Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin

Mirela, petrean, luminita multumesc pentru sfaturile voastre m-a mai lasat durerea dupa crema de galbenele, bai calde si comprese u ceai e galbenele.

Ieri am avut o zi mult mai buna :).

Luminita nu te pot sfatui cu privire la cerclaj pt k nu am facut asa ceva din fericire.

Mirela ce iti mai face mana?

Va poop,

Elena+30


exista un unguent pe baza de galbenele care e permis in sarcina si alaptare, hemorstop ii spune. eu nu am avut probleme in sarcina cat am avut cateva saptamani dupa ce am nascut

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Dragaica, imi pare rau de vestile rele... refacere rapida puiului tau dupa interventie

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

Dragaica, refacere rapida la bebelu tau, reusita maxima in interventie..

A cumparat sotul carutul, chiar e super, de la 0 la 3 ani, se face landou, se ridica in mai multe trepte, are husa pt picioare, etc..si chiar nu imi vine sa cred ca e primul lucrusor cumparat pt bebei...desi ar fi fost cazul sa incepem cu hainute si alte accesorii..da..poate ii facem plimbareti de la inceput..

fluturas 23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Venim si noi cu vesti nu prea bune din pacate .

Ieri am fost la vaccin, bietii mei ratoi au fost niste curajosi ceea ce nu se poate spune despre mama lor . Au bulanelele bandajate, cate un vaccin in fiecare picior. Azi Seby i-a facut febra 38,3 i-am dat antitermic acum vad c-a mai scazut. Felix se tine tare el care-i mai firav .
Vestea proasta e la Seby, are hernie inghinala, se pare ca canalu pe care coboara testiculele in scrot nu s-a inchis bine .
Azi tre sa sun sa-l programez la un chirurg pediatru pentru operatie.
din cate mi-a explicat pediatra e des intalnit la baietei si mai ales la gemeni. Operatia va dura cateva minute, ii da drumu acasa in aceeasi zi, i se face o mica incizie.....cica e o operatie minora eu, in schimb, simt ca mor cand ma gandesc ca o sa-i faca anestezie generala

Cam atat despre noi sper sa venim cu vesti mai bune.

Pupam la gemanasi dragalasi.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010


In Romania aceasta operatie nu se face sub 1,6 ani. Eu am o prietena, a carui copil s-a anscut cu o hernie f mare inghinala.si la 6 luni sa tras, se mirasera si dr. Sanatate multa si poate aveti si voi noroc sa se traga de la sine



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Venim si noi cu vesti nu prea bune din pacate .

Ieri am fost la vaccin, bietii mei ratoi au fost niste curajosi ceea ce nu se poate spune despre mama lor . Au bulanelele bandajate, cate un vaccin in fiecare picior. Azi Seby i-a facut febra 38,3 i-am dat antitermic acum vad c-a mai scazut. Felix se tine tare el care-i mai firav .
Vestea proasta e la Seby, are hernie inghinala, se pare ca canalu pe care coboara testiculele in scrot nu s-a inchis bine .
Azi tre sa sun sa-l programez la un chirurg pediatru pentru operatie.
din cate mi-a explicat pediatra e des intalnit la baietei si mai ales la gemeni. Operatia va dura cateva minute, ii da drumu acasa in aceeasi zi, i se face o mica incizie.....cica e o operatie minora eu, in schimb, simt ca mor cand ma gandesc ca o sa-i faca anestezie generala

Cam atat despre noi sper sa venim cu vesti mai bune.

Pupam la gemanasi dragalasi.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010


In Romania aceasta operatie nu se face sub 1,6 ani. Eu am o prietena, a carui copil s-a anscut cu o hernie f mare inghinala.si la 6 luni sa tras, se mirasera si dr. Sanatate multa si poate aveti si voi noroc sa se traga de la sine



Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
Comorile noastre


Chiar acum imi spunea o fata de la odiseea mea de un bebe de 10 luni pe care-l opereaza de hernie inghinala in tara. Banuiesc ca depinde de abordarea doctorului. Normal ar fi sa se opereze cat mai repede pentru ca presiunea e mult mai mare in momentul in care copilul incepe sa paseasca. Asta din ce-am citit eu, de joi tot caut pe net despre asta

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Sigur ca depinde de dr. Prietenei mele medicii de la Spital din Iasi i-au atras atentia sa nu-l opereze sub 1,6 ani. Acum nu mai e cazul.



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

elenacatalin cumpara-ti carpicon supozitoare. Sunt naturale.

mirela2 sunt ca si tine cu dormitu..Dc la gravi cu un bb le e greu..noua iti dai seama.

Fetele despre noi situatia e cam trista. Sunt internata de mierc la municipal: mi-a gasit la ctrl col deschis si scurt, tensiune, edeme..plus gena de MTHFR pt trombofilie...
Sunt pe antispastice intramuscular - nospa si scobutil, iau si dexa pt maturare plamani Pufice; de maine incep clexanul. Ieri avusei si un al doilea episod de tahicardie-cre ca avusei 160;au chemat cardiologu, au facut ekg si a iesit prost; apoi mi-au aplicat presiune pe carotida si a revenit pulsul la loc!!

Se pare ca vom sta cam pan la termen..Da e mai bine asa.A si Puficele sunt mari si grase-avem 2.2 ai 2 kg fiecare la 32s.

Va pup dulce si multa sanatate!

sugubina 32+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

sugubina, imi pare rau sa aud ca ti-au gasit MTHFR, si eu am in forma heterozigota si am facut clexane toata sarcina... intr-un fel e bine ca ti-au descoperit-o si acum pentru ca trombofilia poate face probleme in sarcinile avansate (si in primul trimestru, dar la tine pericolul a trecut)... ti-au dat cumva gynipral pentru contractii? ca ala da tahicardie...FELICITARI pentru greutatea puficelor!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

mi-au dat si ginipral dar nu am facut tahicardie de la el..atunci luam doar juma de pastila la 12h deci f putin..Fac de ieri si clexane una pe zi

sugubina 32+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana73 spune:

manumanu
am incercat sa raspund pe PM si nu merge.....de activat nu stiu cum sa l activez.....iti las id ul meu de mess serbanescu_oana sau mail serbanescu_oana@yahoo. com

incerc din rasputeri sa ma tin tare...mai trist e ca toata familia spune sa fac avort...ca ma nenorocesc, ca n o sa rezist nici nervos singura la 2 copii....nu ma gandesc la mine desi ma simt groaznic de rau si tot ce mananc vomit......ma gandesc doar la ei....iau in calcul si varianta manastirii. o sa incerc sa vad daca gasesc vreo varianta. multumesc mult celor care ma sustin.

Mergi la inceput