Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (50)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

LUMI, sa-ti traiasca feciorii! La multi ani fericiti!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliv2 spune:

buna tuturor,

vrem sa uram la multi ani hunilor Luminitei Edi si Robi , sa aiba multa sanatate si sa fie cuminti!
Referitor la kg acumulate in sarcina eu am luat 14, dupa ce am venit acasa de la maternitate mai aveam 3 kg in plus fata de cate am avut inainte, dar le-am dat pe toate jos si inca vreo 2-3, acuma stacnez pt ca mananc ceva mai bine pt laptic, acuma am ajuns sa ii alaptez pe amandoi fara complectare, si am zis ca mai bine le dau lor laptic si de kg o sa ma ocup dupa ce incheiem capitolul alaptare.
Vergeturi am si eu cateva mii, pe burta si sani, sau mai estompat dar tot urate sunt acuma au o culoare roz deschis, dar am cateva f mari si lungi si late, care cred ca asa o sa ramana, dar ele imi vor aminti de o perioada f frumoasa .
G. Nico mai ai putintica rabdare, cu cat stau bebeii la caldurica mai mult cu atat iti va fi si tie mai usor dupa, acuma profita de timpul ramas si odihnestete cum poti, stiu ca e greu, si eu preferam sa fac altceva dar numai in pat sa nu stau, dar am ajuns pana la 39 de sapt si 3 zile.
Va las ca s-a trezit "grupa mica"- asa le spun eu piticilor mei

de la Livia si gemeneii Amelie si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliv2 spune:

scuze pt greselile de ortografie dar m-am grabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

G. Nico multumesc pentru sfatul cu privire la bagaj. Si eu tot la stat voi naste :). Doamne ajuta sa ii mai ti cateva saptamani sa nu te chinui apoi.

Voi ati avut probleme cu hemoroizii? Imi puteti spune ce ati facut sa va mai alinati durerile, k eu simt k inebunesc :(((((, mai ales noaptea.

Va pup,
Elena+28&

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Dragaica si eu am labe de urs cum zici tu..umflate zi si noapte, indiferent de ce manc. Da ma incurajeaza ce ai zis tu ca se dezumfla imediat!

elenada asta cu vergeturile cre ca tine clar de calitatea pielii, cum ne-a facut mama..Adica sincer cre ca faceam si daca era duar un bebe.. Asta e, se vor face din roz albe si daca si slabesc se micsoreaza. Ce putin ai luat in saricina. Si eu doar 7kg pana acum.

G.Nico.S ce mari sunteti, uau 33s! Si tu faci cezariana? Noi inca nu avem bagaju gata fizic, mai am de cumparat cosmeticale si ce imi cere pt operatie; de facut tampoane; chestii dastea. Felicitari si sa mai rezistati ca mai e putin!
Si mie mi-a zis dr mea ca nu sunt de nascut la privat, ca am sarcina cu risc-am avut un episod cu tahicardie, si am si tensiune. La privat te primesc daca ai bebe sanatos perfect si sarcina fara nici o problema-plus tre sa ai 38s implinite.


sugubina 30+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Cu intarziere si miiiii de scuze

La muuuuuulti ani hunilor! Sa fiti sanatosi si norocosi



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

manumanu, oliv, sarna mult de urari!

G.nico.S, de ce nu e indicat sa nasti la privat, daca ai gemeni?din cauza posibilitatii unei nasteri premature?
si eu tot la stat am nascut.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Cu intarziere si miiiii de scuze

La muuuuuulti ani hunilor! Sa fiti sanatosi si norocosi



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)





Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Lumi..vrem pozeeeeeeeeeeee



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Intru scurt sa urez multa sanatate, bucurii si noroc hunilor Edi si Robi, cu scuzele de rigoare pentru intarziere dar nu am avut acces in ultima saptamana la calculator.
Lumi te pup !

Mergi la inceput