i-am si conceput cu acelasi medic cu care am facut si FIV-ul,am nascutla 37 saptamani si au stat 2 zile la incubator

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Cu foarte mare intarziere, vreau sa urez si eu Multi ani fericiti, plini de impliniri, veseli, sanatosi si fara de griji hunilor Edi si Robi!

Legat de ceea ce s-a discutat in ultimele pagini, sa raspund si eu la ”statistici”:

In sarcina m-am ingrasat 23 kg si am nascut la +33 saptamani, probabil daca mai rezistam, mai acumulam mult si bine. La nastere am aratat ca un burete, dupa 10 zile pierdusem 18 kg, majoritatea fiind apa (din pacate, intre timp am mai pus 10 la loc in 6 luni, fara sa-mi dau seama cum... ). Si eu am patit la fel, imediat dupa cezariana am inceput sa elimin apa, sa transpir zi si noapte, eram mereu uda, mai ales in zona pieptului si a picioarelor. Vergeturi n-am facut decat dupa nastere, dar in 3 zile am fost cu burta brazdata, de la buric in jos.

Si mie mi s-a recomandat sa nu nasc la privat, din cauza riscurilor in cazul nasterii premature (cum, de altfel, s-a si intamplat). Copiii oricum ar fi fost imediat transportati la terapie intensiva intr-o maternitate de stat, iar eu as fi mers cu ei, deci plateam degeaba...

Nu mai stiu ce s-a mai discutat, daca-mi mai amintesc, revin.



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Mergi la inceput